Polska odpadła z Euro U-21

Na zakończenie rywalizacji w fazie grupowej reprezentacja Polski walczyła z Hiszpanią.

Nasi rywale pokazali jednak o wiele lepsze wyszkolenie i ostatecznie pokonali polski zespół 5:0.

Wystarczył remis

Przed ostatnią kolejką Polska była niespodziewanym liderem grupy. Gdy na początek zmagań pokonaliśmy Belgię, można było oczekiwać dobrego występu także w starciu z Włochami. Także i z gospodarzami turnieju wygraliśmy, co było już sporym zaskoczeniem. Układ wyników sprawił, że mogliśmy uzyskać awans z pierwszego miejsca, jeśli przynajmniej zremisowalibyśmy z Hiszpanami. Ta ekipa miała trzy punkty mniej, dlatego także liczyła na wyjście z tej grupy. Wiadomo jednak było, że czeka nas najtrudniejszy mecz na tym turnieju. Hiszpania to najbardziej techniczny z zespołów i ciężko było liczyć na to, że to my będziemy prowadzić grę. Czesław Michniewicz postanowił trochę zmienić ustawienie przed tym spotkaniem.

Zmiana kapitana

Przeciwko Hiszpanom wyszliśmy z pięcioma obrońcami, co pokazywało, że naszym celem jest obrona bezbramkowego remisu. W ataku zamiast Dawida Kownackiego wystąpił Adam Buksa, a kapitanem reprezentacji został Szymon Żurkowski. Już od początku było widać, że to Hiszpania przejęła inicjatywę i mocno atakowała naszą bramkę. W końcu po 17. minutach nasi rywale objęli prowadzenie. Z lewej strony zagrał Caricol, a w polu karnym piłkę do bramki wbił Fornals. Po tym golu zaczęliśmy grać trochę odważniej, lecz było widać różnicę klas na murawie. W 35. minucie Hiszpania prowadziła już 2:0, gdy po asyście Ceballosa gola zdobył Oyarzabal. Do przerwy było nawet już 3:0, kilka minut po drugim golu tym razem na listę strzelców wpisał się Ruiz.

Zagrali na miarę możliwości

W drugiej części gry Hiszpania nie musiała już zbytnio atakować, ponieważ taki wynik dawał jej awans. Mimo tego zespół ten zdobył jeszcze dwie bramki w tej części meczu. W 71. minucie rzut wolny wykonywał Ceballos. Zawodnik hiszpański uderzył niezwykle celnie i było 4:0. Wynik na 5:0 ustalił Mayoral. Polska po porażce spadła na trzecie miejsce jeszcze za Włochów, którzy pokonali 3:1 Belgię. Mimo rozczarowania po wczorajszej kolejce trzeba przyznać, że już sam awans na Euro i wyeliminowanie Portugalii było sukcesem. Na samym turnieju też zaprezentowaliśmy się z dobrej strony, biorąc pod uwagę wyszkolenie zawodników danych reprezentacji. Polska straciła szanse na awans na Igrzyska Olimpijskie poprzez grę w półfinałach tych mistrzostw.