Zakłady na żywo – Obstawiaj zakłady sportowe live 2020

Jeszcze kilkanaście lat temu gracze mieli do wyboru w zakładach bukmacherskich jedynie możliwość obstawiania meczów przed ich rozpoczęciem. W związku z walką bukmacherów o klienta zaczęli oni tworzyć nowe formy możliwości obstawiania, i tak powstał live betting. Taka dodatkowa możliwość obstawiania przyjęła się wśród graczy błyskawicznie i zyskała dużą popularność, dzięki czemu jest ona obecnie dostępna u każdego bukmachera.

Zakłady na żywo bukmacherów

 

Bukmacher Pasemka Bonus na start
forBet Live

 • nowy bukmacher na polskim rynku
 • bardzo ładna i przejrzysta strona internetowa
 • bogata, stale powiększana oferta zakładów na różne sporty
1200PLN
LV BET Live

 • Szybka weryfikacja konta
 • Intuicyjna strona internetowa
 • Wysokie kursy
1000 + 500PLN
STS live

 • Stosunkowo korzystne kursy i atrakcyjne promocje
 • Dostępność punktów stacjonarnych
 • Najlepszy w Polsce bukmacher
1000PLN
Bet-at-home Live

 • Duży wybór i różnorodność sportów do obstawiania
 • Brak dwunastoprocentowej opłaty podatkowej od wygranej
 • Długa lista oferowanych usług
350PLN
Betsson Live

 • szczególnie dobre handicapy
 • Dobry livestream
 • Zakłady na żywo są wolne od podatku
150PLN

 

Czym są zakłady bukmacherskie na żywo?

Sportwettenanbieter Bewertung

Zakłady bukmacherskie na żywo pozwalają w pełni wykorzystać zgromadzoną wiedzę sprzed startu meczu, w połączeniu z obserwacją gry na żywo.

Jeśli widzimy, że klub lub zawodnik, który miał wygrać dany mecz, mocno się męczy, możemy na przykład obstawić przeciwko niemu. Kurs na to zdarzenie powinien być wyższy niż na faworyta, co pozwoliłoby nam zarobić sporo pieniędzy.

Jest to duży atut, ponieważ typując wyniki w trakcie meczu masz o wiele większy pogląd na to, co dzieje się podczas spotkania i jesteś w stanie dostrzec niuanse niezauważalne wcześniej. Dzięki temu Twoje typy mogą być o wiele trafniejsze. Zakłady live są często wykorzystywane przez doświadczonych graczy, ponieważ łatwiej o pomyłkę bukmachera w trakcie spotkania. Zakłady sportowe live to także większe limity obstawionych zakładów, co zatem przekłada się na większe wygrane.

Rodzaje zakładów

Wettprogramm

Jeśli porównać ofertę zakładów przedmeczowych i tych na żywo, to z pewnością trochę się ona różni. Często ta druga jest nawet większa. Standardowo przed rozpoczęciem rywalizacji możemy obstawić kto wygra, kto otrzyma więcej żółtych kartek itd., lecz w zakładach na żywo opcje te są jeszcze większe.

 

 • Przykładowo jeśli jedna ze stron przeważa podczas meczu i prowadzi już kilkoma golami, możemy obstawić, jak wysoko taka drużyna wygra. Do wyboru będziemy mieli konkretne opcje, czyli na przykład, że zespół A wygra trzema golami.
 • Jeśli mecz jest ofensywny z obu stron, możemy obstawić typ na to, czy liczba rzutów rożnych będzie większa, czy mniejsza od podanej.
 • Kolejną możliwością jest typowanie, co zdarzy się jako pierwsze w danym kwadransie. Czy będzie to aut, rzut rożny, czy może rzut karny? W tym przypadku potrzeba nie tylko sporo wiedzy, ale też odrobiny szczęścia

Zalety obstawiania na żywo

Jeśli jeszcze zastanawiasz się, dlaczego zakłady na żywo to tak popularna dziedzina bukmacherki, spójrzmy na plusy, jakie ona za sobą niesie. Przede wszystkim najważniejsze jest to, że możemy obstawiać zdarzenia, które mają miejsce w danym momencie. Jeśli masz więc chwilę czasu na grę, możesz wejść na stronę ulubionego bukmachera i sprawdzić, jakie spotkania obecnie trwają. Zakłady live pozwalają także na szybkie rozstrzygnięcia.

Obstawiaj-LVBET-tenis

LVBET.pl live betting

Kolejną zaletą zakładów na żywo jest możliwość szybkiej reakcji na to, co dzieje się na boisku. Jeśli będziesz czuł, że jeden z zespołów mocno atakuje i powinien zdobyć niedługo gola, możesz postawić na to pieniądze. Jeśli natomiast widzisz, że spotkanie nie jest zbyt emocjonujące, będziesz miał możliwość wniesienia bet live na choćby niską liczbę goli czy rzutów rożnych. Jak widać plusów takiego obstawiania jest sporo.

Gdzie obstawiać?

W dzisiejszych czasach już każdy bukmacher dysponuje ofertą zakładów na żywo. Warto jednak pamiętać, że u jednych bukmacherów będzie to o wiele uboższa oferta niż u innych. Niektórzy bowiem mogą oferować jedynie live betting dla końcowego wyniku i ewentualnie liczby zdobytych bramek, inni zaś zaproponują bardzo dużą liczbę pobocznych zakładów. Abyś nie musiał sprawdzać każdej ze stron z osobna, proponujemy Ci szczególnie jedną z nich. Według nas dobre live odds skierowane do Polaków proponuje STS, jeden z najbardziej znanych zakładów bukmacherskich w Polsce. Zakłady bukmacherskie na żywo to bardzo ważna część produktu bukmachera STS. Polski bukmacher może pochwalić się najlepszą ofertą na zakłady sportowe live wśród wszystkich firm z licencją Ministerstwa Finansów.

STS Recenzja
96/100
1200zł
100% do 1.200zł Bonus Powitalny
graj teraz
 • Najlepszy polski bukmacher
 • Atrakcyjne promocje
 • Dostępne punkty stacjonarne
1200zł
100% do 1.200zł Bonus Powitalny
graj teraz
 • Najlepszy polski bukmacher
 • Atrakcyjne promocje
 • Dostępne punkty stacjonarne
STS Recenzja

Popularny bukmacher

Oferta zakładów, jakie STS oferuje, jest bardzo duża. Obstawiać w trakcie spotkań możemy wszystkie większe wydarzenia, jak turnieje tenisowe, koszykarskie, ale także takie dyscypliny, co do których możemy być zaskoczeni. Mowa tu na przykład o coraz popularniejszym w Polsce e-sporcie. STS nie próżnuje i pozwala obstawiać wyniki pojedynków chociażby Counter Strike’a w trakcie danej rywalizacji.

Różnorodna oferta

Do wyboru mamy także o wiele więcej niepozornych dyscyplin. Jest to na przykład tenis stołowy czy baseball. Oferta jest więc bogata i nie dotyczy tylko zwycięzcy danego starcia. Jak już wyżej zostało wspomniane, także kursy w tych spotkaniach są konkurencyjne, dlatego raczej nie powinieneś się martwić o zbyt wysoką marżę. Jeśli więc szukasz oferty bukmachera, który nie tylko zaproponuje dużą liczbę dyscyplin i ciekawe zakłady, ale także konkurencyjne kursy w stosunku do innych tego typu stron, to zapewne STS przypadnie Ci do gustu.

Dlaczego gracze wybrali live betting?

Wiemy już, że obstawianie w trakcie meczów jest niezwykle popularne. Dlaczego jednak obstawiający wybrali ten rodzaj zakładów?

 • O wiele łatwiej jest wytypować zwycięzcę spotkania, kiedy ogląda się dany mecz.
 • Czekając do obstawienia aż do rozpoczęcia spotkania zyskujesz przewagę nad bukmacherem. Kursy przedmeczowe ustalane są na kilka dni przed, jeśli więc dobrze przeanalizujesz pierwszą część rywalizacji, będziesz wiedział, czy kursy wystawione na danej stronie były poprawne, czy też na jedną ze stron zostały zawyżone.
 • Często kursy na faworytów są tak niskie, że nie opłaca się dorzucać tego do naszego kuponu. Jeśli jednak zdarzy się tak, że faworyzowany zespół przez pierwszy kwadrans lub dwa nie zdobędzie bramkowej czy punktowej przewagi, kursy na żywo na takie zdarzenie rosną.
 • Może też zdarzyć się coś przeciwnego, o czym mowa była wyżej. Mowa tu o tym, gdy faworyt szybko traci gola w meczu piłkarskim, lub seta w tenisie albo w siatkówce. Wtedy kursy błyskawicznie wzrastają, a na drugą stronę maleją. Jest to dobra okazja, aby szybko postawić na odrobienie strat
Stelmet Falubaz Zielona 1

Falubaz as favorite favorite wanted to win a prestigious derby match with Stal Gorzów | Dziurek / Shutterstock.com

 

Jak zmaksymalizować zysk podczas zakładów na żywo

Gdy mecz już się rozpoczął, masz do dyspozycji o wiele więcej wszelkiego rodzaju statystyk. Często na stronach bukmacherów oprócz możliwości obstawienia danego meczu będziesz też w stanie jednocześnie go oglądać i wtedy wnieść zakład na żywo.Mając przed sobą obraz danego meczu pomoże Ci to jeszcze bardziej niż garść suchych statystyk.

Jeśli sytuacja boiskowa szybko się zmieni, także szybko reaguj. Śledź zmiany dokonywane przez trenerów oraz oglądaj na wideo ewentualne zmiany ustawienia, które mogą mieć wpływ na końcowy wynik.

Zalety i wady live bettingu

Obstawianie meczów w ich trakcie może przynieść nie tylko korzyści, ale też stratę. Zobaczmy więc jakie są główne zalety i wady zakładów na żywo, aby móc podjąć trzeźwą decyzję na temat tego, czy warto je obstawiać:

Zalety:

pozwala szybko zareagować na wydarzenia boiskowe.

Bet live pozwala nam wyczekać do momentu, gdy kursy będą wyższe.

Ostatnią z trzech głównych zalet jest to, że niezależnie od pory dnia i nocy, będziesz mógł wnieść zakład na żywo.

Wady:

minus-iconJeśli nie umiesz wytrzymać presji, możesz chcieć szybko się odegrać, co jest w stanie przynieść jeszcze większą stratę zamiast planowanego zysku.

minus-iconJeśli sędzia podyktuje rzut karny dla którejś ze stron lub trwa analiza VAR, w tym czasie rynek zakładów będzie prawdopodobnie niedostępny.

minus-iconCzęsto zakłady, które można było wnieść przed meczem, nie są dostępne na żywo.

Liczne zmiany kursów

Jedną z najbardziej zauważalnych zmian w porównaniu z obstawianiem przedmeczowym jest to, że w trakcie trwających spotkań kursy zmieniają się błyskawicznie. Są jednak możliwości, aby te zmiany kursów wykorzystać. Kursy na faworytów mogą szybko rosnąć w przypadku niekorzystnego dla nich wyniku.

Jeśli więc wniesiemy zakłady na żywo na dane zdarzenia, już po niedługim czasie kursy na nie mogą być o wiele niższe. Musisz obserwować zmiany na rynku i obstawić w tym momencie, w którym uważasz, że kurs już wyższy nie będzie. Jeśli nabędziesz taką umiejętność, będziesz miał duże szanse na zarobek. Nie jest to jednak proste, ponieważ inni gracze myślą w ten sam sposób, a bukmacher jest czujny.

Bonusy dla korzystających z zakładów na żywo

icon bonusy

Sami bukmacherzy zachęcają swoich klientów, aby korzystali oni z oferty in-play. Może to być na przykład bonus za obróconą daną kwotę, lub po prostu bonus do kuponu za określoną liczbę meczów, która się na nim znajdzie. Nasze live odds będą wtedy wyższe, ponieważ taki prezent od bukmachera będzie można uznać jako podwyższenie kursu.

Szczegółowa kwestia tego typu bonusów zależy już tylko i wyłącznie od bukmachera. Każdy z nich może zaoferować co innego.

Zakłady bukmacherskie na żywo a atrakcyjność strony

Mimo że teoretycznie najważniejszą rzeczą w zakładach powinna być dla graczy wysokość kursów, to jednak także inne czynniki mają wpływ na to, jak dana strona jest odbierana.

 • Każdy chce mieć możliwość wybrania sobie odpowiedniego zdarzenia. Im więcej ich będzie, tym większa szansa, że gracz zagra u danego bukmachera
 • Jeśli bukmacher proponuje specjalne oferty lub darmowe zakłady (także na zakłady live), to wtedy o wiele więcej osób zdecyduje się tam obstawiać.

Forbet.pl live betting

 • Decydując się na zakład na żywo chcemy także móc obserwować nasze obstawione zdarzenia.
 • Biorąc pod uwagę, że typerzy obstawiają mecze nie tylko na komputerach czy laptopach, ale coraz częściej na tabletach i telefonach komórkowych, ważna jest wersja strony i jej płynne działanie. Nikt nie będzie chciał skorzystać z aplikacji bukmachera, która co chwilę się wyłącza, lub często się zawiesza.

Jak wnieść zakład na żywo?

Aby postawić na zdarzenie w trakcie meczu,po prostu wybierz dany typ oraz stawkę i bez problemów wyślesz taki kupon na stronie bukmachera.

Czy możliwe jest obstawienie na jednym kuponie wielu zdarzeń?

Zakłady bukmacherskie na żywo charakteryzują się jednak tym, że kursy szybko się zmieniają. Dlatego też musimy trafić na odpowiedni moment, lub po prostu zaznaczyć opcję akceptowania zmiany kursów. Czasami jednak niemożliwe jest połączenie zakładów przedmeczowych z tymi na żywo

Czy mogę zamknąć zakład przed jego rozstrzygnięciem?

Coraz większa liczba bukmacherów decyduje się na opcję zamknięcia zakładów. Także w tych na żywo jest to coraz częściej dostępne. Jeśli więc będziesz chciał, możesz zamknąć swoje zakłady przed rozstrzygnięciem wszystkich z nich, muszą być jednak dostępne w tym czasie kursy na Twoje pozostałe spotkania, aby bukmacher mógł wyliczyć nową wygraną.

Czy mogę użyć telefonu do live bettingu?

Jak najbardziej, każdy bukmacher decyduje się na stworzenie specjalnie dedykowanej aplikacji, która pozwala także na obstawianie live. Tak samo możemy obstawić, gdy nie mamy dostępu do komputera, a jedynie do telefonu.

Czy lepiej obstawiać na żywo czy przedmeczowo?

Prawdopodobnie lepiej zdecydować się na zakłady na żywo, ponieważ wtedy będziesz więcej wiedział na temat składów drużyn występujących w danym spotkaniu.

Czy powinienem oczekiwać, że trafię każdy typ jaki obstawię?

Tak jak w rynkach przedmeczowych, tak i w tych na żywo należy pamiętać, że wyniki spotkań mogą być różne i nie zawsze będzie się zdarzać, że wygrasz swój zakład. Ostrożnie wybieraj więc stawkę i nie oczekuj, że będziesz miał stuprocentową skuteczność.

Odpowiedzialne granie

Na stronach bukmacherów możemy znaleźć podstrony, które mówią o tym, aby obstawiać odpowiedzialnie. Wiele trwających w danym czasie spotkań może kusić gracza w kontekście chęci gry. Gracze muszą pamiętać, że podczas live bettingu nadal niespodzianki się zdarzają.

200zł
100% do 200zł Bonus Zakład bez ryzyka
graj teraz
 • Europejska marka z bogatą tradycją
 • Brak podatku od wygranej
 • Szeroka oferta zakładów
200zł
100% do 200zł Bonus Zakład bez ryzyka
graj teraz
 • Europejska marka z bogatą tradycją
 • Brak podatku od wygranej
 • Szeroka oferta zakładów
Betsson Recenzja

Tak właśnie działa sport, że nie zawsze wygrywa wyżej notowana ekipa. Dlatego też zakłady bukmacherskie są tak popularne, mamy po prostu możliwość wytypowania niespodzianek lub czegoś czego oczekujemy, że się wydarzy. Pamiętaj więc o tym, aby dobrze selekcjonować stawkę oraz typy, które znajdą się na Twoim kuponie. Bukmacherzy dają też możliwość ustawienia limitu na Twoim koncie. Każdy z graczy powinien sobie taki limit ustawić, aby później nie żałować przegranych pieniędzy.

Podsumowanie zakładów na żywo

Pomysł stworzenia możliwości obstawiania zdarzeń w ich trakcie jest bardzo dobry. Dzięki temu gracze są w stanie być w grze bez względu na to, jaka pora dnia jest w danym momencie. Kursy na żywo są bardzo atrakcyjne, jeśli porównać je do tych przedmeczowych. To też wpływa na plus, jednak należy pamiętać, że gra na żywo niesie także za sobą ryzyko. Jeśli więc jeszcze nie wiesz, czy jest sens zacząć tego typu obstawianie, spróbuj przelać małą kwotę na stronę danego bukmachera i sprawdź, czy coś takiego będzie Ci odpowiadać. Jeśli tak się stanie, zapewne będziesz często korzystał z tego rodzaju gry. Zakłady bukmacherskie na żywo to idealna forma rozrywki dla każdego miłośnika zakładów.