Ważne zwycięstwo Romy w lidze

bestino / Shutterstock.com

AS Roma w pierwszym meczu 34. kolejki Serie A pokonała w wyjazdowym meczu SPAL.

Dzięki zdobytym trzem punktom Roma umocniła się na trzeciej pozycji w tabeli. SPAL znajduje się tuż nad strefą spadkową.

Wygrać przed wtorkiem

Do dzisiejszego spotkania Roma przystępowała, mając z tyłu głowy wtorkowy mecz Ligi Mistrzów z Liverpoolem. Rzymianie chcieli więc wygrać ligowe spotkanie jak najmniejszym nakładem sił. Drużyna nie zamierzała jednak odpuścić tego spotkania, ponieważ w obecnej sytuacji w tabeli każdy punkt jest na wagę złota. Eusebio Di Francesco zdecydował się posadzić na ławce rezerwowych Edina Dzeko. W związku z tym na szpicy w zespole z wiecznego miasta znalazł się Patrik Schick, a obok niego biegać mieli Nainggolan i El Shaarawy. Gospodarze nie przegrali w lidze od ośmiu spotkań. Dwa pierwsze z tych meczów wygrali, a sześć kolejnych zremisowali. Była więc dzisiaj szansa na kontynuowanie niecodziennej passy.

Ostry mecz

W pierwszej połowie sędzia pokazał aż cztery żółte kartki. Piłkarze nie oszczędzali się nawzajem, a po dziesięciu minutach oba zespoły miał już na koncie po jednej kartce. W 33. minucie meczu samobójczego gola zdobył Vicari, przez co zapanowała radość na ławce rezerwowych Rzymian. Jeszcze w pierwszej części gry z boiska musiał zejść niefortunny strzelec bramki, który zastąpiony został przez Grassiego. Po zmianie stron Roma chciała szybko rozstrzygnąć losy meczu. Goście zostali nagrodzeni chęcią zdobywania kolejnych goli już w 52. minucie, gdy Nainggolan podwyższył wynik na 2:0. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Patrik Schick, który zapewnił Romie wygraną 3:0. Kilka minut po bramce boisko opuścili Strootman, Nainggolan i Pellegrini, zapewne w celu oszczędzenia ich przed wtorkowym meczem w Champions League.

Wrócili na właściwe tory

Roma wygrała już drugi raz z rzędu. Dzięki temu podopieczni Di Francesco mają na koncie 67 punktów i zajmują trzecie miejsce w tabeli. Swoje mecze do rozegrania ma jednak jeszcze ekipa pościgowa, czyli Lazio i Inter, które obecnie tracą do Giallorossich kolejno 3 i 4 punkty. W przypadku braku wygrania Ligi Mistrzów Roma będzie musiała uzyskać kwalifikację do kolejnej edycji tych rozgrywek właśnie przez ligę. Nie będzie to łatwe zadanie, jednak na ten moment oba kluby z Rzymu zajmują miejsce w pierwszej czwórce. SPAL ma punkt przewagi nad Crotone, które jutro zmierzy się z Udinese. W przypadku zwycięstwa tego zespołu, SPAL znajdzie się w strefie spadkowej na cztery kolejki przed końcem rozgrywek.

SPAL – AS Roma 0:3 (0:1)

Gole: Vicar (sam.) 33′, Nainggolan 52′, Schick 60′