Niespodziewany remis Romy w Serie A

bestino / Shutterstock.com

Trzecia drużyna obecnego sezonu AS Roma zaledwie zremisowała w ligowym spotkaniu z Bologną.

W meczu padł wynik 1:1. Roma nie straci jednak miejsca zajmowanego przed tym meczem, ponieważ jej przewaga nad kolejnymi zespołami w tabeli jest zbyt duża.

Przed spotkaniem

Goście udali się na mecz wyjazdowy uskrzydleni ostatnimi wynikami. Eusebio Di Francesco desygnował do składu praktycznie najmocniejszą możliwą jedenastkę. Na szpicy drużyny z wiecznego miasta pojawił się Patrik Schick, a pomagać mu mieli Perotti i El Shaarawy. Na ławce Romy usiadł Łukasz Skorupski. Oprócz tego siedział też na niej Edin Dzeko, który tylko raz w tym sezonie nie wystąpił w ligowym spotkaniu z powodu nadmiaru żółtych kartek. Gospodarze chcieli odnieść szóste ligowe zwycięstwo na własnym boisku w obecnych rozgrywkach. W związku z tym na papierze jedenastka z Bolonii prezentowała się w ustawieniu 4-3-3. Za zdobycie goli w dzisiejszym meczu odpowiedzialni być mieli Palacio, Verdi i Di Francesco.

Pechowy start

Mecz nie najlepiej rozpoczął się dla Romy, która już w 17. minucie spotkania dokonać musiała zmiany. Boisko opuścił wtedy Radja Nainggolan, a w jego miejsce wszedł Gerson. Nie minęło nawet kilkadziesiąt sekund od tej sytuacji, a gospodarze zdobyli gola. Po zamieszaniu w polu karnym znajdujący się w nim Di Francesco wycofał piłkę do Pulgara, a ten strzałem z dystansu pokonał Alissona. Goście próbowali wziąć się w garść, jednak do przerwy wynik nie uległ zmianie. W 61. minucie meczu na boisku pojawił się Dzeko, który zmienił El Shaarawy’ego. Nieco ponad kwadrans później to właśnie Bośniak zdobył wyrównującego gola. Były piłkarz Manchesteru City otrzymał od Perottiego podanie na głowę i nie pozostało mu nic innego, jak wpakować piłkę do bramki. Ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Roma ma problem

W związku z utratą punktów Roma może spaść na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Aby tak się stało, swoje spotkania musi wygrać Inter, który ma dwa mecze rozegrane mniej niż Rzymianie. Zajęcie miejsca w pierwszej czwórce jest niezwykle ważne dla gości dzisiejszego meczu, ponieważ Roma chce w przyszłym sezonie zagrać w Lidze Mistrzów. Biorąc pod uwagę, jak radzi sobie w tych rozgrywkach w obecnym sezonie, wiele osób liczy na drużynę ze stolicy. Roma już w środę zmierzy się z Barceloną w ramach pierwszego ćwierćfinałowego meczu Champions League. Bologna zajmuje obecnie jedenaste miejsce w tabeli i notuje passę czterech meczów bez zwycięstwa. Roma natomiast przerwała inną passę. Chodzi tu o cztery wyjazdowe zwycięstwa z rzędu.

Bologna – Roma 1:1 (1:0)

Gole: Pulgar 18′ – Dzeko 86′