Młodzieżowa reprezentacja Polski przed trudnym zadaniem

Dziurek / Shutterstock.com

Po bardzo rozczarowującym remisie z Wyspami Owczymi młodzieżowa kadra znalazła się w nieciekawej sytuacji.

Młodzi Polacy zremisowali w Lubinie ze swoim rywalem 1:1, przez co najbliższy mecz z Finlandią będzie niezwykle ważny.

Kompromitacja stała się faktem

Jeszcze w poprzednim roku w meczu z Wyspami Owczymi nasza kadra zremisowała 2:2. Trzeba przyznać, że Polska odniosła wtedy szczęśliwy remis, ponieważ ostatniego gola w meczu nasi zawodnicy zdobyli w ostatnich sekundach meczu. Wydawało się, że w spotkaniu rewanżowym, które miało duże znaczenie dla pozycji Polski w tabeli, podopieczni Czesława Michniewicza rozgromią rywala, który jednak postawił trudne warunki. Po 16. minutach goście prowadzili po bramce Thomsena, a nasi piłkarze przez bardzo wiele minut nie byli w stanie pokonać bramkarza rywali. Udało im się to dopiero dzięki bramce Dawida Kownackiego w 72. minucie. Goście zdołali jednak utrzymać ten korzystny dla nich rezultat i zdobyli punkt.

Rozczarowani wynikiem

Kibice tej drużyny byli mocno zawiedzeni po tym, jak spotkanie się zakończyło. Mimo że mecz odbył się w piątek, nadal w zawodnikach i fanach siedzi złość, że tego spotkania nie udało się wygrać. Polska skomplikowała sobie także sytuację w tabeli. W przypadku zwycięstwa z Wyspami Owczymi podopieczni Czesława Michniewicza znaleźliby się na fotelu lidera, a do końca mieliby do rozegrania już tylko trzy mecze. Teraz jednak kwestia zwycięstwa w naszej grupie nie jest już taka prosta. Pierwsze miejsce zajmuje obecnie Dania, która ma punkt przewagi nad naszą kadrą. Drużyna, która pozostanie liderem do końca, bezpośrednio awansuje na młodzieżowe Euro.

Drugie miejsce też daje szansę

W przypadku, gdy naszej reprezentacji nie uda się ostatecznie zająć pierwszego miejsca, znajdziemy się najprawdopodobniej na drugiej lokacie, która pozwoli nam wciąż myśleć o awansie. W tym przypadku będzie brana pod uwagę klasyfikacja drużyn z drugich miejsc. Wszystkich grup jest 9, natomiast miejsc do awansu z tej klasyfikacji zaledwie 4, więc awans nie będzie łatwą sprawą. Obecnie Polacy zajmują ostatnią premiowaną awansem lokatę, lecz mają tyle samo punktów, co piąta Rumunia. Gdyby zamiast dwóch zwycięstw z Wyspami Owczymi, nasza drużyna odniosłaby dwa zwycięstwa, wtedy szansa na awans byłaby wręcz ogromna. Już jutro Polacy w meczu wyjazdowym zmierzą się z reprezentacją Finlandii. Trzeba wygrać to spotkanie, aby wciąż mieć nadzieje na dobry rezultat w klasyfikacji końcowej.