Niespodziewana porażka Francuzów z Turcją

Dokshin Vlad / Shutterstock.com

W sobotnich meczach eliminacyjnych do Euro 2020 najbardziej zaskoczyła Turcja.

Reprezentacja tego kraju pokonała na własnym boisku mistrzów świata, Francję. Wyjazdowe wygrane odnieśli Włosi i Niemcy.

Porażka mimo dobrego składu

Do spotkania z Turcją Francja przystępowała w mocnym zestawieniu. W ofensywnej linii znaleźli się Giroud, Mbappe i Griezmann, jednak żaden z tych graczy nie zdobył gola ani nie zaliczył asysty. Bardzo dobrze zaprezentowali się za to gospodarze tego spotkania. Po półgodzinnej grze Turcja wyszła na prowadzenie dzięki bramce Aykhana. Nie minęło zbyt wiele czasu, a było już 2:0. Tym razem gola w 40. minucie strzelił Under. Selekcjoner gości próbował wstrząsnąć zespołem, wprowadzając na drugą połowę Comana i Mendy’ego, lecz Turcja nie pozwoliła strzelić sobie gola. Dzięki temu wygrała ona sobotni mecz i ma w dorobku dziewięć punktów w trzech rozegranych spotkaniach. Francja ma teraz tyle samo punktów co Islandia.

Włosi z wyjazdową wygraną

Coraz lepiej pod wodzą Roberto Manciniego spisują się Włosi. Italia nie miała łatwego zadania, ponieważ musiała walczyć na wyjeździe z zawsze groźną na własnym boisku Grecją. Okazało się jednak, że Włochy były o wiele lepsze tego dnia i odniosły one pewne zwycięstwo. Wszystkie gole w tym meczu padały w ciągu dziesięciu minut. Wynik w 23. minucie otworzył Barella, siedem minut później na listę strzelców wpisał się Insigne, a ostatnim strzelcem w tym meczu był Bonucci. Włochy podobnie jak i Turcja mają komplet punktów. Drugie miejsce w tej grupie zajmuje niespodziewanie Finlandia.

Irlandia Północna przed Niemcami

Wiele ciekawego dzieje się w grupie C. Irlandia Północna rozgrywała mecz z Estonią i okazało się, że miała ona bardzo duże problemy. Gospodarze prowadzili od 25. minuty po bramce znanego z występów w Ekstraklasie Vassilieva. Goście nie potrafili wyrównać przed przerwą, a także po zmianie stron mocno się męczyli. Wyrównanie dał ekipie z Wysp w 77. minucie Washington, a wygraną niedługo później zapewnił Magennis. Po dwóch meczach sześć punktów mają Niemcy. Ekipa ta nie dała szans Białorusi i wygrała po golach Sane oraz Reusa. Liderem jest jednak Irlandia Północna, która rozegrała już trzy spotkania i wszystkie z nich wygrała. Wydaje się więc, że obie te reprezentacje mogą awansować na Euro, które rozegrane zostanie w przyszłym roku.