Sławomir Peszko kończy reprezentacyjną karierę

Kategorie Magazyn, Reprezentacje Narodowe (Magazine), Wiadomosci pilkarskie (Magazine) / z Adam Maciejewski

Marcin Kadziolka / Shutterstock.com

Sławomir Peszko kończy reprezentacyjną karierę

Marcin Kadziolka / Shutterstock.com

Marcin Kadziolka / Shutterstock.com

Dzisiaj Sławomir Peszko poinformował, że kończy karierę reprezentacyjną.

Skrzydłowy w barwach narodowych rozegrał 44 spotkania, w których zdobył dwa gole.

Po nieudanym Mundialu

Ostatni raz Sławomir Peszko otrzymał powołanie do reprezentacji na ubiegłoroczne Mistrzostwa Świata. Piłkarz ten zdołał nawet pojawić się na murawie w ostatnim meczu fazy grupowej, jaki Polska rozegrała przeciwko Japonii. Peszko przebywał na murawie przez ostatnie dziesięć minut i był to jego ostatni występ w barwach narodowych. Po tym, jak z reprezentacją pożegnał się Adam Nawałka, a zastąpił go Jerzy Brzęczek, skrzydłowy ani razu nie został już powołany. Nowy selekcjoner decydował się na powoływanie innych graczy, w związku z czym dla Peszki zabrakło już miejsca. Co więcej, Peszko na początku sezonu został zdyskwalifikowany w lidze aż na trzy miesiące, ma to związek z zachowaniem z meczu Lechii Gdańsk z Jagiellonią Białystok.

Dziesięć lat w kadrze

Swój pierwszy mecz w seniorskiej reprezentacji Polski Sławomir Peszko rozegrał w 2008 roku. Piłkarz reprezentował wtedy barwy Lecha Poznań. Leo Beenhakker był pierwszym selekcjonerem, który powołał go do kadry. Jego pierwszym meczem było spotkanie z Irlandią, które Polacy wygrali na wyjeździe 3:2. Pierwszego gola w narodowych barwach skrzydłowy zdobył w 2010 roku, w meczu towarzyskim z Danią. Polacy przegrali tamto spotkanie 1:3, a kadra składała się z ligowców. Swojego drugiego gola w kadrze Peszko zdobył w starciu eliminacji do Mistrzostw Europy z Irlandią, a miało to miejsce w 2015 roku. Polacy po tym golu prowadzili, lecz w samej końcówce stracili bramkę i zremisowali ten mecz. Mimo tego kadra Adama Nawałki awansowała na Euro rozgrywane we Francji rok później.

Grał na dwóch turniejach.

Podczas Mistrzostw Europy w 2016 roku Peszko zagrał w trzech spotkaniach, lecz było to łącznie nieco ponad 20 minut. Do tego można dodać jego występ na Mundialu w Rosji. W 2012 roku Polska razem z Ukrainą organizowała Euro, lecz piłkarz nie otrzymał wtedy powołania. Peszko ma jeszcze za sobą grę w młodzieżowej reprezentacji Polski. Debiut zaliczył w niej w 2004 roku, kiedy to kadra U-21 rywalizowała z Austrią. Na ten moment piłkarz Lechii nie miałby zbyt dużych szans na grę w kadrze i zapewne bez względu na swoją dzisiejszą decyzję, nie miałby okazji zagrać już w reprezentacji. W obecnym sezonie po powrocie z zawieszenia Peszko nie otrzymywał szans na grę w Lechii od trenera Piotra Stokowca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *