Rywale Polaków przegrywają w sparingach

Ake Veera / Shutterstock.com

Nie najlepiej przebiegają przygotowania reprezentacji Senegalu i Japonii przed Mistrzostwami Świata.

Senegal okazał się wczoraj słabszy od Chorwacji, natomiast Japonia w bezpośrednim starciu nie dała rady Szwajcarii.

Mane nie pomógł

W meczu Senegalu na boisku przez cały mecz znajdował się Sadio Mane. Zawodnik Liverpoolu nie był jednak w stanie pomóc swoim kolegom na tyle, aby jego drużyna mogła wygrać. Do przerwy nie oglądaliśmy żadnych goli, a jedynie żółtą kartką został ukarany defensor Napoli Koulibaly. W drugiej części gry worek z bramkami się rozwiązał. Kilka minut po wznowieniu gry Afrykańczycy wyszli na prowadzenie dzięki bramce Sarra. Chorwaci po nieco ponad godzinie od rozpoczęcia meczu zdobyli swojego pierwszego gola w spotkaniu. Strzelcem okazał się Perisić, a podopieczni Dalicia dalej atakowali. W 78. minucie Kramarić zdobył bramkę na 2:1 i właśnie takim wynikiem Chorwaci pokonali przeciwnika. W całym meczu dominowała europejska drużyna, a Senegal starał się jedynie groźnie kontrować, jednak nie zdało się to na wiele.

Słaba Japonia

Piłkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni od dawna nie wygrali meczu. Ostatni raz miało to miejsce w ubiegłym roku, a od tamtego czasu Japończycy tylko zremisowali z Mali. Także wczoraj azjatycka drużyna nie dała rady. Wybór na przeciwnika Szwajcarii może mieć związek z tym, że Japonia chce jak najlepiej przygotować się do meczu z Polską. Do przerwy Szwajcarzy prowadzili 1:0 dzięki skutecznemu wykonaniu rzutu karnego. W 42. minucie jedenastkę pewnie wykonał Rodriguez. Po zmianie stron Szwajcarzy kontrolowali przebieg gry i na kilka minut przed końcem meczu dobili rywala. W 82. minucie Seferović ustalił wynik spotkania na 2:0, był to szósty z rzędu mecz Szwajcarii bez porażki.

Kolumbia odpoczywa

Na zaledwie jeden mecz kontrolny zdecydowała się reprezentacja Kolumbii. Nasz drugi grupowy przeciwnik postanowił zagrać 1 czerwca z Egiptem. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, a kolejny mecz Kolumbijczycy zagrają już na mistrzostwach. Wczoraj odbyło się też kilka innych spotkań uczestników Mundialu. Iran pokonał 1:0 Litwę po golu Ansarifarda. Polska już we wtorek zmierzy się z Litwinami tuż przed wylotem do Rosji. Niemcy pokonały natomiast Arabię Saudyjską 2:1. Gole dla mistrzów świata zdobywali Werner oraz samobójcze trafienie zaliczył Hawsawi. W 84. minucie karnego dla Arabii Saudyjskiej nie wykorzystał Al Sahlawi, lecz piłkę dobił Al Jassim i Arabowie zdobyli honorowego gola. Mistrzostwa rozpoczną się w czwartek meczem Rosji właśnie z Arabią Saudyjską.