Niemcy odpadają z Mistrzostw Świata

Dmytro Larin / Shutterstock.com

Niewiele osób spodziewało się takiego rozstrzygnięcia w tabeli grupy F.

We wczorajszym spotkaniu walczący o awans Niemcy przegrali z Koreą Południową i odpadli z mistrzostw.

Miało być dobrze

Reprezentacja Niemiec słabo weszła w rosyjski Mundial. Podczas meczu pierwszej kolejki fazy grupowej obrońcy tytułu ulegli Meksykowi 0:1 i już w drugiej kolejce grali spotkanie o wszystko ze Szwecją. Mimo niekorzystnego rezultatu przez większość meczu ostatecznie podopieczni Joachima Loewa wygrali 2:1 po golu w ostatnich sekundach. Wygrana sprawiła, że teraz aby awansować, wystarczy pokonać Koreę Południową. Zadanie wydawało się proste, rywale nie zdobyli bowiem na tych mistrzostwach jeszcze punktu, lecz co ciekawe nadal mieli szanse na awans. Z biegiem upływu minut i po informacjach z drugiego spotkania Koreańczycy wiedzieli jednak, że niezależnie od tego, jak wysoko wygrają, to i tak nie awansują do dalszej fazy rozgrywek.

Nie wyszło

Niemcy postanowili od początku spotkania zdominować rywala z Azji. W całym meczu podopieczni Joachima Loewa posiadali piłkę aż przez 70 procent czasu, kreując sobie aż 26 sytuacji bramkowych. Tylko sześć z tych strzałów było jednak celnych. Co ciekawe Korea strzelała pięciokrotnie na bramkę strzeżoną przez Manuela Neuera. Wraz z upływem 90. minuty wciąż było 0:0 i Niemcy rzucili wszystko na jedną kartę. W 92. minucie po zamieszaniu w polu karnym gola zdobył jednak Kim, ale sędzia boczny pokazał spalonego. Jak się okazało na powtórkach, to Toni Kroos zagrywał do Koreańczyka, więc gol był prawidłowy i sędzia go uznał. Do przodu ruszył już nawet Manuel Neuer, który kilka minut później stracił piłkę na połowie rywala. Długie podanie do Sona zagrał Ju, a zawodnik Tottenhamu bez problemu wpakował piłkę do pustej bramki.

Sensacja stała się faktem

Korea Południowa prowadziła już 2:0 a w sztabie Niemców zapanowała konsternacja. Wynik ten oznacza, że Koreańczycy wyprzedzili w tabeli Niemców i zajęli trzecie miejsce w grupie. Wynik naszych zachodnich sąsiadów jest najgorszy w historii niemieckiego futbolu. Nigdy reprezentacja tego kraju nie odpadła z Mundialu na tak wczesnej fazie rozgrywek. Co więcej, od momentu wprowadzenia na mistrzostwach faz grupowych, Niemcy zawsze z nich wychodzili. Tegoroczny wynik przejdzie więc do historii, dodatkowo Niemcy są trzecim z rzędu mistrzem świata, który w kolejnym turnieju nie był w stanie wyjść nawet z grupy. Wcześniej los ten spotkał Włochów i Hiszpanów kolejno w 2010 i 2014 roku.

Korea Południowa – Niemcy 2:0 (0:0)

Gole: Kim 90+3′, Son 90+6′