Portugalia remisuje z Hiszpanią, hat-trick Ronaldo

AGIF / Shutterstock.com

Najciekawszym piątkowym meczem na Mundialu miało być starcie Portugalii z Hiszpanią.

Spotkanie nie zawiodło i okazało się fenomenalnym widowiskiem. Ostatecznie w tym starciu padł remis 3:3.

Hiszpanie z problemami

Portugalczycy to obecni mistrzowie Europy, nie może więc dziwić, że także na Mistrzostwach Świata zespół ten chciałby pokusić się o końcowe zwycięstwo. W pierwszym meczu los skrzyżował tę reprezentację z Hiszpanią. Co ciekawe, obie drużyny na Mundialu przed czterema laty nie zdołały nawet wyjść z grupy. Z tego też powodu chęć zwycięstw w przypadku wspomnianych reprezentacji był ogromny. Swoje problemy miała drużyna narodowa Hiszpanii. Na dwa dni przed pierwszym meczem tej ekipy zwolniony z funkcji selekcjonera został Julen Lopetegui, a jego miejsce zajął Fernando Hierro. Kibice La Furia Roja zastanawiali się, czy ta niespodziewana decyzja będzie mieć wpływ na dyspozycję drużyny podczas pierwszego spotkania grupowego.

Gwiazdy naprzeciwko siebie

W składzie Portugalii najbardziej znanym zawodnikiem jest oczywiście Cristiano Ronaldo, klubowy kolega kilku reprezentantów Hiszpanii, jak na przykład Sergio Ramosa. To właśnie CR7 miał zapewnić Portugalczykom gole. Napastnikiem podopiecznych Fernando Hierro był Diego Costa, a za nim biegali Isco, Andres Iniesta i David Silva. Mecz idealnie rozpoczął się dla Portugalii. Już w 4. minucie Cristiano Ronaldo wykorzystał rzut karny. Zawodnik Realu był chwilę wcześniej faulowany przez Nacho. Hiszpania odpowiedziała dość szybko za sprawą gola Diego Costy. Jak się jednak okazało, Hiszpan faulował Pepe, lecz mimo sprawdzenia tej sytuacji na powtórkach wideo, arbiter zdecydował się uznać bramkę.

Z nieba do piekła

Portugalia jeszcze przed przerwą wyszła na prowadzenie. Ronaldo uderzył zza pola karnego w środek bramki, jednak de Gea popełnił błąd i piłka wpadła do siatki. Po zmianie stron Hiszpania szybko odwróciła losy meczu. Najpierw drugiego gola zdobył Diego Costa, a chwilę później atomowym strzałem popisał się Nacho. Futbolówka pięknie poszybowała i odbijając się od słupka, znalazła się w bramce obok bezradnie interweniującego Rui Patricio. Przez kolejną część meczu Hiszpania kontrolowała przebieg spotkania, jednak na kilka minut przed końcem Gerard Pique faulował Cristiano Ronaldo tuż przed polem karnym. Portugalczyk uderzył mocno i celnie, a de Gea nawet nie próbował interweniować. Gol na 3:3 był ostatnim w tym meczu i spotkanie nie zostało rozstrzygnięte. Był to pierwszy mecz na tych mistrzostwach, w którym padło sześć goli, oraz pierwszy, w którym jeden z piłkarzy zdobył trzy bramki.

Portugalia – Hiszpania 3:3 (2:1)

Gole: Cristiano Ronaldo 4′, 44′, 88′ – Costa 24′, 55′, Nacho 58′