PSG z pucharem ligi francuskiej

ninopavisic / Shutterstock.com

Ekipa Paris Saint Germain zdobyła puchar ligi francuskiej. W finale podopieczni Unaia Emery’ego pokonali AS Monaco 3:0.

Mecz od początku dobrze ułożył się dla stołecznych. W ekipie prowadzonej przez Leonardo Jardima pełne 90 minut rozegrał reprezentant Polski Kamil Glik.

Mocne składy

Biorąc pod uwagę rangę meczu, obie drużyny postanowiły poważnie potraktować to spotkanie. Monaco wystawiło na szpicy Radamela Falcao, za nim grać miał Tielemans. Na prawym skrzydle desygnowany został Thomas Lemar. Piłkarz od jakiegoś czasu znajduje się w orbicie zainteresowań wielu klubów, na przykład angielskiego Liverpoolu. Paryżanie nadal radzić muszą sobie bez kontuzjowanego Neymara. Tak było też wczoraj. W związku z tym ofensywne trio stanowili Mbappe, Di Maria i grający na środku ataku Cavani.

Pewne zwycięstwo

Mecz od początku obfitował w wiele ciekawie skonstruowanych akcji. Już w ósmej minucie spotkania oglądaliśmy rzut karny po faulu Polaka na Kylianie Mbappe. Jedenastka została pewnie wykorzystana przez Cavaniego i Monaco stanęło przed nie lada wyzwaniem. Na domiar złego w 21. minucie PSG powiększyło prowadzenie. Gola na 2:0 zdobył Angel Di Maria. Po przerwie Monaco próbowało nawiązać równorzędną walkę, lecz nie było już w stanie tego dokonać. PSG grało mądrze i cały czas próbowało atakować. Efektem tego była bramka na 3:0, a na listę strzelców po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się Cavani. PSG wygrało całe spotkanie i po raz piąty z rzędu zgarnęło puchar ligi. To niekwestionowany rekord tych rozgrywek.

Alves z własnym wyczynem

Oprócz drużyny ze stolicy swoje powody do zadowolenia ma też Dani Alves. Obrońca zespołu stał się najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii piłki nożnej. Piłkarz ma na swoim koncie już 36 tytułów. Najwięcej z nich zdobył z Barceloną. Łącznie wygrał między innymi siedem mistrzostw kraju (sześć z Barceloną i jedno z Juventusem), trzy Ligi Mistrzów, dwa Puchary UEFA, jedno Copa America czy dwa Puchary Konfederacji. Dotychczasowym rekordzistą pod tym względem był Kenny Dalglish, który zdobył 35 trofeów – 14 z Celtikiem i 21 z Liverpoolem. Alves ten wyczyn wyśrubuje jeszcze bardziej. Już niedługo sięgnie po mistrzostwo Francji z PSG, a w tym roku zgarnąć będzie mógł jeszcze puchar i superpuchar z tym zespołem. W czerwcu natomiast odbędą się mistrzostwa świata, w których Alves i jego Brazylia są faworytami całego turnieju.

PSG – Monaco 3:0 (2:0)

Gole: Cavani 8′, 85′, Di Maria 21′