Wypowiedzi trenerów po meczu Barcelona-Roma

Przed kilkoma godzinami zakończyło się spotkanie ćwierćfinałowe pomiędzy Barceloną oraz Romą, rozgrywane w stolicy Katalonii. Gospodarze wygrali 4-1 ale w meczu było kilka  kontrowersji, o których wypowiedzieli się między innymi trenerzy zespołów.

Kostas Koutsaftikis / Shutterstock.com

Kontrowersje dotyczące braku karnych

Na początku spotkania Edin Dżeko padło w polu karnym po kontakcie z Semedo, sędzia Makkiele nie podyktował rzutu karnego. Natomiast w drugiej połowie, Pellegrini był faulowany przez Umtitiego i holenderski arbiter zdecydował się na podyktowanie rzutu wolnego przed polem karnym. Jak pokazały powtórki, faul miał miejsce na linii pola karnego, natomiast w pierwszym przypadku Semedo faulował, więc Romie zostały zabrane dwie jedenastki, takie wnioski zostały wyciągnięte po analizach przez ekspertów w hiszpańskim programie Chiringuito.

„Barcelona nie potrzebuje wsparcia”

Rozczarowania decyzjami sędziego nie krył trener Rzymian, Eusebio Di Francesco:”Barcelona jest wystarczająca dobra na własną rękę i nie potrzebuje dodatkowego wsparcia, jakie otrzymała od sędziego i od nas. My mieliśmy właściwe podejście do tego spotkania i wykazaliśmy się dużą ochotą do gry. Niestety nagrodziliśmy naszego przeciwnika dwoma własnymi golami, a potem wręczyliśmy piłkę na talerzu Luisowi Suarezowi. Strzeliliśmy sobie w stopę, więc nie możemy za to wszystko winić innych.”

„Wynik jest niesprawiedliwy”

Stwierdzenie to oczywiście odnosi się do przebiegu meczu, nie decyzji arbitra, oto słowa Di Francesco:” Myślę, że ten wynik jest dla nas niesprawiedliwy, biorąc pod uwagę sposób, w jaki graliśmy przeciwko takiemu zespołowi. Strzeliliśmy sobie niesamowitego samobója za sprawą De Rossiego i potem popełnialiśmy błędy na własnej połowie. Tworzyliśmy grę, ale zbyt wolno podejmowaliśmy decyzje lub czytaliśmy pewne sytuacje.”

Valverde o poszczególnych piłkarzach

Ernesto Valverde, szkoleniowiec Barcelony na pomeczowej konferencji prasowej odniósł się do pytań o poszczególnych piłkarzy. Zapytany o zmianę Busquetsa odpowiedział:”Poprosił mnie o zmianę. Grał na lekach przeciwbólowych i poczuł lekki ból.” Natomiast o meczu ter Stegena:”Jedno z jego zagrań było dziwne, zrobił w tamtej sytuacji wszystko. To była dobra okazja dla Romy, ale on wszystko kontrolował. Dryblował, stracił piłkę, a potem świetnie obronił.”

O samym meczu

Hiszpański szkoleniowiec wypowiedział się również na temat przebiegu samego spotkania:”Było nam ciężko, Roma to dobry zespół. Na początku dobrze na nas naciskała i mieliśmy problem z wyjściem spod pressingu. Spotkanie było ożywione, w drugiej połowie się otworzyło, a przeciwnicy zaryzykowali i zostali ukarani. To była wymiana ciosów, którą wygraliśmy.”

Spotkanie rewanżowe odbędzie się we wtorek, 10 kwietnia o godzinie 20.45.