Rozczarowujący remis Fiorentiny

Marco Iacobucci EPP / Shutterstock.com

Dziś o 12:30 we Florencji w ramach rozgrywek Serie A zmierzyły się ze sobą Fiorentina i SPAL. W spotkaniu padł bezbramkowy remis.

Obie drużyny kontynuują bardzo dobre serie meczów bez porażki. SPAL walczy jednak tylko o utrzymanie w lidze włoskiej.

Ogromna przewaga

Oglądając spotkanie we Florencji było widać, że to gospodarze chcą wygrać ten mecz. W pierwszej połowie goście nie oddali żadnego strzału na bramkę, natomiast gospodarze strzelali w stronę bramkarza gości aż 24 razy, z czego tylko 6 strzałów było celnych, a aż 13 minęło światło bramki. Po przerwie obraz gry nie zmienił się w ogóle i cały czas to Fiorentina była przeważającą stroną. Viola miała jednak zdecydowanie bardziej rozkalibrowane celowniki i piłkarze tylko raz oddali celny strzał w drugich czterdziestu pięciu minutach gry, czyli tyle samo co goście podczas tego okresu. Spallini zrealizowali więc swój cel na ten mecz, jakim było wywiezienie z trudnego terenu cennego punktu.

Grał Polak

W ekipie SPAL występują dwaj reprezentanci Polski – Bartosz Salamon i Thiago Cionek. Tylko ten drugi miał szansę wystąpić dziś w meczu. Salamon nie podniósł się z ławki, natomiast Cionek zaliczył kolejny dobry występ. Jeśli zawodnik tak dobrze będzie spisywał się do końca sezonu we Włoszech, być może wywalczy pierwszy skład w kadrze podczas mundialu w Rosji. Dotychczas Cionek był tylko rezerwowym, jednak zdołał wystąpić w polskiej reprezentacji już 17 razy. Jeśli Adam Nawałka zdecyduje się na grę trójką środkowych obrońców i dwoma wahadłowymi, być może urodzony w Brazylii piłkarz będzie jednym z tych, którzy będą grali na środku defensywy w wyjściowej jedenastce.

Niepokonani

Po dzisiejszym remisie zarówno Fiorentina, jak i SPAL mogą dopisać sobie do obecnego dorobku następne spotkanie, w którym przeciwnik nie zdołał ich pokonać. Piłkarze z Florencji nie przegrali ośmiu ostatnich spotkań, w dodatku przed dzisiejszym spotkaniem Viola miała serię sześciu zwycięstw z rzędu. Dzięki takim rezultatom Liliowi zajmują już siódme miejsce w tabeli i do piątego Interu tracą 9 punktów. SPAL zajmuje miejsce tuż nad strefą spadkową. Mimo to Biancazzurri mogą pochwalić się passą siedmiu meczów bez porażki. Trzeba jednak dodać, że w pięciu ostatnich spotkaniach biało-niebiescy zanotowali 5 remisów. W środku tygodnia SPAL rozegra niezwykle ważne spotkanie. Drużyna podejmie u siebie Chievo, które znajduje się miejsce wyżej i ma 2 punkty przewagi nad ekipą z Ferrary. Fiorentina pojedzie natomiast do Rzymu, aby zmierzyć się z Lazio.

Fiorentina – SPAL 0:0