Wypowiedzi trenerów po meczu Liverpool – City

Nie milkną echa fantastycznego spotkania pomiędzy Liverpoolem oraz Manchesterem City, który zakończył się wielkim zwycięstwem gospodarzy w stosunku 3-0. Prezentuje poniżej najważniejsze wypowiedzi trenerów na pomeczowej konferencji.

Fingerhut / Shutterstock.com

Rozczarowany Guardiola

Hiszpański trener podchodził do meczu z dużym szacunkiem dla rywala, mówił że styl jego zespołu pasuje The Reds. Jednak mimo porażki nie ma pretensji do swoich piłkarzy:”Pokazywaliśmy się z dobrej strony od samego początku. Zaczęliśmy mecz z dużym charakterem, ale to Liverpool strzelił nam bramkę. Potem nadal graliśmy swoje i znowu straciliśmy gola. To było dla nas trudne. W pierwszej połowie byli od nas lepsi przez dziesięć czy piętnaście minut.”

Wiara w awans

Mimo fatalnego wyniku Guardiola nie wyklucza możliwości awansu i nadal wierzy w swój zespół, jednak najpierw koncentruje się na nadchodzących derbach Manchesteru:”Musimy zaakceptować ten wynik. Przed nami spotkanie z United w domu i potem rewanż z Liverpoolem też w domu. Zobaczymy co się wydarzy. Wiem, ze to trudne, ale wierzymy w awans.”

Agresja ze strony kibiców Liverpoolu

W latach 90. na angielskich boiskach dochodziło do wielu zamieszek, lecz wydawało się poradzono sobie z agresją w futbolu. Niestety, dzisiaj złe demony powróciły o czym wspomniał Pep:” Nie spodziewałem się tego ze strony kibiców Liverpoolu. Rok temu przykra rzecz wydarzyła się w Dortmundzie, a my przyjeżdżamy tutaj grać w piłkę i nie rozumiem tego rodzaju sytuacji. Nasz autokar został zniszczony. Nie sądziłem, że w takim prestiżowym klubie dzieją się takie rzeczy. Oczywiście to nie wina Liverpoolu, tylko ich fanów. Mam nadzieję, że to już się nie powtórzy.”

Genialna pierwsza połowa

Jurgen Klopp nie krył satysfakcji z gry swojego zespołu, zwłaszcza w pierwszej połowie:”Nie myślałem, że osiągniemy taki wynik. Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu genialna. Tak powinien wyglądać nasz futbol. Przed spotkaniem znaliśmy doskonale jakość City, ale też wiedzieliśmy na co nas stać. Gdybyśmy potrafili lepiej kontrolować piłkę, tak jak to robi Manchester, bylibyśmy teraz bliżej nich w lidze.”

Problemy kadrowe przed rewanżem</h2

Spotkanie z powodu urazu przywodziciela musiał opuścić Salah i póki co nie wiadomo jak długo będzie pauzował, w rewanżu nie zagra również Henderson, ponieważ będzie pauzował za żółte kartki:”Straciliśmy Salaha przez kontuzję i Hendersona przez żółtą kartkę. Na ten moment nie wiem, co dolega Mohamedowi. Po meczu podszedł do mnie i powiedział, że czuje się dobrze, ale musimy to jeszcze sprawdzić.”

Spotkanie rewanżowe odbędzie się we wtorek 10 kwietnia o 20.45.