Piętnaste ligowe zwycięstwo w sezonie Borussii

Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com

Już po raz piętnasty Borussia Dortmund zdołała zwyciężyć mecz w tym sezonie Bundesligi.

O tym, że jest to dobry rezultat, świadczy fakt, że obecnie trwa dziewiętnasta kolejka zmagań.

Łatwy rywal do pokonania

Terminarz tak się ułożył, że dzisiaj BVB podejmowało na własnym boisku Hannover. Goście są uwikłani w walkę o utrzymanie w Bundeslidze, dlatego nawet w Dortmundzie musieli oni liczyć na zdobycz punktową. Do przerwy jednak gospodarze prowadzili jednym golem. Jedyne trafienie w pierwszej połowie zaliczył Hakimi. Po przerwie fani Borussii mieli o wiele więcej powodów do radości. W 60. minucie wynik podwyższył Reus. Ten sam piłkarz wpisał się na listę strzelców dwie minuty później. Na 4:0 gola zdobył Guerreiro. Jedynym pozytywnym akcentem dla gości w tym spotkaniu było honorowe trafienie Bakalorza. Wynik na 5:1 ustalił Witsel, który wykorzystał podanie od Sancho.

Zrównali się z Bayernem

Przynajmniej do jutra tyle samo punktów co Bayern mieć będzie Borussia Moenchengladbach. Ekipa ta grała na własnym boisku z Augsburgiem i długo męczyła się z tym przeciwnikiem. Tuż przed końcem pierwszej połowy rzut karny zmarnował Hofmann. Dopiero w 78. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Gola zdobył Wendt. W doliczonym czasie gry Herrmann podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Ekipa z Moenchengladbach wygrała 2:0 i ma 39 punktów na koncie, czyli o dziewięć mniej niż BVB. Na początek zmagań w tej kolejce rywalizowano w Berlinie. Hertha dwukrotnie przegrywała z Schalke, lecz już do przerwy widniał na tablicy wyników remis 2:2, który utrzymał się do końca spotkania.

Koniec passy bez wygranej

Ważne wyjazdowe zwycięstwo odniósł walczący o grę w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów Hoffenheim. Zespół ten prowadził już po 19. minutach starcia z Freiburgiem dzięki bramce Joelintona, lecz przed przerwą wyrównał Holer. W drugiej części gry dwie bramki zdobył Kramarić, a kontaktowym trafieniem odpowiedział Niederlechner. Ostatnio słowo w tym atrakcyjnym dla widza meczu należało jednak do zespołu gości. Bramkę na 4:2 zdobył Demirbay. Freiburg przegrał tym samym oba ligowe mecze w tym roku. Wysoką porażkę na własnym boisku odniósł Wolfsburg. Wilki uległy Bayerowi Leverkusen 0:3. Na ostatnim miejscu znajduje się Nurnberg. Drużyna ta mogła wydostać się z tej lokaty, lecz ostatecznie przegrała w meczu wyjazdowym z Mainz. Na dziś zaplanowano jeszcze mecz w Bremie, gdzie Werder będzie rywalizować o ligowe punkty z Eintrachtem Frankfurt.