Schalke zapewniło sobie wicemistrzostwo

Vlad1988 / Shutterstock.com

Dziś odbyła się przedostatnia kolejka Bundesligi, wszystkie mecze odbyły się o tej samej porze.

Wiadomo już, że drugie miejsce na koniec sezonu przypadło ekipie Schalke 04 Gelsenkirchen. Wciąż nie znamy jednak wszystkich drużyn, które zakończą sezon w pierwszej czwórce.

Wygrali w trudnym meczu

Schalke mierzyło się dziś w ligowym spotkaniu z Augsburgiem. Gospodarze mają już pewne utrzymanie, mogą jednak jeszcze awansować do pierwszej dziesiątki. Schalke przed tym meczem nadal nie było pewne wicemistrzostwa, dlatego też podopieczni Domenico Tedesco ani myśleli się bronić. W 23. minucie spotkania Thilo Kehrer wyprowadził gości na prowadzenie, jednak już cztery minuty później był remis. Wyrównującego dla Augsburga gola zdobył Philipp Max. Po kolejnych siedmiu minutach Schalke ponownie prowadziło, tym razem piłkę do własnej bramki skierował Alfred Finnbogason. Po przerwie bardziej przeważali gospodarze, którzy szukali gola dającego remis, lecz wynik nie uległ już zmianie. Schalke dzięki zwycięstwu 2:1 i dzięki korzystnym pozostałym wynikom oficjalnie przypieczętowało tytuł wicemistrza Niemiec.

Niewykorzystane potknięcia rywali

O miejsca dające grę w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów walczyły Borussia, Hoffenheim i Bayer Leverkusen. Niespodziewanie żadna z tych ekip nie wygrała. BVB uległo 1:2  Mainz na własnym stadionie, Hoffenheim w Stuttgarcie przegrało 0:2, a Aptekarze zremisowali bezbramkowo w Bremie. Oznacza to, że szanse na czwarte miejsce odzyskał nawet RB Lipsk, który traci do tej pozycji dwa punkty. W ostatniej kolejce czeka nas hitowe starcie pomiędzy dwoma drużynami zainteresowanymi podium. Hoffenheim podejmie na własnym stadionie Borussię Dortmund i w przypadku zwycięstwa wskoczy na upragnione trzecie miejsce.

Drugi spadkowicz nieznany

Dzisiejsza kolejka nie przyniosła rozstrzygnięć, jeśli chodzi o zespół, który razem z FC Koeln opuści Bundesligę. Kozły przegrały po raz 21 w sezonie, tym razem pokonał ich mistrz Niemiec Bayern Monachium, a jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski. Przedostatni HSV gładko przegrał we Frankfurcie z Eintrachtem, jednak przy jednoczesnej porażce 1:4 Wolfsburga z Lipskiem drużyna z Hamburga wciąż ma nadzieje na utrzymanie. Ich strata do miejsca barażowego, na którym znajdują się Wilki, wynosi 2 punkty. W ostatniej kolejce Wolfsburg zmierzy się właśnie z FC Koeln, a HSV podejmie na własnym stadionie Borussię Moenchengladbach. Na kilka rozstrzygnięć poczekamy więc do ostatniej kolejki. Mimo szybkiego przypieczętowania mistrzostwa przez Bayern okazało się, że niemiecka liga do końca sezonu będzie trzymać w napięciu.