Skromne zwycięstwo Atletico

Maxisport / Shutterstock.com

Atletico Madryt pokonało w ostatnim spotkaniu 30. kolejki La Liga drużynę Deportivo La Coruna 1:0.

Dzięki zwycięstwu drużyna z Madrytu umocniła się w tabeli na drugim miejscu i nadal pozostaje w walce o mistrzostwo Hiszpanii.

Poważne osłabienie

Atletico radzić musiało sobie w tym spotkaniu bez pauzującego za kartki Antoine’a Griezmanna. Francuz dopiero czwarty raz w tym sezonie nie wystąpił w lidze. Ostatnio znajdował się on w fantastycznej formie – strzelił 9 bramek w pięciu ostatnich meczach. Jego absencja mogła być więc niemałym problemem dla podopiecznych Diego Simeone. W zastępstwie na szpicy Rojiblancos wystąpił Kevin Gameiro. Piłkarz ma okazję grać głównie wtedy, gdy Griezmann schodzi z boiska w trakcie meczu. Dlatego też Gameiro miał przed tym spotkaniem na swoim koncie 18 ligowych spotkań, jednak większość z nich to występy w krótkim wymiarze czasowym.

Na spokojnie

Już pierwsza połowa pokazała, że gospodarze nie będą mieli łatwej przeprawy w tym spotkaniu, jeśli będą zamierzali zwyciężyć. Deportivo było równorzędnym przeciwnikiem, jednak w 34. minucie to gospodarze cieszyli się z objęcia prowadzenia. Na 1:0 gola zdobył Kevin Gameiro, który pewnie wykorzystał jedenastkę podyktowaną dla Atleti. Po przerwie stołeczni spokojnie czekali na kolejną szansę, którą mogli zamienić na gola, natomiast goście przeważali pod względem posiadania piłki. To jednak Rojiblancos tworzyli groźniejsze akcje podczas drugiej części gry. Ostatecznie gola nie zdobyła już żadna z drużyn i Atletico mogło świętować skromne zwycięstwo. To już dziewiąta wygrana Atletico 1:0 w tym sezonie. Biorąc pod uwagę, że za nami 30 kolejek sezonu, Atletico jest w obecnej kampanii niezwykle wyrachowane.

W tabeli nie jest źle

Mądra gra podopiecznych Simeone daje drużynie pozycję wicelidera. Aktualnie Atletico ma do Barcelony 9 punktów straty na 8 kolejek przed końcem sezonu. Wszystko jest więc jeszcze możliwe. Co ciekawe we wczorajszych pięciu meczach ligowych padły tylko 3 bramki. Już za tydzień Atletico zmierzy się na Santiago Bernabeu w derbach Madrytu z Realem. Ewentualna porażka sprawi, że Królewscy mogą zbliżyć się do Rojiblancos na zaledwie punkt. Atletico nie może więc pozwolić sobie na przegraną. Przed tym spotkaniem, w czwartek Atleti zagrają ćwierćfinałowy mecz Ligi Europy, w którym podejmie Sporting. Los Indios upodobali sobie te rozgrywki, które w ciągu ośmiu edycji ich trwania wygrali dwukrotnie. Miało to miejsce w 2010 i 2012 roku. Od tamtego czasu Atletico gra głównie w Lidze Mistrzów, także priorytety zespołu się zmieniły. Dzięki temu drużyna pod wodzą Simeone zdołała zagrać 2 razy w finale tych rozgrywek.

Atletico – Deportivo 1:0 (1:0)

Gol: Gameiro 34′