Peru wygrało mecz na pocieszenie

lev radin / Shutterstock.com

Kolejnym z zespołów, który zdobył pierwsze punkty na Mistrzostwach Świata jest Peru.

Reprezentacja tego kraju ograła wciąż walczącą o awans Australię i wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli.

Grali o honor

Peru po długiej przerwie awansowało ponownie na Mundial. Drużyna ta pokazała się z dobrej strony w meczach z Danią i Francją, jednak ostatecznie okazywała się minimalnie słabsza i przegrywała 0:1. W meczu z Australią ekipa z Ameryki Południowej walczyła o osiągnięcie pierwszego zwycięstwa na mistrzostwach, lecz nie miało to być proste zadanie. Australia nadal miała nadzieje na zajęcie drugiego miejsca, jednak nie zależało to tylko od tej reprezentacji. Po ewentualnym pokonaniu Peru Kangury musiały liczyć na to, że w drugim spotkaniu grupy C Dania przegra z Francją. To oznaczałoby, że zarówno Skandynawowie, jak i Australijczycy mieliby tyle samo punktów w tabeli i o awansie zadecydowałby bilans bramkowy.

Liczyli na gwiazdę

W Australii na pozycji jednego z pomocników ponownie wystąpił Mile Jedinak. Zawodnik ten zdobywał gole w dwóch poprzednich spotkaniach na tych mistrzostwach, pokonując bramkarzy rywali z rzutów karnych. W meczu z Peru najbardziej liczono jednak na Juricia, który był ustawiony na szpicy. W bramce po raz kolejny pojawił się grający na co dzień w Premier League Ryan. Peru liczyło przede wszystkim na swoją największą gwiazdę, Paolo Guerrero. Piłkarz miał nie wystąpić na mistrzostwach z powodu stosowania niedozwolonych substancji, jednak ostatecznie został odwieszony także dzięki wstawieniu się za nim kapitanów innych reprezentacji grających w grupie C. Jak się okazało, jego wystawienie okazało się dobrym wyborem.

Rozpoczęli strzelanie

W 18. minucie spotkania w polu karnym Australijczyków znajdował się Guerrero. Piłkarz był osaczony przez dwóch rywali i postanowił przerzucić piłkę na drugą stronę szesnastki. Tam z woleja uderzył Carrillo, a piłka wpadła tuż przy słupku do bramki strzeżonej przez Ryana. W drugiej części gry optyczną przewagę osiągnęła Australia. Reprezentacja tego kraju oddała wtedy aż osiem strzałów na bramkę, lecz tylko jeden z nich okazał się celny. Peru także raz trafiło w światło bramki po przerwie, a piłka po tym uderzeniu ponownie zatrzepotała w siatce. Tym razem to sam Guerrero wpakował futbolówkę do bramki, piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z australijskich obrońców. Peru zakończyło Mundial zwycięstwem i przeskoczyło Australię w tabeli.

Australia – Peru 0:2 (0:1)

Gole: Carrillo 18′, Guerrero 50′