Zwycięstwa czołowych drużyn w meczach towarzyskich

CP DC Press / Shutterstock.com

Wieczorem oraz w nocy mocne reprezentacje narodowe rywalizowały w spotkaniach towarzyskich.

Swoje mecze rozegrały między innymi ekipy Francji, Brazylii, Argentyny czy Włoch.

Kontuzje w zespołach

Tak się złożyło, że we wczorajszych meczach towarzyskich szybko z boiska z powodu urazu musiało zejść dwóch piłkarzy ze światowej czołówki. Brazylia rywalizowała z Kamerunem w Anglii i już w 8. minucie tego starcia murawę opuścił Neymar. Zawodnik ten został zmieniony przez Richarlisona, który tuż przed przerwą wpisał się na listę strzelców. W drugiej połowie nie oglądaliśmy już żadnego trafienia i Brazylijczycy dowieźli zwycięstwo do końca spotkania. Uraz dopadł także innego piłkarza PSG, Kyliana Mbappe. Francuz podczas meczu swojej reprezentacji z Urugwajem miał uszkodzić rękę. Najlepszy młody piłkarz ostatniego Mundialu został jeszcze przed przerwą zmieniony przez Thauvina. Jedyny gol w tym spotkaniu padł w 52. minucie, gdy rzut karny na bramkę zamienił Giroud. Więcej niż o wynikach mówiło się jednak o kontuzjach tych dwóch zawodników francuskiego klubu.

Ponownie z Meksykiem

Podczas listopadowych spotkań towarzyskich reprezentacje Argentyny i Meksyku uznały, że zmierzą się ze sobą dwukrotnie. W sobotę Albicelestes zwyciężyli 2:0 i co ciekawe wygrali oni także wczoraj takim samym rezultatem. Już w 2. minucie na listę strzelców wpisał się Icardi i skromne prowadzenie Argentyny utrzymywało się bardzo długo. Na kilka minut przed końcem meczu wynik podwyższył Dybala i spotkanie zakończyło się wygraną 2:0 podopiecznych trenera Scaloniego. Nareszcie wysoko wygrało za to Chile. Zespół ten grał wczoraj z Hondurasem i prowadził już 2:0 po dwóch bramkach Vidala. Do przerwy rywale zdołali jednak zdobyć kontaktowego gola, którego autorem był Lopez. Po zmianie stron szansę na podwyższenie wyniku z jedenastki miał Sanchez. Zawodnik Manchesteru United nie pokonał jednak bramkarza z tego strzału, lecz dobił piłkę i ostatecznie zdobył gola. Wynik kolejnym golem z rzutu karnego ustalił Castillo i Chile wygrało aż 4:1.

Znów bez straty gola

Po raz trzeci z rzędu reprezentacja Włoch zakończyła swój mecz z czystym kontem. Wcześniej były to wygrane starcie z Polską oraz bezbramkowy remis z Portugalią. Wczoraj rywalem Włochów były Stany Zjednoczone. Mecz rozegrano w Belgii, a jedyny gol w tym spotkaniu padł dopiero w doliczonym czasie gry. Autorem bramki okazał się Politano. Peru podejmowało w swoim kraju Honduras. W 20. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Flores, lecz do przerwy ponownie mieliśmy remis. Stało się tak, gdy bramkarza gospodarzy pokonał McDonald. W drugiej połowie Cruz wyprowadził gości na prowadzenie, ale w 73. minucie było 2:2. Autorem gola wyrównującego był Farfan. Ostatnie słowo należało jednak do Kostaryki. W 77. minucie rzut karny na gola zamienił Campbell i goście wygrali niespodziewanie 3:2. Inny uczestnik ostatnich Mistrzostw Świata, Panama, przegrał swój mecz z Ekwadorem 1:2. Decydującego o zwycięstwie gola zdobył Valencia.