Milik z efektownym golem dla Napoli

Gennaro Di Rosa / Shutterstock.com

Mimo rozgrywania wczoraj trudnego wyjazdowego meczu Napoli pewnie wygrało.

Podopieczni Carlo Ancelottiego grali w Rzymie z Romą i wygrali to spotkanie aż 4:1. Ponownie mecz ligowy przegrał za to Milan.

Coraz bliżej wicemistrzostwa

Napoli nie ma czym się przejmować w lidze. Ich przewaga nad trzecim Interem jest spora, a także strata do Juventusu wynosi aż 15 punktów. Z tego względu mogłoby się wydawać, że ekipa z Neapolu nie będzie przystępować do niektórych spotkań zbyt skoncentrowana, lecz tak się nie dzieje. Wczoraj w wyjazdowym starciu z Romą goście świetnie weszli w ten mecz. Bramkę na 1:0 strzelił już w 2. minucie Arkadiusz Milik. Polak świetnie przyjął piłkę, a następnie bardzo dobrze uderzył na bramkę. Był to gol równie efektowny co ten strzelony dzień wcześniej przez Roberta Lewandowskiego dla Bayernu. Mimo niezłej gry Roma w doliczonym czasie pierwszej połowy wyrównała za sprawą Perottiego, który trafił do bramki z rzutu karnego.

Po przerwie nie dali szans

Druga połowa to ponowna dobra gra gości. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Mertens, a po kolejnych kilku minutach ze swojego trafienia cieszył się także Verdi. Na około dziesięć minut przed końcem spotkania wynik na 4:1 dla Napoli ustalił Younes. W sobotę grał Milan. Dla Rossonerich mecz w Genui z Sampdorią miał być trudny i taki też był. W pierwszej minucie fatalny błąd popełnił Donnarumma, który wybijając piłkę, nabił Defrela, a futbolówka wpadła do bramki. Co ciekawe bramka z pierwszej minuty była jedynym golem w tym spotkaniu. Po meczu eksperci zastanawiali się nad kontrowersyjną sytuacją, w której Krzysztof Piątek mógł być faulowany w polu karnym. Sędzia nie podyktował jednak jedenastki.

Pewny Juventus

Mistrz Włoch, Juventus przystępował do starcia z Empoli bez kontuzjowanego Cristiano Ronaldo. W Turynie długo utrzymywał się bezbramkowy remis, lecz w 72. minucie Kean zdobył gola i zapewnił Starej Damie trzy punkty. O grę w Lidze Mistrzów dzielnie walczy Lazio. W Mediolanie Inter chciał pokonać zespół z Rzymu, lecz to goście wygrali. Jedyne trafienie w tym spotkaniu było dziełem Milinkovicia-Savicia w pierwszej połowie. Dzięki temu zwycięstwu Lazio traci już tylko trzy punkty do Milanu. Taki sam dorobek co ekipa z Rzymu ma także Atalanta, która pokonała 3:1 na wyjeździe Parmę. Dwa gole zdobył w tym meczu Zapata.