Mecze towarzyskie rozgrywane 24.03

Sobota była kolejnym dniem w trakcie terminu reprezentacyjnego gdy kadry narodowe rozgrywały swoje spotkania kontrolne. Swoje mecze rozgrywali uczestnicy Mundialu w Rosji, między innymi Meksyk, Chorwacja czy Korea Południowa.

gowithsock / shutterstock.com

Spotkania rozgrywane za oceanem

W nocy z piątku na sobotę polskiego czasu mieliśmy dwa bardzo ciekawe spotkania. W pierwszym z nich zmierzyli się uczestnicy Mundialu w Rosji, mianowicie Peru oraz Chorwacja. Dla większości obserwatorów faworytem takiego starcia byli zdecydowanie Chorwaci. Jednakże Peruwiańczycy, którzy awansowali na turniej za pomocą wygranych baraży z Nową Zelandią nie zamierzali tanio sprzedać skóry.Zespół z Ameryki Południowej od początku zaatkował gości z Europy i już w 12 minucie udało im się wyjść na prowadzenie za sprawą Andre Carrillo. Chorwaci starali się odpowiedzieć i prowadzili grę przez całe spotkanie, stworzyli sobie nawet kilka dogodnych sytuacji. Niestety dla zespołu z Bałkanów, znowu źle weszli w mecz po przerwie. W 48 minucie Flores podwyższył wynik spotkania na 2-0. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie, jedyne godne odnotowania wydarzenie to czerwona kartka dla Yotuma, przez którą Peruwiańczycy kończyli mecz w 10.Wynik jest swego rodzaju niespodzianką, zwłaszcza ze względu na fakt że Chorwaci zagrali w swoim optymalnym składzie. Drugi meczem za oceanem godynm uwagi był pojedynek Meksyku z Islandią. Zespół z Ameryki Łacińskiej w pięknym stylu ograł Islandczyków 3-0 prezentując przy tym pełną polotu i fantazji grę.

Peru 2-0 Chorwacja
    Bramki: 12′ Carrillo, 48′ Flores
    Meksyk 3-0 Islandia
    Bramki: 37′ Fabian, 64′, 90+2′ Layun

Nasz następny przeciwnik

O godzinie 15:00 miało miejsce ciekawe spotkanie z perspektywy polskiego kibica. Irlandia Północna podejmowała zespół Korei Południowej. Irlandczycy dominowali nad przeciwnikiem fizycznie co było widać od początku spotkania, jednakże jakość piłkarska była po stronie Azjatów. Koreańczycy już w 7 minucie wyszli na prowadzenia za sprawą Kwon Chang-Hoona. Warto dodać że od początku spotkania mogliśmy oglądać gwiazdę Tottenham – Heung Min Sona. Irlandczycy po stracie gola wzięli się do odrabiania strat i już w 20 minucie wyrównali rezultat po golu samobójczym strzelonym przez środkowego obrońcę Korei. W drugiej połowie byliśmy świadkami bardzo zaciętego i wyrównanego meczu, prowadzonego jednak przez Koreańczyków. Obaj szkoleniowcy zdecydowali się na sporą ilość zmian. Zdecydowanie lepiej wyszedł na tym Martin O’Neill, selekcjoner Irlandii Północnej, ponieważ Smyth którego wpuścił na plac gry w 82 minucie już 4 minuty później ustalił wynik spotkania na 2-1 dla zespołu z Europy.

Irlandia Północna 2-1 Korea Południowa
    Bramki: Kim Min-Jae(samobójcza), 82′ Smyth – 7′ Kwon Chang-Hoon

Sprawdzian Trzech Koron

Szwedzi na stadionie w Sztokholmie podejmowali wielkiego nieobecnego Mistrzostw Świata w Rosji czyli reprezentację Chile. Warto spomnieć o tym, ze Chilijczycy będą również naszym przeciwnikiem przed wyjazdem do Rosji. Mimo braku awansu, zespół z Ameryki Południowej traktuje mecze towarzyskie poważnie i wystawił najmocniejszy skład jakim obecnie dysponuje, z Alexisem Sanchezem oraz Arturo Vidalem. I to właśnie ten drugi podsumował bardzo dobrę grę Chile na początku spotkania, strzelając gola w 22 minucie spotkania. Vidal nie zdążył się nawet dobrze ucieszyć z gola ponieważ minutę potem na tablicy świetlnej znowu był remis, do siatki strzeżonej przez Herrerę trafił Ola Toivonen. Dalsza część spotkania miała taki sam przebieg jak jego początek. Chilijczycy kontrowali mecz, mieli zdecydowanie większe posiadanie piłki i starali się w ataku pozycyjnym wykreować sobie sytuację do zdobycia gola, natomiast Szwedzi grali głęboko cofnięci i nastawiali się na kontrataki. Reinaldo Rueda przeprowadził w drugiej połowie 4 zmiany, lecz boiska nie opuścił ani Vidal ani Sanchez. Ciągły napór Chilijczyków został nagrodzony w 90 minucie gdy wprowadzony wcześniej za Sagala, Bolados, strzelił bramkę na wagę zwycięstwa w Sztokholmie.

Szwecja 1-2 Chile
    Bramki: 23′ Toivonen – 22′ Vidal, 90′ Bolados