PZBUK Logo
OCENA: 92/100
 • Bezpieczny i legalny bukmacher, którego działania uregulowane są krajowymi licencjami
 • Bardzo łatwy dostęp do strony i zakładów
 • Przejrzysta i minimalistyczna strona pozbawiona zbędnej grafiki i nadmiaru treści
 • Stosunkowo wysokie kursy jak na polskie warunki

PZBUK Opinie | Kursy, bonusy i oferta

PZBUK jest względnie nową firmą działającą na polskim rynku. Jej powstanie miało miejsce niedawno, bo dopiero w 2018 roku. Wtedy też bukmacher ten uzyskał od Ministerstwa Finansów ważną 6 lat licencję o numerze dokładnie PS4.6831.26.2017 z 28 czerwca 2018 roku, dzięki której działa już w 100% legalnie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej i może świadczyć usługi dotyczące zakładów wzajemnych. Dzięki temu PZBUK dumnie dołączył do grona polskich, legalnych bukmacherów.

Firmę tę znać możemy z telewizji, gdzie bardzo intensywnie się reklamuje. Prezesem firmy jest Wojciech Sznapka, a w jej radzie nadzorczej są Katarzyna Winiczenko, Patryk Włodarski oraz Adrian Włodarski. W ich ofercie znajdziemy niemal 30 dyscyplin sportowych, które obstawiać można zarówno w zwykłych zakładach przedmeczowych, jak i zakładach na żywo, PZBUK pozbawiony jestvjednak niestety transmisji live.

Firma należy do grupy Cherry Online Polska sp. z o. o., która swoją siedzibę ma w Warszawie. Jest ona częścią znanego w Europie przedsiębiorstwa Cherry AB. Jest to dość popularne przedsiębiorstwo działającego już od 1963 roku, notowanego na szwedzkiej giełdzie papierów warrtościowych i specjalizującego się w zakładach, kasynach i grach na żywo. Jest więc pewne, że PZBUK jest w dobrych rękach i stoi za nim potężna firma.

Trzeba mieć na względzie, że jest to młoda firma, więc nie znajdziemy jej stacjonarnych punktów. Jednak, co może wydawać się zdumiewające, PZBUK już zdążył zostać sponsorem polskich ligi hokejowych, a ich umowy trwają do października 2019. Patrząc jednak na dynamikę jej rozwoju, lig czy drużyn tych może być jeszcze więcej, co pozostaje jedynie kwestią czasu.  Na chwilę obecną cieszyć możemy się firmą bukmacherską, o której legalność nie musimy się martwić. Niestety pozostaje tutaj jednak jedna, bardzo ważna kwestia, a mianowicie podatek w postaci 12% wygranej.

Licencja Polskiego Ministerstwa Finansów
Oferta sportowa 27
Na żywo
Statystyka
Aplikacje mobilne
Obsługa klienta czat na żywo, e-mail, telefon
Procent wypłaty 93%
Metody Płatności
Podatek 12%
50zł
Free Bet

Wady i zalety bukmachera PZBUK

 • Bezpieczny i legalny bukmacher, którego działania uregulowane są krajowymi licencjami
 • Bardzo łatwy dostęp do strony i zakładów
 • Przejrzysta i minimalistyczna strona pozbawiona zbędnej grafiki i nadmiaru treści
 • Stosunkowo wysokie kursy jak na polskie warunki
 • Depozyty i wypłaty przez 30 obsługiwanych banków oraz blik
 • 27 różnych dyscyplin sportowych, w tym również e-sport
 • Dość dobrze rozbudowana obsługa klienta i wsparcie gracza
 • Brak transmisji na żywo
 • Wygrana zawsze obciążona jest podatkiem o wysokości 12%
 • Nie istnieje jeszcze aplikacja na urządzenia przenośne
 • Dość mało dostępnych metod płatności

Dyscypliny i wysokość kursów

Jak na polskiego bukmachera z dość krótkim stażem na rynku, liczbę dostępnych dyscyplin sportowych, jakie oferuje, śmiało nazwać możemy imponującą. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, na liście dostępnych dyscyplin sportowych, jakie obstawiać można u bukmachera PZBUK, jest aż 27 różnych sportów. Choć, trzeba obiektywnie zaznaczyć, że to mniejsza liczba od działającej dłużej na rynku konkurencji.

Wśród nich są oczywiście te mniej lub bardziej znane. Chyba żaden z potencjalnych klientów nie będzie mógł narzekać na to, że nie ma tu jakiegoś, który go interesuje. I tak oto poza tymi najlepiej znanymi sportami, jak piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka, koszykówka czy tenis, są te mniej znane, typu baseball, boks, MMA a nawet badminton. Oczywiście, jest też kilka takich typowo egzotycznych, które mają nieco mniej fanów. A mogą to być na przykład tenis stołowy, bilard, krykiet. Pomijając tradycyjne dyscypliny, obstawiać można też e-sport, a dokładniej takie gry komputerowe, jak League of Legends, CS:GO, Starcraft 2 i parę innych, trochę słabiej znanych.

Jak przystało na polskiego bukmachera, nie mogło zabraknąć rozbudowanej oferty zakładów dotyczącej naszej narodowej dyscypliny, czyli piłki nożnej. Nasze krajowe ligi są tu przedstawione nieźle, bo oprócz Ekstraklasy mamy także pierwszą i drugą ligę, czyli jak łatwo policzyć 3 najwyższe poziomy ligowe i Puchar Polski. To oferta, która powinna zadowolić niemal każdego kibica w Polsce. Jeśli chodzi o jakiekolwiek firmy bukmacherskie, bardzo ważną kwestią pozostają wysokości kursów. PZBUK jako nowość na rynku, musi wręcz walczyć o przetrwanie. A to objawia się dla nas poprzez trochę wyższe niż u konkurencji kursy, co na pewno może nas do niego przekonać. Może nie jest to poziom najlepszych zagranicznych bukmacherów, lecz na pewno wśród polskich strona zdecydowanie się wyróżnia.

Wrażenia z użytkowania strony i aplikacji PZBUK

Jeśli chodzi o stronę internetową bukmachera PZBUK, to może ona budzi mieszane uczucia. Z jednej strony, na pierwszy rzut oka, może wydawać się prosta, pusta i pozbawiona treści. Jednak z każdą następną minutą jej użytkowania, zaczniemy doceniać jej minimalizm i przejrzystość. Strona główna składa się zaledwie z panelu logowania i ogólnych informacji o firmie. Kliknięcie z zakładkę dotyczącą zakładów przeniesie nas do strony, gdzie po lewej mamy polecane wydarzenia i dostępne dyscypliny sportowe, a po prawej informacje o naszym kuponie. Strona podzielona jest również na zakłady na żywo, kalendarz z aktualnymi i przyszłymi wydarzeniami i ich wyniki. Po prawej stronie jest podział kursów na dziesiętny, amerykański i brytyjski oraz dzisiejsza data wraz z godziną.

Strona zachowana jest w czerwonej kolorystyce, z którą utożsamiamy jej charakter. Wyraźnie odwołująca się do stylistyki retro strona i reklamy jest bardzo ciekawym pomysłem, choć ewidentnie widać, że jej wykonanie nie jest już retro i wpisuje się w najnowsze standardy – strona jest bowiem w pełni pisana pod wyświetlanie na urządzeniach mobilnych.

Trzeba przy tym przyznać, że całość jest naprawdę dobrze zoptymalizowana pod względem działania. Dzięki temu nie dopatrzymy się zacinających animacji, bo tych praktycznie nie ma, czy problemów w dostępie. Niestety bukmacher ten nie oferuje na razie aplikacji dla urządzeń przenośnych, co może okazać się dość dużą wadą dla części klientów. Pamiętajmy jednak, że firma ta funkcjonuje na rynku od niecałego roku, więc twórcy na pewno będą jeszcze nad tym pracować. Na chwilę obecną istnieje dobrze działająca wersja przeglądarkowa dla użytkowników smartfonów i tabletów i przez nią da się także świetnie obstawiać zakłady.

Dostępność zakładów, platforma na żywo i streamy

PZBUK charakteryzuje się dość bogatą ofertą zakładów, zarówno tych klasycznych, jak i tych na żywo. Patrząc przypadkowo na znaną i przez większość lubianą piłkę nożną, to istnieje tutaj kilkanaście różnych lig, podzielonych w zależności od kraju. Istnieje bardzo dużo zakładów i nie chodzi tutaj jedynie o te 1X2. Można typować liczbę goli, dokładny wynik, handicapy, wyniki danej połowy, czy też grę danego piłkarza. Jednym słowem, fani piłki nożnej, ale też innych sportów, nigdy nie będą się nudzić, już od pierwszego logowania na stronę.

Dla najbardziej popularnych meczów z piłki nożnej jest zwykle od 70 do 80 zdarzeń dodatkowych. To trochę mniej niż w popularnych bukmacherach, gdzie liczba takich zakładów zazwyczaj oscyluje w granicach 100 do 200, ale też wszystkie najważniejsze rzeczy nie zostały pominięte. Zakłady na żywo posiadają całkiem fajne i dobrze rozbudowane menu. Niestety nie ma tutaj transmisji na żywo, które ułatwiałyby nam typowanie. Po kliknięciu w interesujące nas wydarzenie sportowe, na górze strony wyświetla nam się wizualizacja danego meczu, czyli to co aktualnie się dzieje, w której minucie jest dana akcja i przez kogo rozgrywana. Są też różne wykresy i statystyki na przykład strzałów celnych i niecelnych.

Wszystko to przybiera formę płynnie działającej animacji z ładną grafiką i bez jakichkolwiek opóźniej pokazuje nam, co dzieje się na boisku. Na pewno w jakimś stopniu rekompensuje nam to brak transmisji na żywo, a nawet część z nas będzie wręcz wolała taką formę śledzenia poczynań ulubionych drużyn. Nie mniej jednak brak transmisji na żywo na pewno jest pewną wadą.

Informacje o bonusach w PZBUK

Kolejną ważną, a wręcz decydującą kwestią, jeśli chodzi o bukmacherów, są promocje jakie oferują oni swoim klientom. Jeżeli o nie chodzi, to nie są one u bukmachera PZBUK zbyt fascynujące, ale też trudno jest znaleźć na ich stronie jakiekolwiek informacje.

Naturalnie pierwszym, z jakim będziemy mieli styczność jest oferta powitalna, skierowana do każdego nowego gracza. Jest ona dość ciekawa w porównaniu do innych, bo ma całkiem korzystne warunki. Dostajemy dzięki niej aż 50 zł darmowego zakładu. Wystarczy, że po utworzeniu i zweryfikowaniu konta i numeru telefonu, dokonamy pierwszego depozytu. Potem musimy postawić zakład wielokrotny o łącznym kursie 1.8 lub wyższym za minimum 50 zł. Teraz należy tylko zalogować się ponownie na swoje konto i cieszyć darmowym zakładem na kwotę aż 50 zł.

Trzeba wykorzystać go w ciągu 60 dni zawierając zakłady po kursie co najmniej 2.00. A najważniejszą kwestią jest to, że wygrana dzięki bonusowi kwota nie podlega żadnym warunkom obrotu i może z miejsca zostać wypłacona lub użyta w dalszych zakładach. Na pewno plusem jest to, że zasady są bardzo proste a wręcz banalne. Nie ma żadnych dodatkowych warunków obrotu czy dodatkowych obostrzeń jak w innych firmach. Lecz kwota bonusu jest bardzo mała. 50 złotych na nikim nie robi już żadnego wrażenia i to raczej symboliczny gest od PZBUK.

Kolejną promocją, tym razem skierowaną raczej do bardziej regularnych klientów, jest bonus od zakładów wielokrotnych. Dzięki niemu można zarobić aż do 15% więcej niż regularna nagroda. Wystarczy, że będziemy mieli kupon kombinacyjny, czyli na więcej niż jeden zakład, przy czym nie więcej niż 11 selekcji. W zależności od tego, ile zakładów będzie na ów kuponie, taki otrzymamy bonus. Przykładowo dwie selekcje dają nam +1%, 6 selekcji – 5%, 7-10 – 10%, a 11 lub więcej – aż 15%. Promocja obejmuje określone ligi, czyli Premier League, Bundesliga, La Liga, Serie A, Ligue 1, Liga Mistrzów, Liga Europy i Esktraklasa. Bonus ten również nie ma żadnych warunków obrotu, więc już od pierwszej chwili możemy cieszyć się z wygranej, w formie dodatkowej gotówki z wygranych na naszym koncie.

PZ Buk oferuje klientów także coś w rodzaju programu lojalnościowego, w którym zbieramy punkty w zależności od naszej aktywności na koncie, czyli rejestracja, codzienne logowanie, depozyty, zakłady. Punkty te można następnie wymienić na różne ciekawe nagrody. Mała oferta promocyjna nie powinna jednak odrzucać – PZ Buk dopiero zaczyna swoją działalność, więc na pewno systematycznie zacznie wprowadzać coraz nowsze bonusy, a my musimy jedynie dać mu na to troszkę czasu.

Twój pierwszy depozyt0 zł + PZBUK Free Bet50 zł = kredyty50 zł

Płatności – Depozyty i wypłaty

Tutaj, tak jak na każdym kroku powinniśmy podkreślać, że PZBUK wciąż jest bardzo młodą firmą i niestety na razie odstaje od reszty przedsiębiorstw tego typu. Nie inaczej jest w tym wypadku – również metod płatności nie uświadczymy tutaj na razie zbyt wiele. Już w chwili logowania dostajemy sugestię, żeby dokonać pierwszego depozytu. Oczywiście można z tym poczekać, aż będziemy gotowi. Jeśli jednak już się zdecydujemy, do dyspozycji mamy jedynie przelewy bankowe i natychmiastowe przelewy w Blik. Pośrednikiem płatności jest firma Dotpay, która oferuje również wpłatę przez karty MasterCard i Visa. Wszystkie z form płatności obłożone są 0% prowizją, natomiast minimalna wysokość wpłaty wynosi 22 złote, czyli jest na szczęście bardzo niska.

Na tym kończy się ta krótka lista. Może w przyszłości wprowadzone zostanie więcej metod, jednak na razie jesteśmy zmuszeni korzystać z dwóch wyżej wymienonych. Nie uświadczymy tu niestety Skrill, Revolut czy Neteller. Na szczęście banków, które współpracują z PZBUK jest mnóstwo, więc przy tradycyjnych przelewach raczej nie powinny zaistnieć żadne problemy. Jeśli chcemy wypłacić środki, to istnieje tylko jedna możliwość, czyli Dotpay. W praktyce to oznacza więc, że zwrot środków przyjdzie na nasze konto bankowe. Nie ma w tym wszystkim nic złego, alternatywne metody nie są na tę chwilę aż tak rozpowszechnione, więc wybieramy spośród tych najczęściej używanych w Polsce. W celu weryfikacji konta gracza, użytkownik przed dokonaniem pierwszej wypłaty jest zobowiązany do przesłania obustronnej, kolorowej kopii dokumentu tożsamości, może to być dowód osobisty lub paszport. To standardowa procedura w polskich bukmacherach.

Obsługa klienta, Bezpieczeństwo i Niezawodność

Po kliknięciu w zakładkę znajdującą się w prawym górnym rogu, rozwinie się menu, w którym w razie problemów powinniśmy kliknąć na Punkt Obsługi Klienta. Wtedy pokaże nam się dodatkowe okienko pomocy i konktaktu z pracownikami. Znajdziemy tutaj czat na żywo, dział najczęściej zadawanych pytań i możliwość pozostawienia wiadomości mailowej, w której należy podać swoje dane i opisać dany problem. Firmy polskie, a wśród nich oczywiście PZBUK, mają to do siebie, że wsparcie dla graczy zawsze jest tam na bardzo wysokim poziomie. Nie inaczej jest też w przypadku PZBUK. Pomijając FAQ, gdzie znajduje się naprawdę dużo pytań i wyczerpujące odpowiedzi, jest też wiele sposobów na szybki i sprawny kontakt z konsultantem. Odpowiedzi są szybkie i wyczerpujące. Pewnym minusem jest to, że czat na żywo dostępny w godzinach od 10:00 do 17:00. To względnie krótko, większość z nas wraca po pracy późno i takie godziny mogłyby być pewną niegodnością.

Przy okazji trzeba też wspomnieć o czym, czego raczej nie znajdziemy u innych bukmacherów. W zakładce o bukmacherze PZBUK przedstawiono strony internetowe różnych instytucji, które pomagają osobom uzależnionym od hazardu w walce z chorobą, czy też dająca takim ludziom wsparcie psychologiczne. Na stronie jest również specjalna zakładka, w której można przeczytać o odpowiedzialnej grze, więc jak widzimy PZBUK kładzie wielki nacisk na nasze zdrowie. Jest to bardzo miłe z ich strony i na pewno daje nam poczucie bezpieczeństwa. Mimo, że PZBUK istnieje dość krótko to stoi za nim potężna zagraniczna firma. W Polsce spółka Cherry Online Polska Sp. z o.o. operuje na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów bukmacherskich o numerze PS4.6831.26.2017. Mamy więc 100% pewność, że działają zgodnie ze standardami lokalnego prawa. Całokształt rozbudowanej i profesjonalnej obsługi klienta oraz posiadanych przez PZBUK licencji i pozwoleń sprawia, że firma ta zdecydowanie godna jest zaufania i polecenia.

Zalety PZBUK

– Bezpieczeństwo płynące z obsługi klienta i kontaktu z pracownikami

– Przejrzysta i płynna w działaniu strona internetowa

– Wysokie kursy na dane zdarzenia w porównaniu z innymi bukmacherami

– Względnie szeroki wybór dyscyplin sportowych

– Bardzo ciekawie zbudowane wizualizacje meczów sportowych na żywo

PZBUK Podsumowanie

Zawsze należy przemyśleć wszystkie możliwe plusy i minusy, kiedy zastanawiamy się nad założeniem konta u danego bukmachera. Tak też w przypadku PZBUK, istnieje kilka plusów jak na przykład bardzo prosta strona internetowa, która bez przeszkód będzie działać na komórce. Ładna stylistyka retro i dobra obsługa klienta z pewnością niektórym przypadną do gustu. Nie bez znaczenia jest też fakt, że bukmacher ten jest w pełni legalny i grając tam nie mamy się czego obawiać. Również proste zasady bonusa i brak konieczności jego obracania przemawiają na plus. Choć zniechęca jego niska wysokość. No właśnie, przejdźmy do minusów, które mogą zmienić naszą decyzję i sprawić, że zaczniemy się interesować innymi bukmacherami. Jednym z tych bardziej istotniejszych może być brak aplikacji mobilnej przeznaczonej dla użytkowników, którzy chcieliby zawierać zakłady przez telefon. Taka apka na pewno przyciągnęłaby masę klientów, a przy tym znacznie usprawniła pracę całej platformy. Jednak i to można na tę chwilę pominąć, bo stworzono specjalną wersję dla przeglądarek internetowych w naszych telefonach, co może być dość wygodne ze względu na brak konieczności instalowania odrębnych programów. Wadą jest też brak streamów, dlatego chcąc śledzić transmisje z meczów, zmuszeni jesteśmy do szukania ich na innych stronach bądź w telewizji, gdzie czasem dostęp do specjalnych kanałów również bywa utrudniony. Zamiast tego mamy jednak miłe dla oka i poprawnie działające wizualizacje czy trackery, które zawsze pokazują nam najważniejsze akcje mające miejsce na boisku. Ostatnią dość znaczącą wadą, jest podatek, który zostaje automatycznie odcinany od każdej naszej wygranej. Tutaj niestety nie znajdziemy żadnego przeciwstawnego rozwiązania i po prostu musimy się z tym faktem pogodzić. Jednak należy mieć na uwadze, że gra u każdego legalnego polskiego bukmachera będzie wiązała się z tymi obowiązkowymi 12% opłaty. W zamian za to jednak dostajemy dobrego bukmachera z profesjonalnym podejściem do klienta, zapewniającego pełne bezpieczeństwo i działającego zgodnie z prawem obowiązującym na terenie naszego kraju.

PZBUK Logo
OCENA: 92/100
 • Bezpieczny i legalny bukmacher, którego działania uregulowane są krajowymi licencjami
 • Bardzo łatwy dostęp do strony i zakładów
 • Przejrzysta i minimalistyczna strona pozbawiona zbędnej grafiki i nadmiaru treści
 • Stosunkowo wysokie kursy jak na polskie warunki

EURO 2021 LOGO Sports Betting OnlineEuro 2021

Dane i fakty
 • Mecz otwarcia: Turcja vs Włochy w Rzymie
 • Lokali: Londyn, Monachium, Rzym, Baku, Bukareszt, Petersburg, Amsterdam, Dublin, Bilbao, Kopenhaga, Budapeszt, Glasgow
 • Mężczyźni: 24 drużyny
 • Finały:w Londynie.

TYPY BUKMACHERSKIE

10 najlepszych bukmacherów

Aktualne promocje bukmacherów

Najlepsze Bonusy Bukmacherskie