Valencia zagra w Lidze Mistrzów

EFECREATA.COM / Shutterstock.com

Po bardzo dobrej końcówce sezonu czwartą lokatę w La Liga zajęła Valencia.

Nietoperze na koniec sezonu wygrały na wyjeździe z Valladolid, dzięki czemu utrzymały one czwarte miejsce w tabeli.

Skuteczni zawodnicy

We wczorajszym meczu z Realem Valladolid nie można powiedzieć, że Valencia była o wiele lepszym zespołem. Gospodarze byli już pewni utrzymania, ale nie odpuścili walczącym o grę w Champions League gościom. W 36. minucie Soler dał prowadzenie swojej drużynie. W drugiej połowie wynik podwyższył Rodrigo i ostatecznie Valencia zwyciężyła 2:0. Dało to temu zespołowi czwarte miejsce w tabeli, które pozwoli na kolejny raz grę w Lidze Mistrzów. Po tej wygranej Nietoperze nie musiały już oglądać się na inne drużyny. Getafe mimo walki o to samo miejsce nie wygrało na własnym boisku z Villarrealem. W meczu padł remis 2:2, mimo że gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. W samej końcówce gola zdobył jednak Moreno.

Wicemistrz na remis

Losy meczu po trudnym pojedynku zdołało odwrócić Atletico. Rojiblancos udali się na starcie z Levante i weszli w nie bardzo źle. W szóstej minucie Cabaco ucieszył swoich kibiców, a do przerwy było już 2:0, gdy do siatki trafił także Roger. Podopieczni Diego Simeone weszli źle także w drugą połowę. W 51. minucie czerwoną kartkę otrzymał Correa. Gdy wydawało się, że gospodarze, którzy grają w przewadze oraz mają dwa strzelone gole więcej wygrają, do odrabiania strat zabrali się piłkarze z Madrytu. W 68. minucie gola kontaktowego strzelił Rodrigo, a remis gościom dał Camelio. Atletico kończy zmagania na drugim miejscu. Powtórzyć ten wyczyn w kolejnym sezonie będzie jednak trudno.

Real po raz kolejny przegrał

Wczoraj w Hiszpanii rozegrano dwa ostatnie mecze w La Liga. Swoje spotkania rozegrały drużyny Realu i Barcelony. Dla Królewskich sezon ten jest rozczarowujący. Także ostatnie spotkanie było fatalne dla drużyny ze stolicy. Do przerwy w starciu z Realem Betis padł bezbramkowy remis, a po zmianie stron trafiali tylko goście. W 61. minucie do siatki trafił Loren, a wynik na 2:0 dla Betisu ustalił były piłkarz Realu, Betis. Mistrz Hiszpanii, Barcelona zremisował na wyjeździe z Eibarem. Dla Katalończyków oba gole zdobył Leo Messi, który został królem strzelców tego sezonu z dorobkiem 36. trafień. Eibar zakończyło sezon na dwunastym miejscu.