PSG znowu wygrywa, falstart Henry’ego w Monaco

Dokshin Vlad / Shutterstock.com

W dziesiątej serii gier Ligue 1 niewiele zmieniło się, jeśli chodzi o największe drużyny tej ligi.

Kolejny raz zwyciężyło PSG, które nadal pozostaje bez porażki. Ponownie przegrało za to AS Monaco.

Był pogrom

Paris Saint Germain podejmowało na własnym boisku Amiens. W drużynie gości występuje Rafał Kurzawa, lecz w starciu z mistrzem kraju zawodnik ten nie otrzymał od trenera szansy na występ chociażby przez chwilę. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0. Bramki dla tej drużyny zdobyli Marquinhos oraz Rabiot. W drugiej połowie długo nie oglądaliśmy trafień, lecz worek z golami rozwiązał się ponownie na 10 minut przed końcem. Od tego momentu PSG strzeliło kolejne trzy gole. Tym razem na listę strzelców wpisali się Draxler, Mbappe i Diaby. Kilku kluczowych zawodników, takich jak Thiago Silva i Neymar odpoczywało po meczach reprezentacyjnych. W tabeli PSG ma już 30 punktów po 10. spotkaniach, co jest rewelacyjnym rezultatem.

Henry nie pomógł

Oprócz starcia PSG wielu fanów piłki nożnej zainteresowanych było starciem Strasburga z AS Monaco. W zespole gości na ławce trenerskiej zadebiutował Thierry Henry. Francuz nie dał rady jednak poprowadzić swoich podopiecznych do zwycięstwa. W 17. minucie Thomasson dał prowadzenie gospodarzom i taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. W 66. minucie Monaco skomplikowało sobie sytuację, gdy czerwoną kartkę otrzymał Grandsir. Pod koniec meczu, w 84. minucie Strasburg podwyższył prowadzenie dzięki bramce Mothiby. W doliczonym czasie gry jedno trafienie zaliczyli goście. Gola zdobył Tielemans z rzutu karnego, lecz i tak było to za mało, aby Monaco zdobyło jakiekolwiek punkty. W drużynie gości cały mecz rozegrał Kamil Glik. Zespół Polaka jest obecnie przedostatni w tabeli, ponieważ swój mecz wygrało Nantes.

Wicelider wygrał

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniosło Lille. Dzięki temu drużyna ta wciąż znajduje się na drugim miejscu w tabeli. Już do przerwy Lille prowadziło 2:0 podczas wyjazdowego starcia z Dijon. Gospodarze w końcówce meczu zdobyli jedną bramkę, lecz nie uchroniło to ich od porażki w tym meczu. Lille ma na koncie 22 punkty i traci aż osiem oczek do lidera. Trzy punkty mniej od Lille mają w swoim dorobku Montpellier oraz Olympique Marsylia. Swój ligowy mecz wygrał także Lyon. Trzeci remis z rzędu zanotowało Reims. Ta drużyna grała na własnym boisku z Angers, jednak nie zdołała wygrać w tym spotkaniu.