Super Bowl 2020 | Zapowiedź, Kursy i Typy Bukmacherskie

hard rock stadium miami super bowl liv 2020

Super Bowl 2020 – Finał NFL

Przed nami największe sportowe święto Stanów Zjednoczonych – Super Bowl 2020. Poza wypełnionym stadionem finałowy mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim  obserwować będzie ponad 100 milionów kibiców przed telewizorami. Zmagania drużyn futbolu amerykańskiego to nie tylko sportowe wydarzenie, ale i okazja do organizowania hucznych imprez rodzinnych i wspólnego kibicowania.

SAN FRANCISCO CA 49ers super bowl

Kto wygra 54. Super Bowl?

Ogromne wydarzenie nie odbyłoby się bez wielkiego show. W przerwie finału (tzw. half-time show) jak co roku wystąpią gwiazdy światowego formatu. Tym razem imprezę uświetnił występ Jennifer Lopez i Shakiry. Koncert latynoskich artystek na stadionie NFL to nie lada wyróżnienie dla nich samych.

Tegoroczny 54 finał Super Bowl zakończy setny sezon istnienia NFL. Do finału dostały się zespoły Kansas City Chiefs i San Francisco 49ers. Drużyna 49ers ma na swoim koncie pięć zwycięstw w finałach Super Bowl. Jednak swoje sukcesy święciła w latach 80. i 90. XX w. Chiefs zdobyli tylko jeden tytuł mistrzów – w 1970 r., jeszcze przed połączeniem National Football League i American Football League. Zapowiada się zatem ciekawe wydarzenie, które przyciągnie widzów z całego świata.

Najlepsze Zakłady Bukmacherskie Online Super Bowl 2020

2000zł
Bonus za 3 depozyty do 2000zł
 • Min. depozyt 20PLN
 • Min. 3 zdarzenia
 • Min. z kurs 1,30
1000zł
100% do 1000zł Bonus Powitalny
 • 20PLN FREEBET
 • Depozyt + Bonus: 3x
 • Min. kurs 2,00
1200zł
100% do 1.200zł Bonus Powitalny
 • 100% do 1.200zł
 • Bonus: 3 x
 • Min. kurs 1,91

Co to jest Super Bowl?

Finał zawodowej ligi National Football League (NFL) to starcie mistrzów dwóch konferencji: American Football Conference (AFC, Amerykańska Konferencja Futbolowa) i National Football Conference (NFC, Krajowa Konferencja Futbolowa). Obie konferencje dzielą się na 4 dywizje zrzeszające po 4 zespoły każda. Dywizje określa się mianem: Wschodniej, Północnej, Południowej i Zachodniej.

Na zwycięską drużynę czeka Vince Lombardi Trophy. Trofeum, którego nazwa pochodzi od nazwiska trenera pierwszego zespołu, które zdobyło mistrzostwo – Green Bay Packers. Jak co roku przyznawany zostanie również  indywidualny laur MPV (Most Valuable Player) dla najlepszego zawodnika meczu. Poza wyróżnieniem i wpisaniem się w karty historii czempioni otrzymają nagrodę pieniężną i słynne pierścienie Super Bowl.

Super Bowl 2020 – kiedy zostanie rozegrany?

Chociaż początkowo finały NFL odbywały się w połowie, a następnie pod koniec stycznia, od 2004 roku Super Bowl  rozgrywa się  początkiem lutego. Finał ma miejsce w pierwszą niedzielę miesiąca. Od dnia organizacji przyjęło się całość ceremonii określać jest jako Super Bowl Sunday w skrócie Super Sunday. Ta wyjątkowa niedziela Super Bowl urosła w Stanach Zjednoczonych do rangi święta narodowego. Super Bowl 2020 zgodnie z ostatnim zwyczajem odbędzie się  02.02.2020 r.

Hard Rock Stadium Super Bowl LIV 2020 Kansas City Chiefs vs San Fracisco

Stadion Hard Rock w Miami – Super Bowl LIV 2020

Gdzie jest rozgrywany Super Bowl?

Data i miejsce rozgrywania Super Bowl zmieniają się co roku. Wybór organizatora największego amerykańskiego wydarzenia sportowego zawsze budzi niemałe emocje. Uwaga fanów futbolu amerykańskiego z całego świata, a przede wszystkim Amerykanów tym razem zostanie zwrócona na Florydę. Finał po raz pierwszy odbędzie się na Hard Rock Stadium w Miami Gardens. Ostatnie Mistrzostwa w Miami odbyły się w 2010 roku na Sun Life Stadium, a zwycięzcą po raz pierwszy w historii została drużyna New Orleans Saints.

Kursy Bukmacherskie SuperBowl 2020

Zakłady bukmacherskie na finał Super Bowl cieszą się dużą popularnością wśród fanów na całym świecie. Bukmacherzy oferują szereg dostępnych rynków, dzięki czemu oglądanie finału Super Bowl może stać się jeszcze bardziej emocjonujące. Najpopularniejszym rynkiem jest zakład na zwycięstwo jednej z ekip. Faworytem zdaniem bukmacherów jest drużyna Kansas City. Legalny bukmacher STS za jej zwycięstwo oferuje kus 1.80, gdzie za zwycięstwo San Francisco 49ers możemy zgarnąć kurs 2.0.

STS Recenzja
96/100
1200zł
100% do 1.200zł Bonus Powitalny
graj teraz
 • Najlepszy polski bukmacher
 • Atrakcyjne promocje
 • Dostępne punkty stacjonarne
1200zł
100% do 1.200zł Bonus Powitalny
graj teraz
 • Najlepszy polski bukmacher
 • Atrakcyjne promocje
 • Dostępne punkty stacjonarne
STS Recenzja

Typy bukmacherskie na Super Bowl pełne są także dodatkowych rynków. Możemy obstawić m.in. handicap zwycięstwa, ilość punktów w meczu, ilość punktów poszczególnych drużyn, wynik połowy. Jeszcze więcej rynków na finał Super Bowl oferuje Unibet. Możemy obstawić ilość przyłożeń w meczu, statystyki poszczególnych graczy (m.in. zawodnik z najwyższą liczbą przyłożeń). Bez wątpienia zakłady bukmacherskie na Super Bowl 2020 dają wiele możliwości i każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdź recenzje najlepszych bukmacherów na łamach naszej strony i obstawiaj finał Super Bowl 2020!

Gwiazdy/Faworyci Super Bowl 2020

Mimo, że żadna z finałowych drużyn nie doszła tak daleko od ponad dekady, na boisku nie zabraknie wielkich gwiazd amerykańskiego futbolu. Jedną z nich jest Patrick Mahomes, grający na pozycji quarterback w Kansas City Chiefs. Zawodnik zdobył m.in. tytuł najbardziej wartościowego gracza National Footbal League w 2018 roku. Jest też pierwszym rozgrywającym w historii Chiefs, który rzucił na ponad 300 jardów w ośmiu kolejnych meczach.

Kansas City Chiefs players NFL PRO BOWL Practice Patrick Mahomes 2019

Patrick Mahomes, rozgrywający z Kansas City Chiefs, wraz z zespołem

Na oficjalnej liście najlepszych graczy NFL 2019 zajmuje czwartą pozycję i jest określany najlepszym zawodnikiem NFL grającym na pozycji quarterback. W dwóch tegorocznych meczach poza sezonem Mahomes miał celność 65,7 procent swoich podań, na łączną odległość 615 jardów i dziewięć przyłożeń. Bukmacher Lv bet oferuje kurs 1.90 na to, że Mahomes zaliczy podania na minimum 300 jardów, co biorąc jego formę jest wielce prawdopodobne.

Transmisja na żywo Super Bowl 2020

W poprzednich latach Eleven Sports 1 pokazywał ten mecz z polskim komentarzem, natomiast stacja Eleven Sports 2 nadawała go z oryginalnym, angielskim.

W tym roku Eleven Sports nie posiada praw do transmisji finału. Warto jednak pamiętać, że można obejrzeć go także w Internecie dzięki NFL Game Pass, który umożliwia oglądanie meczów w Internecie osobom spoza USA. Za taką transmisję online w Polsce trzeba będzie zapłacić. Jednak w zamian dostaniemy obraz w dobrej jakości 4K czy też unikalną możliwość samodzielnego zmieniania kamer.

2000zł
Bonus za 3 depozyty do 2000zł
1000zł
100% do 1000zł Bonus Powitalny
1200zł
100% do 1.200zł Bonus Powitalny
1000zł
100% do 1000zł Bonus Powitalny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *