Reprezentacja Polski U17 remisuje z Gruzją

Reprezentacja Polski do lat siedemnastu mierzyła się ze swoimi rówieśnikami z Gruzji na stadionie w Legnicy w pierwszym meczu drugiej fazy eliminacji Mistrzostw Europy. Dla biało-czerwonych bramki strzelali Maik Nawrocki oraz Mateusz Zukowski, Gruzini dwukrotnie odpowiedzieli z rzutów karnych.

matimix / shutterstock.com

Pierwsza runda już za nami

W pierwszej rundzie eliminacji Polacy mierzyli się z San Marino, Cyprem oraz Szwecją. Z pierwszymi dwoma zespołami udało się zdobyć komplet punktów, nawet z zespołem ze Skandynawii zanotowaliśmy remis co w rezultacie pozwoliło na wygranie grupy z przewagą dwóch punktów nad ekipą Trzech Koron. W drugiej fazie eliminacyjnej mierzymy się z Gruzją, Irlandią oraz Macedonią.

Przebieg meczu

Mecz od początku nie układał się po myśli Polaków. Już w 9 minucie spotkania rzut karny we własnym polu karnym sprokurował Karol Smajdor. Jedenastkę pewnym strzałem na bramkę zamienił Zuriko Davitashvili. Mimo to Polacy nie spuścili nosów na kwintę lecz ruszyli do ataku i już w 14. minucie Maik Nawrocki wykorzystał rajd Michała Karbownika. Niestety, już w 28. minucie Polacy znowu przegrywali po rzucie karnym, ponownie pewnie wykorzystanym przez Davitashviliego. Wynikiem 1-2 dla Gruzinów zakończyła się pierwsza połowa. Po przerwie Polacy przeważali, kreaowali dużo sytuacji, podobnie jak w pierwszej połowie. Dało to efekt w postaci czerwonej kartki dla Gelashviliego a następnie gola wyrównującego Żukowskiego w 56.minucie. Mimo dalszego naporu na bramę Gruzinów nie udało nam się strzelić gola na wagę trzech punktów, w czym wielki udział miał bramkarz Gruzinów, Luka Kharshiladze.

Gruzja U17 – Polska U17 2:2 (2:1)

Bramki: Davitashvili 9-karny, 28-karny – Nawrocki 14, Żukowski 56

Gruzja: Kharshiladze – Gelashvili, Mekvabishvili, Nonikashvili – Guliashvili (Jangveladze 79′), Mesiachenko, Chotalishvili (Chincharauli 5′), Talakhadze, Azarov (Kalandzadze 5′) – Davitashvili, Kvaratskhelia

Polska: Lotka – Smajdor, Pleśnierowicz, Nawrocki, Maćkowiak – Hyjek, Karbownik – Żuk (Kobacki 63′), Czyż (Bogusz 41′), Eizenchart (Żukowski 41′) – Bida.

Żółte kartki: Chotalishvili – Pleśnierowicz, Karbownik, Żukowski

Czerwona kartka: Gelashvili

Następne spotkania Polaków odbędą się: 24. marca o godzinie 17:30 spotkanie z Macedonią oraz 27. marca o godzinie 16:00 podejmiemy Irlandię.