Młodzieżówka czeka na ostatni mecz grupowy

Młodzieżowa reprezentacja Polski jutro rozegra ostatni mecz fazy grupowej.

Po piątkowym remisie z Danią sytuacja naszej drużyny jest trudna, ale fani liczą na awans na Euro U-21.

Trudny mecz

Po tym, jak w listopadzie reprezentacja Polski pokonała Danię na własnym boisku aż 3:1, kibice reprezentacji mieli nadzieję, że podobny wynik osiągniemy w rewanżu. Było jednak widać, że Duńczycy są bardzo dobrymi zawodnikami, dlatego też Czesław Michniewicz postanowił nie wychodzić do rywala tak ofensywnie, jak chociażby na rywalizację z Wyspami Owczymi. W 40. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Kamila Grabarę pokonał Billing i stanęliśmy przed trudnym zadaniem. Porażka mocno ograniczyłaby nasze szanse na awans z grupy. Jeszcze przed przerwą sędzia podyktował jednak rzut karny dla Polaków. Jedenastkę wykorzystał Dawid Kownacki i do przerwy mieliśmy remis, który biorąc pod uwagę przebieg tej części gry, nie był złym rezultatem.

Zostało jedno spotkanie

W drugiej części gry zarówno Dania, jak i Polska liczyły na to, że zdobędą zwycięskiego gola. Tak się jednak nie stało i wynik sprzed przerwy utrzymał się do końca meczu. Oznacza to, że w tabeli Dania ma na koncie 20 punktów, a Polacy tracą do tej ekipy jedno oczko. Jutro odbędą się ostatnie mecze tej grupy. Polska podejmie Gruzję i musi wygrać ten mecz, aby pozostać w grze o awans. Dania natomiast zagra na własnym boisku z Wyspami Owczymi i będzie zdecydowanym faworytem do zwycięstwa. Jeśli jednak my wygramy, a Duńczycy stracą punkty, to wskoczymy na pozycję lidera i awansujemy na Mistrzostwa Europy.

Szansa w barażu

Oprócz awansu z pierwszego miejsca brana jest też pod uwagę klasyfikacja zespołów z drugich miejsc. W niej znajduje się 9 drużyn i pierwsze cztery otrzymają możliwość gry w barażu o awans na Euro. Polska obecnie jest trzecia w tej klasyfikacji, co oznacza, że znajdujemy się w niezłym położeniu. Gdybyśmy jednak w piątek przegrali z Danią, to nasza sytuacja byłaby bardzo trudna, dlatego był to niezwykle cenny punkt. Wszystko wskazuje na to, że w przypadku pokonania Gruzji, znajdziemy się w pierwszej czwórce i zagramy w barażach. Losowanie par odbędzie się w najbliższy piątek, natomiast spotkania będą miały miejsce w listopadzie. Turniej finałowy odbędzie się we Włoszech i San Marino.