Świetna forma Anglii i zwycięstwo pięcioma golami

MDI / Shutterstock.com

Wczoraj najwyższe zwycięstwo spośród reprezentacji grających mecze eliminacji do Euro 2020 odniosła Anglia.

Podopieczni Garetha Southgate’a wygrali pewnie z Czechami. Tylko punktem musieli zadowolić się za to Portugalczycy, którzy nie zdołali pokonać Ukrainy.

Świetny Sterling

W pojedynku z reprezentacją Czech Anglia miała za zadanie odnieść pewne zwycięstwo, aby nie sprawić sobie problemów na dalszą fazę eliminacji. W 17. minucie gospodarze przeprowadzili już jednak pierwszą zmianę. Kontuzjowanego Diera zastąpił Barkley. Kilka minut później Anglicy cieszyli się z objęcia prowadzenia. Po asyście Sancho pierwsze trafienie w tym meczu zaliczył Sterling. Jeszcze w doliczonym czasie gry pierwszej połowy gospodarze podwyższyli wynik. Arbiter podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Harry Kane. Po zmianie stron ponownie z bardzo dobrej strony pokazał się Sterling. Zawodnik Manchesteru City skompletował hattricka dzięki bramkom w 62. i w 68. minucie.

Francja też wysoko

Wynik na 5:0 dla Anglii ustalił samobójczym trafieniem Kalas. Dzięki tak wysokiej wygranej podopieczni Garetha Southgate’a są liderem swojej grupy. Mniejsze, lecz równie pewne zwycięstwo odnieśli mistrzowie świata, Francuzi. W meczu z Mołdawią Trójkolorowi już do przerwy prowadzili aż 3:0. Mimo gry na wyjeździe zespół ten nie dał szans o wiele niżej notowanemu przeciwnikowi. W pierwszej części gry bramki zdobywali Griezmann, Varane oraz Giroud. Po zmianie stron gra była już o wiele spokojniejsza. W 87. minucie rezultat podwyższył jeszcze Mbappe, a gospodarze chwilę później odpowiedzieli niespodziewanie trafieniem honorowym. Jego autorem był Ambros. W tabeli mistrzowie świata są na pierwszym miejscu, a w następnej serii gier zagrają na własnym boisku z reprezentacją Islandii.

Tylko remis

Nie tak początek eliminacji widzieli zapewne Portugalczycy. Mistrzowie Europy z 2016 roku grali z Ukrainą. Mimo znacznej przewagi gospodarzy w całym spotkaniu fani nie obejrzeli żadnego gola. Liderem grupy został więc Luksemburg. W pojedynku z Litwą reprezentacja tego kraju przegrywała po trafieniu Cernycha, lecz tuż przed przerwą wyrównał Barreiro. W drugiej połowie gospodarze wyszli na prowadzenie dzięki bramce Rodriguesa. Wynik 2:1 utrzymał się do końca, dzięki czemu Luksemburg jest teraz liderem grupy. Wyjazdowe zwycięstwa odniosły reprezentacje Turcji i Islandii, które rywalizują w tej samej grupie eliminacyjnej co Francja. Reprezentacja Turcji wygrała 2:0 z Albanią na wyjeździe. Także poza własnym krajem grali Islandczycy, których przeciwnikiem była Andora. Uczestnik ostatniego Mundialu także wygrał 2:0. Już dziś odbędą się kolejne spotkania eliminacyjne.