Wolverhampton o krok od awansu do Premier League

Rosli Othman / Shutterstock.com

Coraz bliżej awansu do Premier League jest ekipa Wolverhampton Wanderers.

Wilki wczoraj rozgrywały kolejny mecz w ramach Championship. Pokonały w nim Derby County 2:0 i mają dużą przewagę nad resztą stawki.

Znowu wygrana

W środku tygodnia miała miejsce kolejna kolejka angielskiej Championship. W ostatnim meczu, który rozegrany został w środę, Wilki podejmowały na własnym stadionie Derby County. W ataku po raz kolejny wystąpił Benik Afobe, a na lewym wahadle pojawił się znany z występów w polskiej lidze w barwach Lecha Poznań Barry Douglas. W 6. minucie meczu Diogo Jota strzelił gola na 1:0 dla Wolverhampton. Taki też wynik utrzymywał się do przerwy. Po zmianie stron po raz kolejny gola zdobyli zawodnicy prowadzeni przez Nuno Espirito Santo. W 51. minucie Ruben Neves wpakował piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza i Wilki wygrały cały mecz 2:0.

Coraz bliżej

To już 28 wygrana w sezonie Wilków. Dzięki temu ekipa z Wolverhampton ma już na swoim koncie 92 punkty i aż 11 oczek przewagi nad drugim w tabeli Fulham. Trzecie miejsce, które nie jest już premiowane bezpośrednim awansem, zajmuje walijskie Cardiff i ma ono 12 punktów straty i 5 meczów do rozegrania przed końcem sezonu zasadniczego. Oznacza to, że już w weekend Wilki mogą zapewnić sobie awans do Premier League. Wystarczy tylko powiększyć przewagę nad ekipą z Walii. W niedzielę Wolves zmierzą się z Birmingham na własnym stadionie. Już przed meczem piłkarze tego klubu będą wiedzieć, czy ewentualne zwycięstwo da im awans o klasę wyżej, czy ze świętowaniem trzeba będzie trochę poczekać.

Derby w grze

Drużyna Derby County mimo wczorajszej porażki nadal jest w walce o Premier League. Obecnie podopieczni Gary’ego Rowetta są w tabeli na piątym miejscu i mają już tylko iluzoryczne szanse na bezpośredni awans. Miejsca 3-6 dają jednak możliwość gry w play-offach o Premier League, dlatego też Derby muszą wrócić na ścieżkę zwycięstw, aby utrzymać się w pierwszej trójce. Aktualnie ich przewaga nad siódmym Middlesbrough wynosi 2 punkty, jednak Barany mają rozegrany o jeden mecz mniej. Może więc się okazać, że ostatecznie z awansu będą cieszyć się nie tylko zawodnicy Wolverhampton, ale też piłkarze z Derby. Wszystko wyjaśni się w ciągu najbliższych tygodni, kiedy poznamy pełen skład drużyn, które uzyskały awans.

Wolverhampton – Derby 2:0 (1:0)

Gole: Jota 6′, Neves 51′