Vlad1988 / Shutterstock.com

W weekend udało się rozegrać wszystkie dziesięć spotkań we Francuskiej Ligue 1.

W ostatnich tygodniach było to niemożliwe z powodu zamieszek w kraju.

Prezent na święta

Dobrze ten rok zakończyli zawodnicy ostatniego w tabeli Guingamp. Zespół ten miał do rozegrania trudne wyjazdowe spotkanie z Monaco. Ich rywale jednak słabo spisują się w lidze, w dodatku ciągle zmagają się z kontuzjami. Z tego względu gospodarze po raz kolejny posłali do boju wielu młodych graczy. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis, lecz po zmianie stron goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 68. minucie gola zdobył Thuram. Siedem minut później na 2:0 podwyższył Roux. Przy obu trafieniach asystował Blas. Dzięki wygranej Guingamp traci do Monaco już tylko dwa punkty. Ekipa z Księstwa ma teraz trzy oczka straty do miejsca pozwalającego na grę w barażu o utrzymanie w lidze.

Lider powiększył przewagę

Po dwóch remisach ponownie zdołało zwyciężyć PSG. Klub ze stolicy podejmował Nantes i chciał wrócić na zwycięską ścieżkę. Tak jak i w Monaco, tak i w Paryżu długo utrzymywał się bezbramkowy remis. W końcu jednak bramkarza gości pokonał Mbappe i gospodarze skromnie wygrali. Mają oni teraz 13 punktów przewagi nad drugim w tabeli Lille. Wicelider przegrał w tej kolejce, mimo że prowadził do przerwy z Tuluzą. Gola na 1:0 zdobył Leao, jednak goście odpowiedzieli dwoma bramkami po przerwie. Autorem tych trafień był Gradel. Oba gole dla Tuluzy padły po rzutach karnych. Mimo złego wyniku obecną część sezonu Lille może zaliczyć do udanych. Drugie miejsce w tabeli jest bardzo dobrym rezultatem dla tej ekipy.

Utrzymali miejsce na podium

Najciekawiej w tej kolejce zapowiadało się starcie Lyonu z Montpellier. Jeśli gospodarze zdołaliby zwyciężyć, to wyprzedziliby gości w tabeli i wskoczyli na trzecie miejsce. Lyon liczył więc na to, że przynajmniej zremisuje. Był to kolejny mecz, w którym gole padały późno. W 67. minucie Fekir dał prowadzeniu Lyonowi. Na około 10 minut przed końcem wyrównał Aguilar. W tabeli Lyon ma dwa punkty przewagi nad Montpellier i Saint Etienne. Ten drugi zespół pewnie rozprawił się z Dijon i zwyciężył aż 3:0. Czwarty remis z rzędu zanotowało Angers. Tym razem ten jeden punkt jest niezwykle cenny, ponieważ został zdobyty w starciu z Marsylią.