Milan tylko remisuje na własnym stadionie

Milan tylko remisuje na własnym stadionie

cristiano barni / Shutterstock.com

W ostatnim meczu 31. kolejki Serie A Milan zaledwie zremisował z Sasuolo 1:1.

Podopieczni Gennaro Gattuso liczyli na zwycięstwo, aby wykorzystać potknięcia bezpośrednich rywali w walce o pierwszą czwórkę.

Rozpocząć nową serię

Mimo fatalnego początku rozgrywek Milan po zatrudnieniu Gattuso na stanowisku trenera spisuje się rewelacyjnie. Ostatnio Rossoneri mieli pięć ligowych zwycięstw z rzędu, jednak zeszłotygodniowa porażka z Juventusem i remis w derbach z Interem sprawiły, że Milan będzie musiał tworzyć passę wygranych od nowa. Mecz z Sassuolo miał być łatwym przetarciem na początek. Goście jednak mieli postawić Mediolańczykom trudne zadanie, ponieważ ostatni raz przegrali w lutym. Od tamtego czasu ekipa Sassuolo jest niepokonana. W jesiennym meczu pomiędzy obiema drużynami po golach Romagnoliego i Suso Milan zwyciężył 2:0. Nikt nie miał nic przeciwko, aby i na San Siro powtórzyć ten wynik.

Nie starczyło czasu

Milan do spotkania musiał przystąpić bez kontuzjowanego Contiego, dodatkowo fatalnie pod względem urazów wczorajszy mecz się rozpoczął dla Rossonerich. Już w 6. minucie spotkania boisko z powodu kontuzji opuścić musiał Romagnoli, a w jego miejsce wszedł Musacchio. Newralgiczna zmiana na środku obrony nie miała jednak wpływu na dezorganizację gry Milanistów. Do przerwy padł bezbramkowy remis, w drugiej części gry Gattuso postanowił wprowadzić między innymi Silvę i Kalinicia, aby jeszcze bardziej docisnąć przeciwnika. Niespodziewanie to goście w 75. minucie zdobyli gola dającego prowadzenie, a piłkę do siatki wpakował Politano. Milan ruszył do ataku i w 86. minucie Kalinić dał drużynie remis. Nadal było to jednak dla gospodarzy za mało, jednak mimo kolejnych prób Rossoneri nie zdążyli zdobyć zwycięskiego gola i musieli zadowolić się remisem.

Odrabiają straty

Mimo utraty punktów Milan przybliżył się do czwartego miejsca w tabeli premiowanego grą w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Swój mecz z Torino przegrał rywal zza miedzy Inter, także Roma nie dała rady na własnym boisku Fiorentinie. Jedynie Lazio zdołało wygrać i dzięki temu wskoczyło na trzecie miejsce. Milan traci obecnie do Lazio i czwartej Romy 8 punktów. Dodatkowo Inter ma nad podopiecznymi Gennaro Gattuso 7 punktów przewagi. Walka o awans w tabeli nie będzie więc łatwa, jednak patrząc na to, że do końca sezonu pozostało jeszcze 7 kolejek, a ostatnio wspomniane drużyny chętnie tracą punkty, wszystko jest możliwe w kontekście wskoczenia Milanu na miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów.

Milan – Sassuolo 1:1 (0:0)

Gole: Kalinić 86′ – Politano 75′