Znamy ćwierćfinałowe pary Pucharu Polski

Dzisiaj o 12:00 odbyło się losowanie par 1/4 finału Pucharu Polski.

Wczoraj odbyły się za to dwa ostatnie spotkania poprzedniej rundy. Awans uzyskały ekipy Rakowa i Górnika.

Ciągle w formie

Raków bardzo dobrze spisuje się rozgrywkach Fortuna 1. Ligi. Równie solidnie Częstochowianie grają w ramach rozgrywek o Puchar Polski. W poprzedniej rundzie zespół ten wyeliminował Lecha Poznań, a w obecnej grał z Wigrami Suwałki. Gospodarze liczyli na sprawienie niespodzianki, jednak goście już w pierwszej połowie zdobyli solidną zaliczkę. W 12. minucie rzut karny dla Rakowa wykorzystał Schwarz. Po 30. minutach było już 2:0 dla ekipy z Częstochowy, gdy wynik podwyższył Petrasek. Fani Wigier zastanawiali się, czy zespół ten zdoła po przerwie odrobić straty, jednak szybko po zmianie stron trzecie trafienie w meczu zdobył Raków. Tym razem samobójczego gola strzelił Zoch. Wynik 3:0 dla gości utrzymał się do samego końca meczu.

Awans z problemami

W derbach Śląska Rozwój Katowice rywalizował z Górnikiem Zabrze. Gospodarze znajdują się o dwa ligowe poziomy niżej niż Zabrzanie, dlatego dużą szansą było dla nich dobre zaprezentowanie się w pucharze. Szczególnie że w drugiej lidze Rozwój znajduje się w strefie spadkowej. W 27. minucie meczu rozgrywanego w Katowicach gospodarze objęli prowadzenie, gdy Bielicę pokonał Płonka. Górnik zdołał jednak odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. Wyrównanie dał gościom Jimenez. Druga połowa nie przyniosła więcej trafień, co oznaczało, że niespodziewanie obie drużyny przystąpią do dogrywki. Dopiero w drugiej jej części worek z bramkami ponownie się rozwiązał. W 108. minucie Zapolnik wyprowadził Górnika na prowadzenie, a sześć minut później Matuszek podwyższył rezultat.

Znamy pary

Wynik meczu w Katowicach ustalił pod sam koniec dogrywki Wolsztyński, który zaliczył trafienie z rzutu karnego. Górnik nie będzie miał jednak w kolejnej rundzie łatwego zadania. Dzisiaj okazało się, że przeciwnikiem Zabrzan będzie Lechia Gdańsk. Ciekawie zapowiada się rywalizacja w Częstochowie. Raków podejmie Legię i będzie chciał sprawić kolejną niespodziankę w tej edycji Pucharu Polski. Dwa ostatnie zespoły z Ekstraklasy także zagrają na wyjeździe. Jagiellonia uda się do Opola na mecz z Odrą. Beniaminek tego sezonu w Lotto Ekstraklasie, czyli Miedź Legnica powalczy z Puszczą Niepołomice. Tak jak i w poprzednich rundach, tak i w tej odbędzie się tylko jedno spotkanie. Mecze te rozegrane zostaną jednak dopiero w przyszłym roku.