Szwajcaria na remis z Hiszpanią

Marco Iacobucci EPP / Shutterstock.com

W spotkaniu dwóch uczestników Mistrzostw Świata Szwajcaria zmierzyła się z reprezentacją Hiszpanii.

Mecz, w którym padł remis 1:1, był przedostatnim dla obu drużyn przed rozpoczęciem turnieju na rosyjskiej ziemi.

Grali najlepsi

W drużynie hiszpańskiej roi się od gwiazd nie tylko w wyjściowej jedenastce, ale także na ławce rezerwowych. Julen Lopetegui zdecydował się posłać do boju teoretycznie najlepszych graczy, dlatego też w bramce zobaczyliśmy Davida de Geę. Środek defensywy stanowili Gerard Pique i Cesar Azpiliqueta i możliwe, że taka dwójka wystąpi razem także na mistrzostwach. Na szpicy znalazł się Diego Costa, który był odpowiedzialny za zdobywanie goli. U Szwajcarów zobaczyliśmy Seferovicia, który znalazł się w linii ataku. Po skrzydle biegali Zuber i Shaqiri, a ofensywnym pomocnikiem był Dzemali. W całym spotkaniu dominowała reprezentacja Hiszpanii, jednak nie potrafiła udowodnić tego na tyle, aby wygrać cały mecz.

Sprawiali lepsze wrażenie

Hiszpania od początku do końca była drużyną, która była zdecydowanie lepszym zespołem. W pierwszej połowie Szwajcaria nie oddała ani jednego celnego strzału, natomiast La Furia Roja aż czterokrotnie trafiali w światło bramki przeciwników. Jeden z tych strzałów znalazł się w siatce i do przerwy Hiszpania prowadziła 1:0. W 29. minucie spotkania bramkę zdobył Odriozola. W drugiej części gry Szwajcaria zagrała odważniej, jednak nadal nie była w stanie zdominować rywala. Mimo to Helweci wyrównali w 62. minucie i do końca spotkania bronili na tyle dobrze, że utrzymali remis do końca. Gospodarze meczu rozgrywanego w Villareal na pewno nie mogą być zadowoleni z wyniku, lecz gra mistrzów świata sprzed ośmiu lat daje nadzieje na dobry wynik podczas Mundialu.

Chcą znowu zaskoczyć

Wczoraj także Kostaryka miała do rozegrania sparing. Przeciwnikiem zespołu z Ameryki była Irlandia Północna, która nie była sobie w stanie poradzić z uczestnikiem mistrzostw. Kostarykańczycy do przerwy prowadzili już 1:0 po bramce Venegasa. Po zmianie stron gospodarze zdobywali kolejne gole, a ich autorami byli Campbell oraz Calvo i mecz zakończył się wynikiem 3:0. Na Mundialu Kostarykę czekają mocni rywale w grupie. Brazylia, Szwajcaria i Serbia wydają się lepszymi drużynami niż Trójkolorowi, jednak fani w kraju dobrze pamiętają mundial sprzed czterech lat. Wtedy to Kostaryka zdołała wygrać grupę, w której grali Anglicy, Włosi i Urugwajczycy, a dodatkowo zespół z Ameryki zakończył mistrzostwa w najlepszej ósemce, co było fenomenalnym rezultatem.