Zwycięstwa reprezentacji U-19 i U-21

Przedsmakiem przed wieczornym, towarzyskim meczem Polska – Korea Południowa były dzisiejsze występy naszych reprezentacji młodzieżowych.

Swoje spotkanie wygrała kadra do lat dziewiętnastu. Równie dobrze spisali się reprezentanci starsi o dwa lata.

U-19 w końcu zwycięska

Reprezentacja Polski do lat dziewiętnastu pokonała dzisiaj rówieśników z Grecji 3:1. Polacy odnieśli pierwsze zwycięstwo w Elite Round.  Już po kwadransie gry mogliśmy cieszyć się z gola. Najpierw jednak, w trzynastej minucie spotkania na prowadzenie wyszli Grecy za sprawą Anasstasiosa Douvikasa. Po dwóch minutach Polacy wyrównali dzięki bramce Sebastiana Bergiera. Po przerwie długo utrzymywał się wynik remisowy. Ostatecznie to jednak Polacy zdecydowanie efektowniej zakończyli spotkanie. W 73. minucie gola dającego prowadzenie zdobył Jakub Moder, a siedem minut później Riccardo Grym przypieczętował wynik spotkania, dając Polakom zwycięstwo 3:1.

Mecz o honor

Młodzi Polacy już przed meczem z Grecją wiedzieli, że i tak awansu na Euro nie uzyskają. W rozgrywanym we Włoszech turnieju eliminacyjnym Polacy najpierw zremisowali bezbramkowo z Czechami, a następnie ulegli po dobrym meczu gospodarzom 3:4. W związku z tym już wtedy było pewne, że Polska na czerwcowe Euro do Finlandii nie pojedzie. Mimo wszystko nasi zawodnicy pokazali, że walczą do końca i na pewno takie zaangażowanie zaprocentuje w przyszłości.

Polska U-19 – Grecja U-19 3:1 (1:1)

Gole: Bergier 15′, Moder 73′, Grym 80′ – Douvikas 13′

Skład Polski: Majecki – Puchacz, Repka, Walukiewicz, Bednarczyk – Makowski, Grym (Kanach), Skóras (Grabowski), Kopacz, Moder – Bergier (Strózik)

Kownacki dał zwycięstwo

W Lublinie odbyło się dzisiaj spotkanie eliminacji do młodzieżowych mistrzostw Europy pomiędzy Polską a Litwą. Polacy przed tym meczem tracili do liderującej w grupie Danii zaledwie jeden punkt. Zwycięstwo z niżej notowanym rywalem było więc obowiązkiem. Goście przyjechali do Lublina głównie po to, aby się bronić. W pierwszej połowie mimo kilku sytuacji podopieczni Czesława Michniewicza nie potrafili sforsować defensywy rywali. W drugiej części gry kolejne ataki oraz dobre zmiany selekcjonera przyniosły efekt. W 78. minucie na prowadzenie wyprowadził Polaków zawodnik Sampdorii Dawid Kownacki, który jeszcze kilka dni temu zagrał w meczu towarzyskim seniorskiej reprezentacji. Były piłkarz Lecha Poznań otrzymał znakomite podanie od obecnego zawodnika tego klubu, Kamila Jóźwiaka i nie miał problemów z pokonaniem bramkarza gości. Polacy utrzymali skromne prowadzenie do końca.

Mamy lidera

Zwycięstwo pozwoliło Polakom awansować na pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej. Nie stałoby się tak, gdyby nie zaskakujący remis Danii z Gruzją. Polacy na trzy kolejki przed końcem są w dobrej pozycji wyjściowej przed końcówką eliminacji, jednak naszą drużynę czeka jeszcze między innymi pojedynek w Danii. Awans do turnieju finałowego uzyskają zwycięzcy grup, do tego spośród czterech najlepszych drużyn z drugich miejsc stworzone zostaną pary barażowe. Ich zwycięzcy także pojadą na Euro U-21, które odbędzie się we Włoszech i San Marino.

Polska U-21 – Litwa U-21 1:0 (0:0)

Gol: Kownacki 78′

Skład Polski: Grabara – Pestka, Bochniewicz, Wieteska, Bartosz (Michalak) – Jagiełło (Świderski), Dziczek, Piotrowski, Kapustka, Szymański (Jóźwiak) – Kownacki