Palermo zagra w finale play-offów o Serie A

Gandolfo Cannatella / Shutterstock.com

Drużyna US Palermo awansowała do finałowych play-offów o awans do Serie A.

Ekipa, w której występuje trzech Polaków, w półfinale wyeliminowała Venezię, zwyciężając w rewanżowym spotkaniu.

Grają Polacy

Palermo jest jednym z włoskich klubów, w których w kadrze znajdują się Polacy. We wczorajszym meczu na murawie znajdował się Radosław Murawski, natomiast Szymiński i Dawidowicz nie znaleźli się w wyjściowej jedenastce. Ten ostatni dopiero niedawno wrócił do Włoch, w ciągu ostatnich kilkunastu dni przebywał on bowiem na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Przed tygodniem Adam Nawałka podał jednak ostateczny skład na Mundial i w nim Dawidowicza już nie było. Z tego powodu obrońca mógł wrócić do swojego klubu, aby pomóc mu podczas ważnych spotkań. Murawski grał wczoraj przez 80 minut i pokazał się z dobrej strony.

Chcieli wygrać

W pierwszym meczu, rozegranym w Wenecji, padł remis 1:1. Palermo prowadziło zaledwie przez kilka minut drugiej połowy, jednak ostatecznie obie ekipy musiały zadowolić się podziałem punktów. Wiadomo więc było, że rewanż będzie dla jednych i drugich meczem o wszystko. Wczorajsze spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla ekipy z Sycylii. Już w piątej minucie niefortunną interwencję wykonał zawodnik gości Maurizio Domizzi i skierował piłkę do własnej siatki. Piłkarz ten był w przeszłości długoletnim zawodnikiem Udinese, grał nawet w tym zespole, gdy ekipa ta mierzyła się w 2009 roku w Pucharze UEFA z Lechem Poznań. Jak się okazało, jego wczorajszy gol był jedynym w całym meczu, co oznaczało, że Palermo zwyciężyło i mogło świętować awans do finału.

Mocny przeciwnik czeka

W ostatecznym barażu o grę w Serie A także odbędą się dwa spotkania. Rywalem Palermo będzie drużyna Frosinone, która w półfinałach po dwóch remisach 1:1 wyeliminowała z gry Citadellę. Frosinone jest zespołem, który w ostatniej kolejce ligowej straciło miejsce dające bezpośredni awans do Serie A. Wtedy to swój mecz wygrała Parma, wyprzedzając w tabeli Frosinone, które zaledwie zremisowało. Co ciekawe gola na 2:2 w tamtym meczu najbliższy rywal Palermo stracił w 89. minucie. Palermo w rozgrywkach Serie B zakończyło sezon na czwartym miejscu i także było bliskie bezpośredniego awansu. Pierwszy finałowy mecz odbędzie się już w środę, natomiast rewanż rozegrany zostanie w sobotę. Godzina rewanżowego spotkania pokrywa się z mundialowym meczem Chorwacja – Nigeria, jednak są to jedyne wolne terminy, kiedy te play-offy można rozegrać.