Peru przegrało z Danią mimo dobrej gry

lev radin / Shutterstock.com

Jedną z bardziej wyrównanych par na Mistrzostwach Świata miało być spotkanie Peru z Danią.

Mimo optycznej przewagi Peruwiańczyków nie potrafili oni zdobyć choćby punktu i to Dania mogła cieszyć się z końcowego zwycięstwa.

Obie wracają

Zarówno reprezentacje Danii, jak i Peru pojawiły się na Mundialu w Rosji po przerwie. W przypadku Duńczyków ostatni raz grali oni na mistrzostwach 8 lat temu, lecz nie zdołali nawet wyjść z grupy. Jeśli chodzi o Peru, aby przypomnieć sobie ostatni występ na Mistrzostwach Świata tej reprezentacji, trzeba sięgnąć pamięcią w odległe czasy. Peru zakwalifikował się do mistrzostw po raz pierwszy od 1982 roku. W fazie grupowej Inkowie zajęli wtedy ostatnie miejsce, remisując Kamerunem i Włochami oraz ulegając Polsce aż 1:5. Ostatni raz na Mundialu Peruwiańczycy wygrali cztery lata wcześniej, kiedy to zdołali pokonać Szkocję i Iran. Na obecnych mistrzostwach Peru miało postarać się nawet o zajęcie drugiego miejsca, które dawałoby awans do dalszej fazy rozgrywek.

Trudno o awans

Obie ekipy znalazły się w grupie C, w której grają także Australia i Francja. To właśnie ci ostatni są zdecydowanym faworytem tej grupy, dodatkowo wcześniej zdobyli już oni pierwsze punkty na rosyjskich mistrzostwach. Z tego względu pozostałe trzy zespoły prawdopodobnie rozdzielą między sobą tylko jedno miejsce dające awans. Nic więc dziwnego, że zarówno Dania, jak i Peru chciały w pierwszej kolejce zdobyć komplet punktów. Lepsze wrażenie podczas całego meczu sprawiało Peru. Już w pierwszej połowie Inkowie mocno ruszyli na przeciwnika i potrafili dobrze rozgrywać piłkę przed jego polem karnym. Gdy jednak trzeba było zakończyć akcję celnym i mocnym strzałem, zawsze czegoś jednak tej ekipie brakowało.

Niewykorzystany karny

Tuż przed przerwą jedenastkę dla drużyny z Ameryki Południowej podyktował Bakary Gassama. Do piłki podszedł Cueva i już po dobieganiu do futbolówki było widać, że gol niekoniecznie musi paść. Ostatecznie zawodnik przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką i nadal mieliśmy remis. Peru nie poprzestało na atakach, lecz po jednej z kontr Duńczycy zadali bolesny cios. W 59. minucie gola zdobył Poulsen, który wykorzystał dobre podanie od Eriksena. Duńczycy do końca meczu solidnie się bronili, od czasu do czasu atakując i to pozwoliło na dowiezienie prowadzenia do końca. Gola Peruwiańczykom nie był w stanie dać nawet Paolo Guerrero, który w drugiej części gry pojawił się na murawie.

Peru – Dania 0:1 (0:0)

Gol: Poulsen 59′