Młodzi Polacy przegrali z Anglią

Reprezentacja Polski U-20 przegrała w meczu szóstej kolejki Elite League z Anglią 0:1.

Podopieczni Dariusza Gęsiora długo grali z przeciwnikiem jak równy z równym, potrafiąc stwarzać sobie dogodne sytuacje do strzelenia gola. Ostatecznie jednak młodzi Anglicy wywiozą z Polski komplet punktów.

Emocjonujące spotkanie

Na początku meczu niebezpieczne sytuacje stwarzali sobie Anglicy, jednak jeszcze w pierwszej połowie Polacy zaczęli nękać bramkę strzeżoną przez Nathana Trotta. W drugiej połowie swoje szanse na gole mieli jeszcze Siemaszko i Łabojko, ale bramkarz gości ponownie nie dał się zaskoczyć. W 78. minucie, z powodu otrzymania drugiej żółtej kartki, czerwoną kartkę ujrzał występujący na co dzień w barwach Crystal Palace, Aaron Wan-Bissaka. Wydawało się, że Polacy mogą ostatecznie dobić rywala i strzelić zwycięskiego gola. Tak się jednak nie stało, na dobór złego w 89. minucie z zabójczym atakiem wyszli Anglicy i Keinan Davis wpakował piłkę do siatki. Mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem gości, możemy więc czuć niedosyt, biorąc pod uwagę przebieg meczu i wydarzenia boiskowe.

Rekord frekwencji w Bielsku-Białej

Mecz, odbywający się w Bielsku-Białej, od dawna budził zainteresowanie miejscowych kibiców. Ostatecznie na spotkaniu zjawiło się prawie 14 tysięcy fanów, co oznacza, że pobity został rekord stadionu miejskiego. Tak dużej frekwencji nie zebrał żaden mecz grającego tu na co dzień Podbeskidzia, które przez kilka lat rywalizowało na boiskach ekstraklasy z najlepszymi w kraju. Mimo wszystko sytuacja ta pokazuje, że w Polsce jest duży głód wielkiej piłki. Wczoraj w Legnicy kibice również tłumnie stawili się na stadionie, aby oklaskiwać reprezentację Polski U-17.

Przedostatnie miejsce w lidze

Mecz z Anglią odbył się w ramach Elite League, w której rywalizuje 8 reprezentacji do lat dwudziestu. Anglicy dzięki dzisiejszemu zwycięstwu awansowali na pozycję wicelidera, Polska natomiast znajduje się na siódmym miejscu, wyprzedzając jedynie reprezentację Szwajcarii. Biało-czerwoni w sześciu meczach wygrali zaledwie jedno spotkanie, miało to miejsce w październiku, a rywalem była Holandia. Miejmy nadzieję, że podopieczni Dariusza Gęsiora będą pokazywać się z coraz lepszej strony. Warto dodać, że kadra U-20 weźmie udział w przyszłorocznym młodzieżowym Mundialu rozgrywanym w Polsce. Selekcjonerem tego zespołu został już mianowany Jacek Magiera.

Polska – Anglia 0:1 (0:0)

Gol: Keinan Davis (89)

Czerwona kartka: Wan-Bissaka (78)

Skład Polski: Drągowski – Spychała, Jończy, Dzięcioł, Hołownia – Milewski, Łabojko, Kozak (Skrzecz), Ryczkowski – Listkowski (Mystkowski), Siemaszko (Klimala)