Zwycięstwa Arki i Śląska w Lotto Ekstraklasie

Photografeus / Shutterstock.com

W dwóch ostatnich wtorkowych spotkaniach Lotto Ekstraklasy zwyciężyli gospodarze.

Arka Gdynia pokonała Cracovię, a Śląsk okazał się lepszy od Pogoni. Wszystkie cztery zespoły są już pewne utrzymania w lidze na kolejny sezon.

Mecz przyjaźni dla Arki

W Gdynii Arka podejmowała Cracovię. Kibice obu klubów są zaprzyjaźnieni, więc na trybunach panowała przyjacielska atmosfera. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego przed spotkaniem mieli passę pięciu kolejnych ligowych porażek, wczorajszy mecz był dobrą okazją do wyjścia z tej sytuacji. Arka prowadziła już w 10 minucie, kiedy to po podaniu od Mateusza Szwocha wynik otworzył Rafał Siemaszko. Taki rezultat utrzymał się do przerwy oraz przez większość drugiej połowy. W 80. minucie Gdynianie przypieczętowali zwycięstwo, zdobywając drugiego gola. Bramkę z rzutu karnego zdobył Szwoch. Także goście otrzymali od sędziego w tym meczu jedenastkę, kiedy to we własnym polu karnym faulował Nalepa. Krzysztof Piątek przegrał jednak pojedynek z Pavelsem Steinborsem i gospodarze mogli cieszyć się nie tylko ze zwycięstwa, ale i z zachowania czystego konta po raz pierwszy od marca.

Arka Gdynia – Cracovia 2:0 (1:0)

Gole: Siemaszko 10′, Szwoch 80′

Osłabiona Pogoń nie dała rady

We Wrocławiu Śląsk nadal wierzył w zajęcie najwyższej lokaty w grupie spadkowej. Aby przedłużyć te marzenia, potrzebne było zwycięstwo z Pogonią. Już w 13. minucie meczu czerwoną kartkę za faul poza własnym polem karnym na Jakubie Koseckim zobaczył bramkarz gości, Łukasz Budziłek. Z tego powodu szybko boisko opuścić musiał również Łukasz Zwoliński, aby zastąpił go rezerwowy bramkarz, Jakub Bursztyn. Śląsk objął prowadzenie tuż przed przerwą. W doliczonym czasie pierwszej połowy gola zdobył Michał Chrapek. W drugiej połowie to grająca w dziesiątkę Pogoń była przez większą ilość czasu przy piłce, jednak już w 49. minucie Arkadiusz Piech zdobył gola na 2:0 dla Śląska i jak się ostatecznie okazało, ustalił wynik spotkania.

Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin 2:0 (1:0)

Gole: Chrapek 45+2′, Piech 49′

Bez presji

Drużyny grające wczoraj o 20:30 były już przed kolejką pewne utrzymania miejsca w Lotto Ekstraklasie. Z tego względu ostatnie mecze tych ekip mogą odbywać się bez presji i myśli, że dana drużyna może spaść. Cracovia ma obecnie 47 punktów, co daje jej 3 oczka przewagi nad Śląskiem. Wrocławianie o punkt wyprzedzają Arkę, która w końcu odniosła zwycięstwo. Pogoń znajduje się 2 punkty za Arką i 4 przed Lechią. To właśnie do Szczecina już w sobotę zawita Lechia, która wciąż może zająć miejsce w pierwszej czwórce strefy spadkowej. Aby tego dokonać, Gdańszczanie musieliby wygrać oba spotkania i liczyć, że w ostatniej kolejce sezonu Pogoń zdobędzie maksymalnie jeden punkt.