Zakłady Bukmacherskie F1 – Poradnik Typera

Formuła 1 to królowa wśród sportów motorowych. F1 to jeden z najbardziej elitarnych i wymagających sportów na świecie. O sukcesie lub porażce decydują ułamki sekund. To właśnie dlatego miliony fanów na całym świecie gromadzą się wokół zespołów i kierowców podczas emocjonujących wyścigów w trakcie sezonu.

betting formula1

Jak zatem znaleźć najlepsze Formula 1 odds? | Hafiz Johari / Shutterstock.com

Betting w F1 jest także popularny wśród miłośników zakładów bukmacherskich. F1 zmieniała się na przestrzeni lat, podobnie jak zmieniały się zakłady bukmacherskie F1. Czasy w których można było obstawiać tylko zwycięzcę wyścigu przeszły do lamusa. Bukmacherzy oferują setki zakładów na każdy wyścig, a fani starają się znaleźć najlepsze F1 typy, aby postawić zwycięski bet na F1.  Kierowcy ścigają się przez cały sezon w walce o prymat najlepszego kierowcy oraz konstruktora. Każdy wyścig jest inny ze względu na specyfikę toru, przez co zakłady bukmacherskie na F1 są bardzo wymagające. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy przewodnik po zakładach bukmacherskich na Formułę 1. Betting F1 po lekturze tego poradnika nie będzie miał dla Ciebie żadnych tajemnic.

Betting F1 – Gdzie Obstawiać Zakłady?

STS

W ofercie bukmachera STS znajdziemy z powodzeniem zakłady bukmacherskie F1. Bukmacher oferuje szeroki wybór zakładów – począwszy od rynków na kwalifikację, wyścig główny oraz zakłady długoterminowe (najlepszy kierowca, najlepszy zespół). Powrót Roberta Kubicy do F1 sprawił, że betting F1 cieszy się wśród klientów STS sporą popularnością. STS cyklicznie organizuje specjalne promocje dla fanów F1. Więcej informacji na temat STS znajdziesz w naszej recenzji STS.

Unibet

Zakłady bukmacherskie na F1 to ważny punkt Unibet. Bukmacher posiada bogatą ofertę zakładów na każdy wyścig sezonu F1. Tuż przed rozpoczęciem sesji treningowych i przed kwalifikacjami Unibet znacząco poszerza dostępne zakłady. Poza standardowymi zakładami na F1 (zwycięzca, top 3),  w Unibet postawisz bet F1 na poszczególnych kierowców oraz zespoły. Unibet oferuje także zakłady na żywo F1, dzięki czemu oglądanie wyścigu staje się jeszcze bardziej emocjonujące. Więcej informacji na temat tego bukmachera znajdziesz w naszej recenzji Unibet.

LV BET

Legalny polski bukmacher LV BET nie zapomina w swojej ofercie o najbardziej prestiżowym ze sportów motorowych. W ofercie LV BET znajdziemy m.in zakłady na oficjalne sesje treningowe, kwalifikacje oraz główny wyścig. Możesz postawić bet F1 kto przejedzie najszybsze okrążenie, jakiej narodowości będzie zwycięzca wyścigu, a także który zawodnik ukończy na punktowanej pozycji. Co najważniejsze, LV BET posiada bardzo atrakcyjne F1 odds, przez co obstawianie zakładów może być opłacalne. Jeżeli Robert Kubica powtórzy premiowane miejsce podczas GP Węgier bukmacher LV BET wypłaci aż 101-krotność postawionego zakładu! Recenzji LVBET.

Jakie rozgrywki są najciekawsze do obstawiania?

Kwalifikacje F1

Często o sukcesie w wyścigu głównym decydują udane kwalifikacje. Jest to także pierwsza niezwykle popularna opcja, by postawić u bukmachera bet Formula 1. Obstawiający mogą wskazać zwycięzcę kwalifikacji, autora najszybszego przejazdu, a także kierowców, którzy awansują do kolejnej sesji. Betting F1 w kwalifikacjach nie należy do najłatwiejszych. Niektóre zespoły w pierwszych sesjach testują różne ustawienia bolidów, mieszanki opon oraz strategie na wyścig. Weź to pod uwagę obstawiając u bukmachera swój bet F1. Zakłady bukmacherskie na kwalifikację F1 są często pomijane przez miłośników zakładów. Niesłusznie, wielu ekspertów podaje typy F1 właśnie od sesji kwalifikacyjnych. Kierowcy rywalizują w trzech sesjach kwalifikacyjnych, celem jest przejście do kolejnej sesji. Zwycięzca ostatniej sesji (kierowca z najszybszym czasem okrążenia) otrzymuje pole position – najbardziej wysunięte miejsce na starcie, które już na samym początku wyścigu daje przewagę nad resztą stawki.

Wyścigi F1

Zasadniczy wyścig to crème de la crème w zakładach bukmacherskich na Formułę 1. Każdy sezon F1 liczy 21 wyścigów. Tegoroczny sezon F1 rozpoczął się 17 marca wyścigiem na torze Melbourne w Australii, a zakończy się 1 grudnia w Abu Dhabi (ZEA). Typowanie F1 wiąże się z dużymi emocjami.

Czy kierowca z pole position wygra cały wyścig? Czy na torze zobaczymy safety car? Czy w trakcie wyścigu dojdzie do kolizji kierowców? Obstawiając zakłady na F1 musimy wziąć pod uwagę wiele niewiadomych. Typy F1 cieszą się dużym zainteresowaniem fanów zakładów, jednak pamiętaj, że nie istnieje pewny bet Formula 1. Nawet okrążenie przed metą lider wyścigu może stracić kontrolę nad bolidem, przez co Twój kupon wyląduje w śmietniku. Traktuj zakłady na F1 jako dodatkową rozrywkę.

Kursy Formuła 1

Kursy bukmacherskie na F1 to równie istotny czynnik decydujący o sukcesie w obstawianiu, jak dobrze przygotowany bolid w wyścigu F1. Dobre F1 typy mogą mocno ułatwić końcowy triumf, tak jak szybko przeprowadzona zmiana opon. Jak zatem znaleźć najlepsze Formula 1 odds? Przede wszystkim nie bój się porównywać ofertę różnych firm bukmacherskich. Pamiętaj, żeby obstawiać zakłady tylko u sprawdzonych, zweryfikowanych firm. Rekomendacje najlepszych bukmacherów znajdziesz w naszym rankingu bukmacherów.

Bukmacherzy wystawiają kursy na F1 w oparciu o wiele czynników. Specyfikę toru, obecną formę kierowcy/zespołu. Wysokość kursu jest wypadkową tych czynników. Gdy już wybrałeś bet na F1 jaki chcesz postawić – porównaj kursy u różnych bukmacherów. Dobry gracz powinien posiadać konto u kilku firm, dzięki temu maksymalizujesz swoje szanse w starciu z bukmacherami. Tak jak w F1 mała różnica decyduje o sukcesie lub porażce, tak samo w bettingu F1 wysokość kursów ma duże znaczenie.

bet formula 1

Z pewnością znajdziesz w ich ofercie interesujący Cię zakład na F1, a także najwyższe Formula 1 odds. | Tatiana Popova / Shutterstock.com

W Formule 1 możemy wyróżnić dwa główne rodzaje zakładów:

 • Zakłady krótkoterminowe
 • Zakłady długoterminowe

Typy F1 i rodzaje zakładów

Dynamiczny rozwój zakładów bukmacherskich online przełożył się także na ilość oferowanych zakładów na F1 oraz ich rodzaj. Najwięcej zakładów na F1 oferują bukmacherzy online. Betting F1 u bukmacherów internetowych jest o wiele prostszy i daje duże możliwości, których nie uświadczysz w naziemnych punktach bukmacherskich. Przed postawieniem zakładów poszukaj informacji na temat danego wyścigu. W sieci nie brakuje porad ekspertów, śledzących poczynania kierowców i zespołów od wielu lat. Gdy już wybierzesz swoje pewne typy F1, nadszedł czas by postawić zakład. Typuj F1 tylko u renomowanych bukmacherów, których znajdziesz na naszej stronie. Przygotowaliśmy obiektywny ranking najlepszych bukmacherów dostępnych dla graczy z Polski. Z pewnością znajdziesz w ich ofercie interesujący Cię zakład na F1, a także najwyższe Formula 1 odds.

F1 Zakłady krótkoterminowe

Zakłady na dany wyścig to najpopularniejsza forma zakładów na F1. To właśnie w tym segmencie bukmacherzy na całym świecie generują największe obroty. Betting F1 na najbliższe Grand Prix pozwala wziąć pod uwagę specyfikę danego toru, warunki atmosferyczne, a także formę poszczególnych kierowców. Porównaj kursy u poszczególnych bukmacherów, postaw swój bet na F1, a następnie usiądź wygodnie w fotelu i śledź poczynania kierowców na torze. Zakłady krótkoterminowe mają wiele zalet. Jedną jest brak konieczności oczekiwania przez kilka miesięcy na rozstrzygnięcie zakładu. Podobnie jak w F1, błyskawicznie oddajesz swój bet formula 1, a bukmacher rozlicza zakład tuż po wyścigu. Kursy na zwycięstwo w wyścigu rozpoczynają się już od 2,0 (Lewis Hamilton), a kończą na 1000+ dla outsiderów.

F1 Zakłady długoterminowe

Inną formą zakładów bukmacherskich na F1 są zakłady długoterminowe. Dla tego rodzaju zakładów najpopularniejszymi zakładami są:

 • Kto zostanie najlepszym kierowcą sezonu?
 • Jaki zespół zgromadzi najwięcej punktów w klasyfikacji konstruktorów?

Typując zakłady długoterminowe należy wziąć pod uwagę możliwe wahania formy poszczególnych kierowców/zespołów podczas sezonu. Sezon F1 liczy 21 wyścigów, dlatego sytuacja może wielokrotnie diametralnie ulec zmianie. Weź to pod uwagę obstawiając F1 typy u bukmachera.

Które rynki są dostępne dla graczy, podczas obstawiania zakładów online?

 • Zwycięzca wyścigubetting f1 icon
 • Kierowca ukończy w TOP 3, TOP 6, TOP 10
 • Zwycięzca kwalifikacji
 • Kierowca nie ukończy wyścigu
 • Samochód bezpieczeństwa (safety car) na torze
 • Najlepszy konstruktor
 • Narodowość zwycięzcy wyścigu
 • Najszybsze okrążenie
 • H2H pomiędzy kierowcami, zespołami

Zakłady na żywo F1

Lubisz kontrolować sytuację i obstawiać zakłady na podstawie przekazu na żywo lub w telewizji? Betting F1 na żywo jest stworzony właśnie dla Ciebie. Wykorzystaj pojawiające się informacje i wydarzenia na torze do postawienia zakładu na F1. Zarówno na torze, jak w obstawianiu F1 liczy się szybkość i umiejętność podejmowania prawidłowych decyzji pod presją. Analizuj wydarzenia na torze, obserwuj strategię konkretnych kierowców i zespołów. Bądź o krok przed innymi, dzięki czemu zakłady na żywo w F1 mogą stać się dla Ciebie dochodowym zajęciem. Zakłady na żywo znajdują się w ofercie większości liczących się bukmacherów. Prawa do transmisji wyścigów są w większości zdominowane przez wielkie naziemne telewizje, stąd kwestia live streamingu wyścigów F1 wśród bukmacherów nie jest popularna. Szeroka dostępność transmisji z wyścigów F1 ułatwia obstawianie zakładów na żywo. Pamiętaj jednak, by nie obstawiać na siłę po przegranej. Spokój i chłodna głowa pomagają nie tylko w wyścigu F1, ale także podczas obstawiania na żywo.

Najlepszy Bukmacher do obstawiania F1

Wybór najlepszego bukmachera do obstawiania F1 wydaje się ciężkim zadaniem. Mając do wyboru tyle firm na rynku, niełatwo o wybór bukmachera, który najlepiej będzie odpowiadał Twojej strategii obstawiania zakładów bukmacherskich F1. Porównaj oferty firm bukmacherskich, sprawdź dostępne kursy na F1 oraz oferowane promocje i bonusy bukmacherskie. Chcąc ułatwić Ci zadanie przygotowaliśmy recenzję najlepszych bukmacherów dostępnych na polskim rynku. Właśnie takich znajdziesz w naszym rankingu.

Gwiazdy F1

Lewis Hamilton

Brytyjski kierowca jest pięciokrotnym mistrzem świata Formuły 1 (sezony 2008, 2014, 2015, 2017, 2018). Jest również na dobrej drodze, by po raz szósty zostać mistrzem świata. Początek kariery W latach 2007-2012 bronił barw McLarena, jego największe sukcesy przypadają jednak na współpracę z zespołem Mercedesa. Hamilton jest jednym z najlepiej zarabiających sportowców na świecie. Brytyjczyk jest także posiadaczem rekordów najszybszego okrążenia na kilku torach, m.in. Silverstone oraz Monaco. 80 razy wygrywał wyścigi Grand Prix F1, ponad 143 razy stawał na podium.

Sebastian Vettel

Niemiecki kierowca jest czterokrotnym mistrzem świata Formuły 1 (w latach 2010, 2011, 2012, 2013). Swoją karierą rozpoczynał od kartingu. Jego droga do Formuły 1 prowadziła m.in. przez Formułę 3. Sebastian Vettel na początku kariery był związany z Williamsem i BMW Sauber (2005-2007), w latach 2007-2008 reprezentował Toro Rosso. Podczas jazdy w Red Bull Racing (lata 2009-2014) Vettel ustanowił kilka rekordów, m.in. największej liczby zdobytych pole position w sezonie, został także najmłodszym czterokrotnym mistrzem świata F1 w historii. Od 2015 roku reprezentuje barwy Ferrari. W całej swojej karierze wygrał 52 wyścig GP F1, 116 razy stając na podium.

betting f1 sebastian vettel

Sebastian Vettel | Motorsports Photographer / Shutterstock.com

Max Verstappen

Młody Holender to gwiazda nowego pokolenia kierowców F1. 22 latek urodzony w Belgii ma na swoim koncie udział w 92 wyścigach Grand Prix F1. Aż 26-krotnie stawał na podium, z czego 7 razy na najwyższym stopniu. Podobnie jak większość kierowców swoją przygodę ze sportami motorowymi zaczynał od kartingu. Jest najmłodszym kierowcą, który wygrał wyścig F1. Od sezonu 2015 reprezentował Scuderii Toro Rosso. Od GP Hiszpanii w 2016 roku jest kierowcą Red Bull Racing.

Kimi Räikkönen

Räikkönen jest weteranem Formuły 1. Doświadczony kierowca zdobył tytuł mistrza świata F1 w 2007 roku, jest także dwukrotnym wicemistrzem z sezonu 2003 oraz 2005. Przez większą część swojej profesjonalnej kariery związany z zespołem Ferrari (lata 2007-2009 oraz 2014-2019). Od sezonu 2019 reprezentuje barwy zespołu Alfa Romeo Racing. Jednym ze sponsorów zespołu jest bukmacher Betsson. Fin jest jednym z najlepiej zarabiających sportowców na świecie. W rankingu Forbes zajął 32 miejsce na świecie (2015r.). W całej karierze ponad sto razy stawał na podium wyścigów F1, 21 razy na najwyższym stopniu.

Najlepsze zespoły

Mercedes

Zespół Mercedes-Benz po raz pierwszy zadebiutował w F1 w 1970 roku. Na swoim koncie posiada 5 tytułów mistrza świata Formuły 1. W aktualnym sezonie Mercedes reprezentują Lewis Hamilton oraz Valtteri Bottas. W latach 2014-2018 Mercedes całkowicie zdominował rywalizację w kategorii konstruktorów, a kierowcy Mercedesa od 2014 roku nie oddają nikomu tytułu mistrza świata F1 (czterokrotnie Lewis Hamilton, raz Nico Rosberg).

Red Bull Racing

Red Bull Racing powstał w 2005 roku, wskutek przejęcia zespołu Jaguar Racing. Zespół czterokrotnie sięgał po mistrzostwo świata konstruktorów (2010, 2011, 2012, 2013). Od sezonu 2007 Red Bull Racing korzystał z silników Renault. Od sezonu 2019 nowym dostawcą została Honda. W obecnym sezonie o sile zespołu stanowi dwóch młodych, niezwykle zdolnych kierowców: Max Verstappen oraz Pierre Gasly.

betting f1 redbull

Zakłady bukmacherskie F1 mogą być niezwykle interesującą odskocznią od typowania innych sportów. | Jens Mommens / Shutterstock.com

Ferrari

Scuderia Ferrari to marka, której nie trzeba przedstawiać każdemu fanowi F1 na świecie. Ferrari występuje w wyścigach Formuły 1 od 1950 roku. Włoski zespół jest najbardziej utytułowanym zespołem w historii F1. Ferrari wywalczyło 16 tytułów mistrza świata w kategorii konstruktorów i 15 tytułów w klasyfikacji kierowców. W sezonie 2019 barw Ferrari bronią Sebastian Vettel oraz Charles Leclerc. Przez lata w barwach Ferrari jeździli najlepsi kierowcy świata, z Niki Laudą, Michaelem Schumacherem, Fernando Alonso na czele.

Renault

Zespół Renault zadebiutował w Formule 1 w 1986 roku. Na swoim koncie posiada 20 wygranych wyścigów oraz 2 mistrzostwa świata. To właśnie w barwach Renault Robert Kubica świętował największe sukcesy w Formule 1. Zespół Renault przeżywał liczne wzloty i upadki, kilkukrotnie wycofując się ze startów w wyścigach Formuły 1. W sezonie 2019 barwy Renault reprezentują Nico Hulkenberg oraz Daniel Ricciardo.

Typy F1 – Podsumowanie

Zakłady bukmacherskie F1 mogą być niezwykle interesującą odskocznią od typowania innych sportów. Formuła 1 i wielkie pieniądze to nieodłączna para. Mamy nadzieję, że informacje zawarte w naszym poradniku ułatwią Ci betting F1. Śledź informacje z torów F1, oglądaj sesje treningowe, kwalifikacyjne oraz wyścigi GP, a następnie obstaw swój własny bet F1. Pamiętaj, że zakłady bukmacherskie to przede wszystkim rozrywka. Sprawdź nasze rekomendacje najlepszych, legalnych bukmacherów i postaw zakłady na najbliższy wyścig F1. Redakcja serwisu zakłady-bukmacherskie.com życzy wielu skutecznych typów F1 i szybkich wygranych niczym bolid F1.

96/100 1200zł STS Recenzja
 • Najlepszy polski bukmacher
 • Atrakcyjne promocje
 • Dostępne punkty stacjonarne
98/100 200zł Unibet Recenzja
 • Jeden z najlepszych bukmacherów
 • Popularne metody płatności
 • Doskonała aplikacja mobilna
97/100 1000zł LV BET Recenzja
 • Funkcjonalna aplikacja dla telefonów
 • Bardzo dobre kursy
 • Wiele zdarzeń i zakładów