Tottenham lepszy w derbach Londynu od Chelsea

Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com

Pierwszą porażkę w sezonie odniosła londyńska Chelsea.

W derbach z Tottenhamem The Blues przegrali 1:3 i spadli w tabeli za swojego sobotniego rywala.

Najpierw inni

Zanim nadeszły derby Londynu, do swoich pojedynków podeszły ekipy Liverpoolu i Manchesteru City. The Reds grali na wyjeździe z Watford i do przerwy nie potrafili przełamać defensywy rywali. Dopiero w drugiej części gry worek z bramkami się rozwiązał, co przyniosło gościom trzy punkty. Wynik w 67. minucie otworzył Salah, a niecałe 10 minut później prowadzenie podwyższył Alexander-Arnold. Tuż przed końcem meczu wynik na 3:0 ustalił Firmino. W sobotę wygrał także drugi zespół z Liverpoolu. Everton pokonał 1:0 Cardiff po bramce Sigurdssona i znajduje się obecnie na szóstym miejscu w tabeli.

Seria trwa

Piąte ligowe zwycięstwo z rzędu odniósł Manchester City. Mistrzowie Anglii udali się na Stadion Olimpijski w Londynie, gdzie rywalizowali z West Hamem. W składzie gospodarzy znalazł się w bramce Łukasz Fabiański, lecz nie zdołał on uchronić swojego zespołu od porażki. Już do przerwy było 3:0 dla Obywateli po golach Silvy, Sterlinga i Sane. W doliczonym czasie gry drugiej połowy Sane ustalił wynik na 4:0 dla podopiecznych Pepa Guardioli. City jest liderem i wciąż utrzymuje dwupunktową przewagę nad Liverpoolem. Po zmianie trenera wygrało Fulham. Zespół objął niedawno Claudio Ranieri, a Londyńczycy pokonali Southampton 3:2. Po raz kolejny dobrą formę zaprezentował Mitrović, który zdobył dwa gole w tym meczu. Jedną bramkę dla Fulham dołożył Schurrle, a dwa trafienia dla Świętych zaliczył Armstrong.

Chelsea poległa

Bardzo dobry mecz rozegrał Tottenham. Koguty w pojedynku z Chelsea nie dały swojemu przeciwnikowi żadnych szans. Już po 8. minutach Alli wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, a asystował mu Eriksen. Po nieco ponad kwadransie kolejną asystę zaliczył Duńczyk, a tym razem na listę strzelców wpisał się Kane. W drugiej połowie prowadzenie podopiecznych Mauricio Pochettino było jeszcze okazalsze, gdy Arrizabalagę pokonał Son. Gości stać było tylko na honorowe trafienie. Bramkę zdobył Giroud, jednak nie uchroniła ona The Blues przed porażką. W tabeli Tottenham znajduje się teraz na trzecim miejscu i ma dwa punkty więcej od Chelsea. W następnej serii gier Koguty zagrają w derbach z Arsenalem w meczu wyjazdowym. Chelsea także zagra w derbach, a jej rywalem na Stamford Bridge będzie Fulham.