Zakłady Bukmacherskie Snooker – Poradnik Typera

Snooker to znana gra bilardowa, która wielu z nas kojarzy się z zielonym stołem stojącym w pubie. Obecnie jednak to popularna dyscyplina sportowa, która ma swoich fanów na całym świecie. Swoją popularnością nie dorównuje wprawdzie piłce nożnej, tenisowi czy koszykówce, lecz jej spotkania można jak najbardziej obstawiać u większości bukmacherów.

snooker ronnie o sullivan

Ronnie O’Sullivan | GEORGID / Shutterstock.com

Obstawianie pojedynków w snookerze, znane także jako snooker betting będzie tematem poniższego artykułu, sprawdzimy jacy bukmacherzy oferują nam możliwość obstawiania tego sportu, jakie są najważniejsze turnieje w świecie snookera a także omówimy dla Was najpopularniejsze rodzaje zakładów.

Zakłady Bukmacherskie Snooker – Gdzie Obstawiać?

Co oczywiste, jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie snooker nie jest tak popularny jak inne mainstreamowe sporty, choćby królująca w naszym kraju piłka nożna. Z tego powodu osoby zainteresowane snooker betting zwykle muszą szukać go na dalszych miejscach wśród dyscyplin dostępnych u popularnych bukmacherów.

STS

Najbardziej popularny w naszym kraju bukmacher STS podobnie jak i większość dostępnych na rynku platform ma w swojej ofercie zakłady na snooker. Przykładem może być wprowadzona na rynek w 2019 roku platforma Betclic, która posiada w ofercie zarówno zakłady krótkoterminowe na odbywające się aktualnie turnieje jak i te długoterminowe na mistrzostwa świata czy turniej Masters. Niektóre z nich możemy obstawiać już z rocznym wyprzedzeniem. Więcej informacji na temat STS znajdziesz w naszej recenzji STS.

Unibet

Także zagraniczni bukmacherzy posiadają bogatą ofertę zakładów na snooker. Przykładem może być posiadający licencję na Malcie Unibet, który oferuje nie tylko snooker bets w wariancie przedmeczowym, ale także w wersji na żywo. Co ciekawe, w zakładach na żywo gracze mogą także oglądać transmisję telewizyjną. Więcej informacji na temat tego bukmachera znajdziesz w naszej recenzji Unibet.

LV BET

Również zyskujący sobie dużą popularność w naszym kraju bukmacher LV Bet posiada bogatą ofertę na snooker betting, gdzie możemy obstawiać aktualnie odbywające się w snooker turnieje jak i zakłady długoterminowe. Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat LV BET.

Jakie turnieje snooker są najciekawsze do obstawiania?

Podobnie jak ma to miejsce na przykład w tenisie również w snooker turnieje gromadzą najlepszych zawodników i są podstawą do tworzenia rankingu najlepszych graczy. W snooker mistrzostwa świata rozgrywane są co roku, ale poza nimi mamy również inne ważne turnieje takie jak:

Shanghai Masters

Shanghai Masters to rozgrywany na początku sezonu turniej, który odbywa się na mieszczącej 10 tysięcy ludzi hali Grand Stage w Szanghaju. Niedawno przestał on być turniejem rankingowym i jest zapraszanych nań 24 zawodników, pula nagród w ostatnich latach wynosiła 700 tysięcy funtów.

UK Championship

UK Championship to drugi z najbardziej prestiżowych turniejów rankingowych tuż obok mistrzostw świata. Mające długą tradycję, sięgającą 1977 roku zawody gromadzą aż 128 zawodników, zarówno zawodowców jak i amatorów. Oznacza to, że potencjalny zwycięzca musi stoczyć naprawdę wiele pojedynków. Nagroda za pierwsze miejsce to jednak 100 tysięcy funtów.

World Snooker Championship

Jak już w wspomnieliśmy wyżej w snooker mistrzostwa świata mamy okazję oglądać co roku, rywalizacja o tytuł mistrza świata toczy się już od 1927 roku a najwięcej tytułów na koncie, bo aż 15, posiada anglik Joe Davis, przez wielu uznawany za najwybitniejszego snookerzystę w historii. Mistrzostwa są obecnie rozgrywane w kwietniu i maju w Crucible Theatre w Sheffield zaś w ostatnim turnieju zwycięzca zgarnął nagrodę w wysokości 500 tysięcy funtów.

Snooker kursy

Zdecydowana większość bukmacherów ma w swojej ofercie kursy na wydarzenia z tej dyscypliny, dlatego gracze preferujący snooker betting nie powinni mieć problemów z obstawieniem swoich zakładów. Tym, co różni poszczególne firmy są kursy oferowane na wydarzenia sportowe. Różnice kursów potrafią być bardzo znaczące zwłaszcza przy graniu z większym budżetem, dlatego dobrze sprawdzić, który bukmacher ma najlepszy kurs w porównywarce. Rekomendacje najlepszych bukmacherów znajdziesz w naszym rankingu bukmacherów.

snooker Zasadniczo kursy w snookerze dzielą się na zakłady krótkoterminowe i długoterminowe. W przypadku tych drugich różnice w kursach potrafią być jeszcze większe. Dla przykładu, obstawiając Judda Trumpa, jako zwycięzcę przyszłorocznych mistrzostw świata w Betsson dostajemy kurs 4,00, w Betclic 4,20, zaś w Unibet aż 4,50. Przy stawce wynoszącej 1000 zł to aż 500 zł różnicy w wielkości potencjalnej wygranej, a przecież to dokładnie ten sam zakład i to samo ryzyko. To tylko jeden z przykładów, dlaczego warto porównywać kursy u różnych bukmacherów przed postawieniem zakładu.

Snooker typy i rodzaje zakładów

snooker iconW snooker typy zakładów nie różnią się zasadniczo od tego, co możemy obstawiać w innych dziedzinach sportu. Gracze obstawiający snooker bets stoją więc przed niemal takimi samymi możliwościami jak ci obstawiający pozostałe dyscypliny, mogą grać zakłady pojedyncze lub łączyć swoje typy w kupony. Tym, co wyróżnia snooker betting są zakłady na rzeczy charakterystyczne dla tej dyscypliny czyli frame, będący po prostu pojedynczą partią w snookerze czy break. Podczas dużych turniejów typy bukmacherskie snooker cieszą się dużym zainteresowaniem obstawiających zakłady bukmacherskie.

Zakłady dwudrogowe, trzydrogowe (1X2)

Odmiennie niż w wielu pozostałych dyscyplinach sportu gracze zainteresowani bet snooker, czyli obstawianiem zakładów w tym sporcie zwykle mają prostszy wybór i nie muszą się martwić, że w meczu padnie remis. Liczba frejmów, czyli partii jest zawsze nieparzysta tak by wykluczyć remis dlatego grając podstawowe zakłady na zwycięzcę meczu mamy do dyspozycji wyłącznie zakłady dwudrogowe. Naszym jedynym zmartwieniem jest więc przewidzieć zwycięzcę danego spotkania bądź też pojedynczego frejma. To niepowtarzalna szansa, snooker oferuje również wiele ciekawych możliwości, o czym dowiesz się w dalszej części tego tekstu.

Zakłady AKO

W snooker odds, czyli kursy, zwłaszcza na faworytów danego spotkania potrafią być bardzo niskie. Jest to szczególnie dokuczliwe w przypadku grania w polskich bukmacherach, gdzie pobierany jest 12% podatek od stawki niezależnie od tego, czy nasz zakład zostanie wygrany. W przypadku, gdy nasze zawierające spotkania w snooker typy mają kurs niższy niż 1,14 mamy 100% pewności, że nie zarobimy. Receptą jest granie w zagranicznych bukmacherach lub połączenie naszych snooker bets w kupon AKO, czyli zakład wielokrotny. Kursy w takim wypadku są przez siebie mnożone, w konsekwencji nawet granie kilku zakładów po niższym kursie da nam ciekawy łączny kurs.

Zakłady systemowe

Tak jak w pozostałych dyscyplinach także i w snooker typy można łączyć w zakłady systemowe. Może to być na przykład 3 z 4, 4 z 5, Yankee czy Lucky 15. Nie będziemy szczegółowo omawiać każdego z nich, ogólnie jednak oznacza to, że nasz kupon rozbijany jest na kilka mniejszych zakładów. Kurs ogólny będzie niższy niż w przypadku zakładu AKO lecz w przypadku porażki w pojedynczym zdarzeniu nie tracimy całej stawki ale, zależnie od typu zakładu, mamy mniejszą wygraną lub zwrot przynajmniej części stawki.

Które rynki są dostępne dla graczy, podczas obstawiania zakładów online?

Tym, co charakteryzuje snooker betting są charakterystyczne dla tej dyscypliny typy zakładów, które możemy obstawiać. Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie snooker to najpopularniejsze z nich obejmują:

 • Zwycięzca meczu – to najbardziej oczywisty zakład, typujemy zwycięzcę w zakładzie dwudrogowym, nie ma możliwości remisu
 • Wynik z handicapem – w snooker betting tak samo jak w innych sportach możemy stosować handicapy, możemy grać z ujemnym na faworyta po wyższym kursie lub z dodatnim na słabszego gracza
 • Dokładny wynik – jeżeli czujesz się na siłach możesz typować dokładny wynik, 6:0, 6:1 a może 2:6? W snooker odds na takie zakłady są dość wysokie
 • Brake 50+ lub 100+ – w zakładach na żywo podczas trwania pojedynczej partii możemy obstawiać czy padnie 50 lub 100 punktowy break (zawodnik w jednym podejściu zdobędzie taką liczbę punktów)
 • Under/over – jeśli chodzi o snooker betting obstawiamy łączną liczbę frejmów w meczu, na przykład powyżej/poniżej 9,5
mark selby snooker

Mark Selby | GEORGID / Shutterstock.com

Jak sam widzisz, takie bogactwo dostępnych opcji to niesamowita szansa, snooker dla znawców tej dyscypliny potrafi być bardzo dochodowy i doświadczeni gracze mogą osiągnąć naprawdę ciekawe rezultaty.

Snooker Zakłady krótkoterminowe

Tak jak w wielu innych dyscyplinach także i tutaj występuje naturalny podział na zakłady krótkoterminowe jak i te długoterminowe, większość z nich to te pierwsze. Bukmacherzy na kilka tygodni lub dni przed meczem udostępniają kursy na spotkania w danym wydarzeniu a my możemy obstawić je nawet kilka minut przed meczem. Ma to oczywiście swoje plusy, gdyż nie zamrażamy gotówki na długi czas i wynik naszego zakładu znany jest relatywnie szybko.

Snooker Zakłady długoterminowe

Inaczej niż krótkoterminowe zakłady, większe imprezy jak na przykład odbywające się co roku w snooker mistrzostwa świata można obstawiać z dużo większym wyprzedzeniem, na przykład pół roku. Oczywiście nie obstawiamy tutaj zwycięzców poszczególnych spotkań, ale zwycięzcę lub finalistów całego turnieju. Minusem, jak zapewne sobie zdajesz sprawę, jest dłuższy czas na jaki musisz zamrozić swoje środki. Zaletą takiego obstawiania jest natomiast fakt, że na wynik gracza w danym turnieju składa się zwykle kilka spotkań, dlatego kurs na zwycięstwo lub dojście do pierwszej czwórki powinien być relatywnie wyższy i wynagradzać większe ryzyko.

Zakłady na żywo Snooker

live iconSnooker to nie tylko atrakcyjny sport do oglądania, wielu bukmacherów, na przykład, Unibet, Betclic czy LV BET snooker udostępnia także w swojej ofercie zakładów na żywo. Niektórzy, do oferty obstawiania na żywo dodają również transmisję, możesz więc jednocześnie śledzić na żywo postępy graczy i na tej podstawie podejmować swoje decyzje o zakładach.

Obstawiając rozgrywane w snooker turnieje na żywo gracz ma całą gamę możliwości. Oczywistością są zakłady na zwycięzcę meczu, ale tutaj możemy zakładać się także o wynik aktualnie rozgrywanego frejma czy też o to, czy padnie 50 lub 100 punktowy break. Są także dostępne zakłady powyżej/poniżej na liczbę punktów czy nawet na to, czy wynik będzie parzysty lub nieparzysty.

Zakłady bukmacherskie snooker – najlepszy bukmacher

Pomimo faktu, że snooker jest względnie niszową dyscypliną większość bukmacherów daje graczom uprawiającym snooker betting możliwość obstawiania zakładów. Sęk w tym, że niektóre robią to na lepszym poziomie inne na odrobinę gorszym. W snooker odds, czyli kursy u bukmacherów mają kluczowe znaczenie. Ich „rozstrzał” może być bardzo duży ze względu na to, że większość zdarzeń z tej dyscypliny jest wciąż mało popularna.

Bukmacherzy nakładają swoją marżę, jedni większą inni mniejszą, ale trudno jednoznacznie wskazać bukmachera, który ma najlepsze kursy na snooker. Najlepiej sprawdza się porównanie kursu zdarzenia, które chcemy obstawić u kilku różnych bukmacherów. Na łamach naszej strony znajdziesz ranking najlepszych bukmacherów, oferujących również najwyższe kursy bukmacherskie. Oczywiście same kursy to nie wszystko. Bardzo ważna bywa także dostępność zdarzeń, na przykład porównując ofertę Betsson czy Unibet z krajowymi bukmacherami jak STS w oczy rzuca się większa dostępność zakładów dodatkowych jak under/over, handicapy czy dokładny ale także spora liczba zakładów długoterminowych na rozgrywane w najbliższych miesiącach w snooker turnieje.

Gwiazdy snookera

Ronnie O’Sullivan

Niekwestionowaną gwiazdą i liderem światowego rankingu snookerowego jest Ronnie O’Sullivan, ten angielski snookerzysta to pięciokrotny mistrz świata i rekordzista pod względem zdobytych setek w profesjonalnych turniejach snookerowych, w całej karierze uzbierał ich już ponad 1000. Gra zawodowo już od 1992 roku, w tym czasie zwyciężył aż w 36 turniejach rankingowych czy 7 razy w prestiżowym UK Championship. Życie Ronniego O’Sullivana to niesamowita historia, jako młody chłopak cierpiał na depresję i miał problemy z alkoholem i narkotykami. Do więzienia trafiło oboje jego rodziców i sam musiał zajmować się młodszą siostrą. Rzucił szkołę i całymi dniami przesiadywał w klubach snookerowych. W wieku zaledwie 17 lat wygrał UK Championship i do dziś pozostaje w tym względzie rekordzistą będąc żywym dowodem, że mimo ogromnych przeciwności losu można zrobić karierę w sporcie.

Mark Selby

Kolejnym z wybitnych graczy jest Mark Selby, anglik kilka lat później, bo w 1999 roku zaczął swoją karierę, mimo to posiada na swoim koncie trzy tytuły mistrza świata w snookerze zdobyte w latach 2014, 2016 i 2017. Poza tym posiada na swoim koncie 15 rankingowych zwycięstw i dwa tytuły w UK Championship. Obecnie zajmuje w snookerowym rankingu miejsce poza pierwszą trójką, ale warto podkreślić, że w latach od 2011 do 2017 znajdował się na jego czele.

judd trump snooker

Judd Trump | Zhangjin_net / Shutterstock.com

Judd Trump

Judd Trump swoją karierę rozpoczynał około 2004 roku, już wtedy podczas turnieju juniorskiego w Coalville uzyskał swój pierwszy maksymalny break. Mając zaledwie 14 lat został najmłodszym snookerzystą, któremu udał się taki wyczyn. Jego kariera nabrała rozpędu w 2011 roku, kiedy to wygrał pierwszy raz turniej rankingowy, czyli China Open. Ogółem zdobył 1 tytuł mistrza świata w 2019 a ponadto liczne wygrane w UK Championship, turnieju Masters czy China Open.

Neil Robertson

Neil Robertson to Australijczyk, swoją karierę zaczął w wieku 14 lat i z miejsca został najmłodszym graczem z Australii, który uzyskał 100-punktowy break. Szczyt jego formy przypada na 2010 rok, kiedy to sięgnął po mistrzostwo świata pokonując w finale Graeme-a Dotta. Był to wprawdzie jedyny jego tytuł mistrzowski, ale zdobył też pierwsze miejsce w wielu prestiżowych turniejach jak UK Championship, Grand Prix, Masters czy China Open.

Najlepsze turnieje

W tej dyscyplinie rozgrywanych jest mnóstwo turniejów mniejszej i większej rangi, część z nich to turnieje rankingowe, bardziej prestiżowe, gdzie zdobyte punkty zaliczają się do światowego rankingu. Są też mnie prestiżowe jak na przykład Warsaw Snooker Tour, który swego czasu odbył się w naszym kraju. Tym niemniej w snooker mistrzostwa świata są oczywiście najbardziej prestiżowym turniejem, odbywają one się co roku w angielskim Sheffield. Już na kilka miesięcy przed zawodami niektórzy bukmacherzy wystawiają kursy na zwycięzcę tego turnieju.

Innymi prestiżowymi zawodami są na pewno UK Championship czy turniej The Masters. Wygranie wszystkich trzech powyższych turniejów w świecie snookerowym bywa nazywane potrójną koroną, jej zdobycie udało się jedynie 10 zawodnikom w historii.

Snooker Typy – Podsumowanie

Zbliżamy się nieuchronnie do końca naszego artykułu, jak miałeś okazję przeczytać snooker to bardzo ciekawy i rozwinięty sport, gdzie mamy ogromną ilość turniejów podczas których mierzą się najlepsi zawodnicy świata. Z tego powodu obstawianie snookera, czyli tzw. snooker betting to bardzo ciekawa alternatywa dla graczy zakładów bukmacherskich.

Mamy tu mnóstwo możliwości, możemy obstawiać zakłady na żywo podczas ich trwania, grać zakłady przedmeczowe lub na długo przed danym turniejem obstawiać jego zwycięzcę. Kursy i oferta bukmacherów są oczywiście bardzo zróżnicowane, ale konkluzja może być tylko jedna – snooker to bardzo ciekawy sport do obstawiania i doświadczony gracz, który popiera swoje typy odpowiednią analizą może osiągnąć tu ciekawe rezultaty.

98/100 200zł Unibet Recenzja
 • Jeden z najlepszych bukmacherów
 • Popularne metody płatności
 • Doskonała aplikacja mobilna
98/100 350zł bet-at-home Recenzja
 • Duży wybór zakładów sportów
 • Brak opłaty podatkowej od wygranej
 • Długa lista oferowanych usług
96/100 200zł Betsson Recenzja
 • Europejska marka z bogatą tradycją
 • Brak podatku od wygranej
 • Szeroka oferta zakładów