Podsumowanie 27. kolejki Nice 1. Ligi

Wczoraj odbyło się ostatnie spotkanie w ramach 27. kolejki Nice 1. Ligi, w którym to Wigry Suwałki pokonały Zagłębie Sosnowiec 1:0.

Niezmiennie na czele tabeli znajduje się Miedź Legnica, jednak na niższych lokatach nastąpiły spore przetasowania.

Bezbramkowo

W sobotę lider ligi Miedź Legnica zawitał do Bielska-Białej na mecz z Podbeskidziem. Stan murawy nie należał do najlepszych, na trawie wysypano bardzo dużo piasku, aby dało się grać w piłkę. Gospodarze w pierwszej połowie nie wykorzystali rzutu karnego, a pechowym wykonawcą okazał się Sabala. Całe spotkanie było dość wyrównane, ostatecznie nie zobaczyliśmy w nim goli. Dla Podbeskidzia to piąty remis z rzędu, z czego cztery z tych pięciu były bezbramkowe. Miedź po raz kolejny nie przegrała i jest coraz bliżej awansu o klasę rozgrywkową wyżej.

Nowy wicelider

Bardzo dobrze wiosną spisuje się także GKS Katowice. W sobotę w Głogowie Chrobry miał postawić przeciwnikom trudne warunki. Oba zespoły miały przed meczem 43 punkty, więc zwycięstwo dałoby którejś z ekip pozycję wicelidera. GKS prowadził do przerwy jednym golem po bramce Kamińskiego. Chrobry w końcówce spotkania ukarany został czerwoną kartką, a GieKSa w ostatnich sekundach zadała ostateczny cios. Wynik na 2:0 dla gości ustalił Słomka. Katowiczanie już w ostatnich tygodniach wyrośli na faworyta do awansu i w kolejnych meczach potwierdzają, że nie są to bezpodstawne stwierdzenia.

Kuriozum w Grudziądzu

Do niecodziennej sytuacji doszło w sobotnim meczu pomiędzy Olimpią Grudziądz a Chojniczanką. Walczący o awans goście wygrali 1:0 po golu Górskiego, jednak nie o tym mówiło się po zakończeniu spotkania. W 30. minucie meczu w drużynie gospodarzy Michał Olczyk zastąpił kontuzjowanego Adriana Klimczaka. Zmiennik też doznał jednak urazu i zmuszony był opuścić boisko. W związku z tym, że w pierwszej lidze jest wymóg gry młodzieżowców, a Olimpia nie miała już żadnego takiego zawodnika na ławce, musiała drugą połowę grać w dziesiątkę. Dziwi to tym bardziej że w poprzednim sezonie zespół górował w klasyfikacji Pro Junior System. Zimą zatrudniony jednak został nowy trener, który pozbył się kilku młodzieżowców na rzecz zawodników z zagranicy.

Passa przerwana

Po trzech kolejnych zwycięstwach Zagłębie Sosnowiec przegrało w Suwałkach z Wigrami, przez co czołówka uciekła śląskiemu klubowi. W meczu drużyn z ekstraklasowymi aspiracjami Stal Mielec zremisowała z Odrą Opole 2:2. Nadal niepokonanym zespołem w tym roku jest GKS Tychy, który pokonał Górnika Łęczna i na dobre uciekł od drużyn walczących o utrzymanie. W strefie spadkowej znajdują się właśnie Górnik Łęczna i Ruch Chorzów, a także Stomil Olsztyn, który pokonał w sobotę Puszczę Niepołomice 2:0. Na miejscu barażowym znajduje się Olimpia Grudziądz.