Poznaliśmy uczestników Ligi Europy oraz podział na grupy

katatonia82 / Shutterstock.com

W czwartek odbyły się rewanżowe mecze ostatniej rundy eliminacyjnej w Lidze Europy.

Dzień później rozlosowano natomiast grupy tych rozgrywek, co na pewno zainteresowało kibiców na całym świecie.

Awans po karnych

W dwóch meczach do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były serie rzutów karnych. Astana odrobiła straty z pierwszego meczu i doprowadziła do jedenastek z APOEL-em, które wygrała. Żadnych goli przez 210 minut nie zobaczyli fani śledzący potyczkę Atalanty Bergamo z FC Kopenhagą. W rewanżu gospodarze z Danii wygrali serię karnych i niespodziewanie awansowali dalej. Z trudem do fazy grupowej dostał się też RB Lipsk, który po bezbramkowym remisie na wyjeździe, przegrywał w rewanżu 1:2 z Zoryą. Niemiecki zespół wygrał 3:2 po golu z rzutu karnego w 90. minucie, którego autorem był Forsberg. Bliskie odrobienia strat było norweskie Molde, które wygrało 2:1 z Zenitem, natomiast pierwszy mecz przegrało 1:3. Dalej awansował także Ludogorets z Jackiem Góralskim i Jakubem Świerczokiem.

Mają z kim powalczyć

Bułgarski zespół trafił we wczorajszym losowaniu do grupy A, w której faworytem do awansu będzie Bayer. Z tymi dwiema ekipami zagrają jeszcze FC Zurich oraz AEK Larnaca. Dużo ciekawsza jest grupa B, w której zagra Salzburg oraz RB Lipsk, co wzbudziło zainteresowanie obserwatorów. Biorąc pod uwagę, że do grupy tej dolosowani zostali jeszcze Celtic i Rosenborg, na pewno żadna z ekip nie odpuści. Na ciekawą grupę trafił Arsenal. Kanonierzy będą jednym z faworytów do końcowego triumfu. Mierzyć się oni będą z portugalskim Sportingiem, Karabachem z Azerbejdżanu oraz z Vorsklą. Inny londyński zespół, Chelsea, trafił na PAOK, BATE oraz Vidi, dlatego też będzie zdecydowanym faworytem grupy.

Rossoneri z szansami na awans

AC Milan, losowany z drugiego koszyka, z tego pierwszego trafił na Olympiakos, który w ostatniej rundzie eliminacyjnej okazał się lepszy od angielskiego Burnley. Rywalem tych dwóch drużyn będą jeszcze Betis oraz Dudelange. W grupie obok znajduje się inny hiszpański zespół, Villareal. Oprócz tego w grupie G zagrają Rapid Wiedeń, Spartak Moskwa i wracający do fazy grupowej europejskich pucharów po długiej przerwie Rangersi, których szkoleniowcem jest Steven Gerrard. Z żywiołowych fanów słyną ekipy z grupy H, w której znalazły się Lazio, Marsylia, Eintracht i Apollon. Ciekawą grupą jest jeszcze grupa C, w której Zenit zmierzy się z FC Kopenhagą, Bordeaux oraz ze Slavią Praga.