Piast zagra z BATE w eliminacjach do Ligi Mistrzów

Giannis Papanikos / Shutterstock.com

Piast zagra z BATE w eliminacjach do Ligi Mistrzów

Giannis Papanikos / Shutterstock.com

Giannis Papanikos / Shutterstock.com

Niezbyt korzystnie wypadło dla mistrza Polski losowanie pierwszej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów.

Reprezentujący nasz kraj Piast Gliwice zmierzy się z najmocniejszym z możliwych rywali, białoruskim BATE.

Mogło być lepiej

Wczoraj poznaliśmy potencjalnych rywali polskich drużyn w europejskich pucharach. Liczba przeciwników Piasta zawęziła się więc do sześciu drużyn. Patrząc na tych rywali, można było odnieść wrażenie, że dwóch z nich jest do przejścia. Mowa tu o Dundalk z Irlandii oraz o The New Saints z Walii. Teoretycznie jeszcze HJK byłoby do przejścia, choć trzeba przyznać, że drużyna z Finlandii pokazuje się w ostatnich latach z lepszej strony niż dotychczas. Dość szybko podczas losowania odpadła możliwość gry z zawsze groźnymi Mariborem i Rosenborgiem, lecz ostatecznie los i tak nie był łaskawy. Przeciwnikiem Gliwiczan okazało się BATE.

Doświadczeni w bojach

Ekipa z Białorusi jest hegemonem na krajowym podwórku i co roku zdobywa mistrzostwo kraju. Dzięki temu może ona walczyć o awans do Champions League, rywalizując z innymi mistrzami swoich państw. BATE od wielu lat jest drużyną, która regularnie występuje w fazach grupowych europejskich pucharów. Awans do Ligi Mistrzów nie byłby dla tej drużyny niczym nowym. Można nawet dodać, że gra w fazie grupowej Ligi Europy byłaby dla zespołu z Białorusi czymś rozczarowującym. Piast będzie miał więc trudne zadanie. Lotto Ekstraklasa dopiero za miesiąc wznowi rozgrywki, natomiast BATE jest w regularnej grze już od jakiegoś czasu. Na pewno pomoże to gospodarzom pierwszego spotkania. Szansą dla Gliwiczan jest natomiast to, że mecz rewanżowy odbędzie się w Polsce.

Legia i Cracovia też wiedzą

Oprócz Piasta swoich rywali poznały też dwie ekipy, które zagrają w eliminacjach do Ligi Europy. Warszawska Legia nie zna jeszcze konkretnego rywala, z którym się zmierzy, ponieważ zagra ze zwycięzcą jednej z par wcześniejszej rundy. Z tego względu przeciwnikiem stołecznych może być Sant Julia lub Europa FC. Pierwszy z tych klubów jest z Andory, natomiast drugi z Gibraltaru. Ciężko uwierzyć, aby Legia miała problemy z awansem. Cracovia na swój mecz wyjazdowy uda się o wiele bliżej. Rywalem ekipy Michała Probierza będzie DAC Dunajska Streda, która w poprzednim sezonie została wicemistrzem Słowacji. Rok temu polskie drużyny słabo radziły sobie w rywalizacji z ekipami słowackimi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *