Rosja nadal bez zwycięstwa przed Mundialem

Vlad1988 / Shutterstock.com

Po raz kolejny reprezentacja Rosji nie zdołała zwyciężyć w meczu towarzyskim.

Gospodarz mistrzostw wczoraj zremisował z Turcją, co oznacza, że w tym roku zespół ten nadal pozostaje bez żadnej wygranej.

Chcieli wygrać

Nie najlepiej idą przygotowania do Mundialu reprezentacji Rosji. Podopieczni Stanisława Czerczesowa nie spisują się zbyt dobrze, tym razem także nie zdołali zwyciężyć. W meczu z Turcją selekcjoner Rosjan zdecydował się posłać jedenastkę, która prawdopodobnie wybiegnie na boisko także podczas Mundialowych spotkań. W bramce stanął Igor Akinfeev, a linię ataku tworzyli Smolkov i Dzagoev. Turcy na mistrzostwa nie pojadą, dlatego po wczorajszym spotkaniu mogli rozpocząć wakacje.

Było blisko

W całym meczu to Turcja sprawiała minimalnie lepsze wrażenie, jednak nie na tyle, aby zwyciężyć. W spotkaniu rozgrywanym w Moskwie do przerwy zobaczyliśmy jednego gola, a jego autorem byli gospodarze. W 35. minucie Samedov po asyście Dzagoeva skierował piłkę do siatki i Rosjanie prowadzili do przerwy. Po zmianie stron zdecydowanie większe posiadanie piłki miała Turcja i zdołała dzięki temu wyrównać. W 59. minucie Kirintili zagrał do Malliego, a ten zdobył gola na 1:1. Wynik spotkania nie uległ już zmianie. Co ciekawe, w całym meczu Rosjanie oddali tylko jeden celny strzał na bramkę, a Turcy również nie zachwycili pod tym względem, lecz oddali dwa takie strzały.

Koniec przygotowań

Jeśli chodzi o mecze towarzyskie to reprezentacja Rosji zakończyła wczorajszym spotkaniem przygotowania do mistrzostw. Już za osiem dni, w czwartek 14 czerwca w meczu otwarcia Rosja zmierzy się z Arabią Saudyjską. Przeciwnik nie wydaje się tym z najwyższej, czy nawet średniej półki, lecz biorąc pod uwagę, jak ostatnio spisuje się Rosja, być może Azjaci zdołają w pierwszym grupowym spotkaniu zdobyć jakieś punkty i pokrzyżować plany Rosjan w kontekście chęci awansu z grupy A.

Nie jest dobrze

W związku z otrzymaniem funkcji gospodarza Mundialu, Rosja w ostatnim czasie grała tylko mecze towarzyskie. Mimo to podopieczni Stanisława Czerczesowa ostatni raz wygrali w październiku 2017 roku, kiedy to pokonali 4:2 Koreę Południową. Od tamtego czasu Rosja rozegrała jeszcze siedem spotkań towarzyskich, jednak nie zdołała wygrać żadnego z nich. Rok temu podczas Pucharu Konfederacji Rosja nie zdołała wyjść w grupy, zajmując trzecie miejsce z trzema punktami. Tylko w pierwszym swoim grupowym meczu Rosjanie zdołali pokonać Nową Zelandię 2:0, a w kolejnych spotkaniach przegrali z Portugalią i Meksykiem.