Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com

Wczoraj oficjalnie poznaliśmy wszystkie cztery zespoły, które wystąpią w półfinałach Ligi Europy.

Oprócz Chelsea awansował także inny klub z Londynu, Arsenal. Półfinalistami zostali także Eintracht oraz Valencia.

Zespół Polaków odpadł

Strat z pierwszego meczu nie zdołało odrobić Napoli. Rywalizacja tej drużyny z Kanonierami miała być najciekawsza i faktycznie stała ona na wysokim poziomie. Mimo tego zespół z Londynu okazał się o wiele lepszy od włoskiego klubu. W pierwszym meczu na Emirates Arsenal zwyciężył 2:0, a w spotkaniu rewanżowym do przerwy prowadził on jednym golem. Na listę strzelców wpisał się Lacazette. Po zmianie stron nie padła już żadna bramka, dzięki czemu Arsenal zwyciężył. W zespole Napoli w pierwszej jedenastce pojawili się Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Rozegrali oni cały mecz. Kanonierzy pod wodzą Unaia Emery’ego radzą sobie niezwykle dobrze i wiele wskazuje na to, że szkoleniowiec pomoże przywrócić Arsenalowi dawny blask.

Awans po kontrowersjach

Po porażce na wyjeździe 2:4 kibice Eintrachtu wierzyli w to, że ich drużyna odrobi straty i wygra przynajmniej dwoma golami. Spotkanie we Frankfurcie było niezwykle emocjonujące, a kibice dopingowali swój zespół niezwykle mocno. Do przerwy gospodarze odrobili połowę strat i prowadzili 1:0. Autorem gola otwierającego wynik meczu był Kostić. W drugiej połowie niemiecki zespół dalej atakował, a w 67. minucie bramkarza gości pokonał Rode. W meczu nie obyło się bez kontrowersji, ponieważ przy pierwszej bramce był dość wyraźny spalony. Mimo czasu na zdobycie gola Benfica nie zdołała przechylić szali na swoją stronę i odpadła. Dla Eintrachtu ten rezultat to duży sukces i nadzieja na równie dobry występ w półfinale.

Lepsi w obu meczach

Ostatnim półfinalistą okazała się Valencia. Nietoperze już w pierwszym starciu z Villarrealem odniosły dobry rezultat. Mimo gry na wyjeździe i utrzymującego się remisu 1:1 Valencia zdobyła wtedy w końcówce dwa gole. We wczorajszym starciu gospodarze kontrolowali przebieg całego spotkania, a od 13. minuty także prowadzili. Po asyście Guedesa z trafienia cieszył się Latorre. Goście mimo dużej przewagi w drugiej połowie, jeśli chodzi o stworzone sytuacje, nie trafili ani razu do bramki. Valencia za to ustaliła wynik w 54. minucie, gdy swojego gola zdobył Pareja. Wiadomo też, kto z kim zagra w półfinałach. Arsenal będzie rywalizował z Valencią, natomiast Eintracht zagra z Chelsea. Faworytami do awansu są angielskie drużyny.