PSG lepsze od Atletico w International Champions Cup

CosminIftode / Shutterstock.com

Wczoraj odbyło się jedno spotkanie w ramach towarzyskiego turnieju International Champions Cup.

Francuskie PSG rywalizowało z Atletico i wygrało spotkanie, które rozgrywane było w Singapurze.

Kolejna edycja

W 2018 roku odbywa się już szósta edycja tego turnieju. Największe kluby na świecie rywalizują między sobą o końcowy triumf, a w tegorocznej edycji mecze odbywają się na trzech kontynentach. Część meczów odbywa się w Stanach Zjednoczonych, część w europejskich miastach, a niektóre z nich mają miejsce w Singapurze. To tam właśnie odbyło się spotkanie pomiędzy Paris Saint Germain, a Atletico. W obu składach znalazło się wielu rezerwowych, którzy podczas sezonu nie otrzymują zbyt wielu szans na grę, ale także znani zawodnicy pojawili się na murawie. PSG zaczęło mecz chociażby z Kurzawą, Rabiotem i Verrattim w składzie. Diego Simeone posłał od początku spotkania do boju Gameiro, Juanfrana czy Vietto.

Dużo goli

W pierwszej części gry padła tylko jedna bramka, a była ona dziełem francuskiego zespołu. W 32. minucie na prowadzenie wyprowadził Paryżan Nkunku. W przerwie i w drugiej połowie trenerzy przeprowadzili wiele zmian. Thomas Tuchel wykonał przed początkiem drugiej części gry aż 10 roszad. Gole w tej połowie zaczęły padać dopiero pod jej koniec. Na 2:0 w 71. minucie podwyższył Diaby, jednak Rojiblancos odpowiedzieli golem kontaktowym. Jego autorem był Mollejo. Na kilka minut przed końcem meczu Atletico wyrównało za sprawą bramki samobójczej Bernede, jednak to do PSG należało ostatnie słowo. W doliczonym czasie gry gola strzelił Postolachi i Paryżanie wygrali całe spotkanie 3:2.

Nareszcie wygrali

Dla francuskiej drużyny było to pierwsze zwycięstwo w trzecim spotkaniu na tym turnieju. Wcześniej PSG grało z Bayernem, z którym przegrało 1:3, oraz z Arsenalem, który rozgromił Francuzów aż 5:1. W tabeli podopieczni Tuchela są obecnie na dziewiątym miejscu. Trzy lokaty niżej znajduje się Atletico. Rojiblancos mają rozegrane dwa spotkania. Pierwsze z nich zremisowali z Arsenalem, lecz wygrali konkurs rzutów karnych, dlatego mają na koncie dwa oczka. Pierwszą lokatę zajmuje obecnie Borussia Dortmund. Po trzech meczach ma ona na koncie 7 punktów. BVB potrafiło pokonać Manchester City i Liverpool, jednak zremisowało z Benficą i przegrało z tym zespołem serię jedenastek. Niedługo Atletico rozegra kolejne spotkanie w ramach turnieju, zmierzy się bowiem z Interem Mediolan.