Wysoka porażka Niemiec z Holandią

Marco Iacobucci EPP / Shutterstock.com

Nie bez powodu starcie Holandii z Niemcami zostało nazwane hitem tej kolejki w Lidze Narodów.

Niespodziewanie to gospodarze meczu wyszli zwycięsko z tego pojedynku i wygrali aż 3:0.

Chcą wrócić do najlepszych

Mimo że reprezentacja Holandii znalazła się w najwyższej dywizji w nowo utworzonej Lidze Narodów, to głównym celem tej drużyny będzie ponowne znajdowanie się w czołówce Mistrzostw Europy i Świata. W Lidze Narodów Holendrzy nie trafili zbyt łatwo, ponieważ muszą rywalizować z byłymi i obecnymi mistrzami globu. Wczoraj jednak fani liczyli na to, że to gospodarze zdobędą komplet punktów, mimo że przeciwnikiem byli Niemcy. W przypadku wygranej Oranje wciąż mogliby liczyć na to, że ostatecznie awansują na pierwsze miejsce w tabeli, co dałoby tej ekipie możliwość gry w turnieju finałowym. Do przerwy prowadziła właśnie Holandia, a gola po pół godziny gry zdobył Virgil van Dijk.

Musieli gonić

W związku z tym, że wynik do przerwy nie był zbyt korzystny, Niemcy musiały zacząć atakować jeszcze śmielej w drugiej części gry. Mimo licznych ataków goście oddali zaledwie jeden celny strzał w drugiej połowie. Holandia dołożyła za to w końcówce kolejne trafienia. W 87. minucie wynik podwyższył Depay, a kilka minut później Wijnaldum pokonał Neuera, ustalając rezultat na 3:0. W tabeli sytuacja Niemców mocno się skomplikowała. Tracą oni dwa punkty do drugiej Holandii. Już we wtorek podopieczni Joachima Loewa zagrają na wyjeździe z Francją. Jeśli przegrają ten mecz, zwiększą swoje szanse na spadek z najwyższej dywizji, co byłoby sensacją.

Historyczna wygrana

Wczoraj równie mocno co Holandia z wygranej cieszył się Gibraltar, który zwyciężył 1:0. Kraj ten bardzo krótko jest w strukturach UEFA i jest to jego pierwsze zwycięstwo w oficjalnym meczu, jeśli chodzi o pojedynki o punkty. Przed spotkaniem podczas odgrywania hymnów gospodarze przez pomyłkę zagrali hymn Liechtensteinu zamiast Gibraltaru, za co goście odpłacili się w najlepszy możliwy sposób. W tabeli jednak zdecydowanym liderem jest Macedonia, która tego samego dnia rywalizowała właśnie z Liechtensteinem. Gospodarze wygrali 4:1 i po trzech kolejkach mają 9 punktów na koncie. W jeszcze lepszej sytuacji w najniższej dywizji jest Gruzja. Drużyna ta także ma komplet punktów po trzech meczach, lecz dodatkowo w innych spotkaniach tej grupy padały same remisy. Dzięki temu Gruzja ma aż 7 punktów przewagi nad pozostałymi trzema ekipami.