Śląsk z trzecią wygraną z rzędu

Photografeus / Shutterstock.com

Drużyna Śląska Wrocław pokonała 3:1 Lechię Gdańsk w poniedziałkowym spotkaniu Lotto Ekstraklasy.

Dzięki wygranej Śląsk jest już praktycznie pewny utrzymania, natomiast Lechia nadal musi walczyć o byt w ekstraklasie.

Niegościnni dla Lechii

Śląsk bardzo dobrze radzi sobie w pojedynkach z Lechią. Dodatkowo w latach 2012-2014 zespół ten był w stanie wygrać także w Gdańsku. Jeśli natomiast chodzi o Wrocław, ekipa z tego miasta ostatni raz przegrała z gdańskim klubem w 2010 roku. Przed wczorajszym meczem ciężko jednak szukać było faworyta spotkania. Obie drużyny nadal nie miały pewnego utrzymania, jednak to Wrocławianie byli w lepszej sytuacji. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego mieli 3 punkty przewagi nad Lechią, dlatego też Gdańszczanie przyjechali na Dolny Śląsk z chęcią zrównania się z tą drużyną punktami. Jak trudne miało to być zadanie, pokazała już pierwsza połowa, w której Lechia nie miała zbyt wiele do powiedzenia.

Działo się przed przerwą

Pierwsza część meczu była zdecydowanie ciekawsza niż druga odsłona spotkania i można powiedzieć, że to w niej rozstrzygnięta została kwestia zwycięstwa. W 26. minucie rzut karny dla Śląska wykorzystał naturalny strzelec jedenastek Marcin Robak. Już kilka minut później Śląsk podwyższył na 2:0, a tym razem strzelcem bramki był Jakub Kosecki. Lechia nie poddała się tak łatwo i próbowała jak najszybciej zdobyć gola kontaktowego. Tego udało się strzelić w 37. minucie, a jego autorem był Sławomir Peszko. Wydawało się, że gol da Gdańszczanom siły na walkę o remis jeszcze przed przerwą, jednak to gospodarze zadali rywalom kolejny cios. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy swoją drugą bramkę w meczu zdobył Jakub Kosecki i Śląsk już do przerwy miał dwubramkową przewagę.

Awans w tabeli

Druga połowa obfitowała jedynie w żółte kartki. Sędzia Paweł Gil musiał pokazać ich w tej odsłonie aż 6, a łącznie w całym meczu pokazanych zostało 8 żółtych kartek. W drugiej części gry nie oglądaliśmy już żadnego gola, dzięki czemu Śląsk pewnie pokonał Lechię 3:1. Dla gospodarzy meczu były to 3 punkty dające awans na trzecie miejsce w grupie spadkowej. Śląsk wyprzedził w tabeli Pogoń, która w niedzielę ograła Sandecję Nowy Sącz. Gdańszczanie znajdują się obecnie tuż nad strefą spadkową, jednak ich przewaga nad przedostatnim Bruk-Betem Termalicą wynosi 5 punktów. Nadchodząca kolejka może być decydująca w kontekście utrzymania, ponieważ właśnie te dwie ekipy zmierzą się ze sobą. Śląsk zagra natomiast na wyjeździe z Cracovią.

Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk 3:1 (3:1)

Gole: Robak 26′, Kosecki 30′, 45+1′ – Peszko 37′