PSG z pierwszą porażką w tym sezonie Ligue 1

Stefan Ugljevarevic / Shutterstock.com

Dużego wyczynu dokonał wczoraj Olympique Lyon.

Zespół ten jest pierwszą drużyną, która pokonała w tym sezonie PSG w lidze. Wygraną po długiej przerwie odniosło także Monaco.

Szli po rekord

Gdy Paris Saint Germain osiągało passę kilkunastu zwycięstw z rzędu, wydawało się, że ten zespół może nie tylko zakończyć sezon bez porażki, ale też wygrać wszystkie starcia w Ligue 1. Nie było to jednak takie łatwe i przed wczorajszym spotkaniem Paryżanie mieli już dwa remisy na koncie. Wczoraj to właśnie ekipa ze stolicy zdołała jako pierwsza wyjść na prowadzenie. Trafienie zaliczył Di Maria, a asystował mu Draxler. Gospodarze wyrównali po nieco ponad trzydziestu minutach gry. Gola strzelił Dembele, dlatego druga część meczu miała rozstrzygnąć ten pojedynek. Już niedługo po przerwie Lyon otrzymał szansę wyjścia na prowadzenie po golu z rzutu karnego. Jedenastkę wykorzystał Fekit i zespół ten prowadził. Do końca meczu pozostało jeszcze sporo czasu i fani gospodarzy wiedzieli, że teraz ich zespół będzie musiał się mocno namęczyć, aby obronić ten rezultat.

Nie wyrównali

O ile jeszcze w pierwszej połowie Lyon przeważał, to po zmianie stron inicjatywa leżała po stronie gości. Mimo tego PSG i tak nie zdołało zdobyć ani jednego gola w tej części gry i doznało pierwszej ligowej przegranej w tym sezonie. Mimo tego mistrzowie kraju mają aż 10 punktów przewagi nad wiceliderem, którym jest Lille. Zespół ten rozgromił w tej kolejce Niceę aż 4:0. Lyon jest trzeci z trzema punktami straty do Lille. Oba zespoły mają jednak rozegrane o dwa starcia więcej niż PSG, co oznacza, że Paryżanie prawdopodobnie znowu sięgną po tytuł mistrzowski na koniec sezonu. Ważniejsza dla tego zespołu jest jednak Liga Mistrzów, w której czekają o wiele bardziej wymagający rywale. Już pojedynek w 1/8 finału z Manchesterem United wydaje się sporym wyzwaniem. Mecz ten odbędzie się już w przyszłym tygodniu.

Pierwsza wygrana od dwóch miesięcy

O ile jeszcze w pucharze kraju Monaco było w stanie wygrywać w tym roku, o tyle w lidze ostatni raz ekipa z Księstwa wygrała dokładnie dwa miesiące temu. Zła passa została jednak przerwana po wygranej nad Tuluzą. Już po kwadransie gry Golovin dał prowadzenie gospodarzom, lecz na to trafienie szybko odpowiedział Jullien. W drugiej połowie jedynego gola zdobył Fabregas, który zapewnił gospodarzom zwycięstwo. Dzięki zdobytym trzem punktom mają oni teraz 18 oczek na koncie zdobytych w 23 meczach. Tyle samo punktów ma jeszcze między innymi Amiens. Tym razem drużyna ta poległa w starciu z Rennes. Jedynego gola zdobył w ostatnich dziesięciu minutach Zeffane. W klasyfikacji strzelców nadal na czele jest Mbappe z 18 golami. Drugie miejsce zajmują Pepe z Lille i Cavani z PSG. W następnej kolejce mistrzowie kraju rywalizować będą z Bordeaux.